Jump to content
IGNORED

under the dome


luba

Recommended Posts

A vidim zavladala i pandemija vinizama™. :fashisto:
Dozvolite™, ja ovde vinizujem™ 1 pravi raspad od serije dok Vini to radi sa GOT za koji i sam tvrdi da je u sustini pristojan ^_^
Link to comment
  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    23

  • Calavera

    14

  • Lrd

    13

  • Arkadija

    13

Dozvolite™, ja ovde vinizujem™ 1 pravi raspad od serije dok Vini to radi sa GOT za koji i sam tvrdi da je u sustini pristojan ^_^
Serija uopšte nije raspad ni u kom obliku. Knjigu nisam čitao, ali ovo ovde se sve drži tačno kako i treba. Stvarno ne vidim u čemu je raspad.
Link to comment

Los scenario izuzev pilota (sto me ne cudi, to je jedino delo BKVa), likovi koji se ponasaju idiotski i teska prosecnost svega ostalog. Knjigu nisam ni ja citao, verujem da je bolje od ovoga.

Link to comment

A zašto je scenario loš? A za likove - ne može reper ponašanja likova biti RL, već to kako su postavljeni u seriji. I ja verujem da bih se ponašao drugačije pod datim okolnostima, kao i celo moje okruženje, ali nije mi to reper za idiotluk.

Link to comment

Zato sto je prepun klisea i opstih mesta i ne daje likovima motivaciju da urade nesto sto oni svejedno cine jer sluzi radnji. Mislim, do koga je tebi od ovih ljudi posle ove cetiri epizode (zadnju nisam gledao, doduse) zaista stalo? I zasto?

Edited by Calavera
Link to comment

To što je prepun klišea nije mana, ipak je ovo mejnstrim televizija, fora je u tome kako se ti klišei koriste, a koriste se rutinski, prema očekivanjima. Da se u klišeiziranim situacijama ne koriste klišei, pričali bismo o izuzetnom delu, a ne o letnjoj razbibrigi.Drugo, kako nemaju motivaciju kad svaki ponaosob lik koji se pojavljuje ima - Junior psihopatski juri ribu, Big Jim hoće moć i poštovanje a zataškava kriminalne radnje, novinarka traži muža, mlada šerifica želi da se dokaže, klinci su klinci, traže sebe i svoju individualnost...Mislim, imaju motiva pregršt, a to što su klišeizirani, jebi ga, napisah gore - letnja razbibriga.Inače mi je stalo do novinarke, Barbija, zatočene ribe, tinejdžera, a intrigantan mi je Big Jim.Naravno, najviše me zanima šta je kupola i to je jedina zamerka, što se premalo bave time.Inače, ako nisi gledao poslednju, bolje nemoj jer će unutrašnji vini™ da ti doživi preopterećenje. :D

Link to comment
To što je prepun klišea nije mana, ipak je ovo mejnstrim televizija, fora je u tome kako se ti klišei koriste, a koriste se rutinski, prema očekivanjima. Da se u klišeiziranim situacijama ne koriste klišei, pričali bismo o izuzetnom delu, a ne o letnjoj razbibrigi.
Jebiga, ja stvarno nemam nameru da trosim vreme na jos 1 prosek od serije jer je leto pa kao, red je. Ako vec nema sta da se gleda (mada je ovaj Orange is the New Black dobio super kritike, to cemo probati) ja bih se radije bacio na nesto sto znam da valja a jos nisam stigao da overim, recimo Bufy ili tako nesto...
Link to comment
Serija uopšte nije raspad ni u kom obliku. Knjigu nisam čitao, ali ovo ovde se sve drži tačno kako i treba. Stvarno ne vidim u čemu je raspad.
Pa možda zato što je dosadna, bezidejna i uvreda je za intiligenciju. Da li si ikada video bolesnog od meningitisa? Ja jesam. Ovo nema veze sa tim. Ne tražimo realističnost u serijama, ok, ne tražimo, ali ovo :isuse:Džulijin muž u tuđoj vikendici, u nekoj fioci drži svoje bankovne račune, kako da ne.Poslednju šibicu u mračnom hodniku potroše na idiotski razgovor.I tako dalje, i tako redom. Mislim da je Vini već pokrio sve bitne gluposti iz prve tri epizode.
Link to comment
Pa možda zato što je dosadna, bezidejna i uvreda je za intiligenciju. Da li si ikada video bolesnog od meningitisa? Ja jesam. Ovo nema veze sa tim. Ne tražimo realističnost u serijama, ok, ne tražimo, ali ovo :isuse:Džulijin muž u tuđoj vikendici, u nekoj fioci drži svoje bankovne račune, kako da ne.Poslednju šibicu u mračnom hodniku potroše na idiotski razgovor.I tako dalje, i tako redom. Mislim da je Vini već pokrio sve bitne gluposti iz prve tri epizode.
Ne izgledaju tako oboleli od meningitisa, ne prate se tako tragovi u prirodi, ne razoružava se onako čovek sa pištoljem u masi, ne pravi se onako radio emisija, ne funkcioniše onako policijska služba...ima milion stvari, a na prste jedne ruke se mogu nabrojati realistične serije, ali ovo nije dokumentarac o preživljavanju ispod kupole, niti se prodaje da je to.Mislim, to što su oni u mračnom hodniku nije drama, već je sredstvo koje služi da bi Junior zatrovao novinarku idejama, a da je tako vidi se po tome što mi uopšte ne vidimo kako su oni izašli napolje, a ne vidimo jer je nebitno, odnosno pokriveno je ono čemu služi ta scena, a to je da neko novinarki baci crv sumnje za Barbija.Tako da meni te RL nelogičnosti ne smetaju jer serija neće da bude to. Lepo mi teče, dovoljno je zanimljiva da sam je pogledao u cugu, a volim Kinga i fanstastične priče.
cekaj me lurde, da odgledam ostale, pa cemo pobediti ove vinizatore!tolko sam hajpovala sebi i drugima, a na pilotu ostadoh. jebemtizivotovajpravi.
Ih, pa ako se ti uključiš, to je odmah varanje. :D Edited by Lrd
Link to comment

Pa ko traži Real Life seriju? Sigurno ne ja i ne od ovakve serije, ali ovo je talog ispod dubokog dna. I verovatno nema, ama baš, nikakve veze sa Kingovom knjigom, osim naslova.

Link to comment

sto varanje, sacuvaj boze! bar ti znas da sam uvek objektivna i razumna, sem kad je lost u pitanju.brinem se zbog ovog oko dijaloga i likova sto pominje calavera, zbog toga sam strahovala od samog pocetka. ali ko sto rekoh, sve cu oprostiti ako ne sjebu lik big dzima, pa sad jedva cekam da vidim da li vini preteruje ili su ga napravili na pinca umesto na dobermana.ali zabavno mi da citam primedbe na realnost za seriju u kojoj je kupola pala na grad i presekla bar jednu milku na pola bolje od kasapina. a ja kad drvim protiv nelogicnosti, neistina, rasizma i raznih drugih stvari u onom dosadnom houmlendu, koji bar 20 posto mora da bude blizak realnosti, svi mi kazu da preterujem :D

Link to comment
jedva cekam da vidim da li vini preteruje ili su ga napravili na pinca umesto na dobermana
Vini skoro da reč nije rekao o Big Jimu i glumcu mu, a i o seriji se uglavnom uzdržava da komentariše. Niska očekivanja, minimalno razočaranje :)Koliko vidim, ljudi se mahom žale ne na manjak realizma nego na imbecilne dijaloge, banalne podzaplete, jeftina produkcijska rešenja - dakle te praktičnije stvari. A sad što Big Jim ima metar i žilet, pa mu scenaristi trpaju monolog gde opravdava svoj nadimak :isuse: , to je neither here nor there.
Link to comment
but "Blue on Blue" was the worst episode of television I've seen in a very long time. And I watched Zero Hour, like, just the other day. The good news is that "Blue on Blue" was so ridiculous that it was almost fun to watch, the same way it's fun to watch people take a swift kick to the groin or a cheerleader pyramid crumble to the soundtrack of crashing bowling pins.
sa tv.com :lolol:
Link to comment

Super je ta lazna tenzija da li ce da ih bomba sve pobije posle 5te epizode ili ce pak da prezive.I malo sam se razocarao sa objasnjenjem za MOAB, taman sam se ponadao da ce the Dome da postane lik tj da utice malo vise na ostale likove kad ono tja. Mada mi je zavrsetak skroz kul.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...