Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

После првог круга постало је јасно да је једини део бирачког тела код којег је могућ “swing” онај националистички део. Други делови су се јасно определили а националисти (свих фела) нису аутоматски наклоњени ниједном од два кандидата у другом кругу. При томе говоримо о безмало 30% гласова, тако да је брзо постало јасно да једина нада за КК у другом кругу лежи у том резервоару.

 

И тако је симпа декица престао да буде толико симпа и за све паре је бацио Сиријце и Курде под воз, покушавајући да буде већи вадикал од вадикала. Негде у среду/четвртак је кренуо да из клипа у клип плаши народ сиријском инвазијом, има један клип где опуштено каже: “Можда не волите мене али сигуран сам да бисте још мање волели да вам још 10 милиона ових нахрупи”. Имамовић је такође ускочио на овај рингишпил па је током посете некој чаршији, на питање зашто су ишли заједно са Курдима, одговорио: “Нисмо ишли заједно, то су вас лагали”.

 

Свако дете је могло да предвиди исход: трећи кандидат из првог круга (ултранационалиста са 5%) је јутрос подржао РТЕ за други круг. Чак је и Мухарем Инџе који је упркос повлачењу из трке узео око 0,5% гласова одбио да подржи било кога.

 

Сад треба снимити клип за мреже који ће да буде више ултра и од оног трећепласираног, жив нисам то да видим.

 

Туга, ти и ја. Минвајл, лира први пут прешла 20 за долар. Бизнис екипе очекују додатни пад од 25% одмах после избора, мање-више невезано за исход.

 

Ко буде долазио на лето са еврима, добро ће да прође.

  • +1 2
Link to comment

 
Ко буде долазио на лето са еврима, добро ће да проÑ'е.


Jbga ipak mi žao jer je za mojih 15 dana "ćara" to loš znak za ljude koji tamo žive...



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Тако је како је, јбг. Од тих твојих пара ће неко ипак да прими некакву плату а неко други да прође мање лоше (уместо дибидус катастрофално) у супермаркету. Већ је потврђено да се економска политика неће померати ни за педаљ.

Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

Ко буде долазио на лето са еврима, добро ће да прође.

Znam da nije turistički topic, ali zašto sa evrima, zar nije Turska više vezana za dolar, tj zar nije bolje poneti dolare, taj ko dolazi...ubeđujem kuma da idemo ovo leto, pa zato pitam.

Link to comment

Исто ти се хвата, евро наравно вреди још више од долара. Поменуо сам га јер га туристи из Србије носе са собом више него долар.

  • Hvala 1
Link to comment

Заврши се и та мука од кампање за други круг, бирачка места су отворена па како буде.

 

Пробаћу да дрмнем једну или две дуње око 19:00, да ми мозак не експлодира када се телевизије активирају са својим узорцима.

  • +1 1
Link to comment

Пре око сат времена на нашем бирачком месту је одзив био око 70%.

 

Нешто више инцидената пријављено у односу на први круг.

Link to comment

Prvi rezultati sa tvitera od ljudi koji izgleda imaju pristup rezultatima pre ukidanja zabrane javnog objavljivanja, Anadolu brojanje (već na 11% kutija) po običaju pokazuje veliku prednost za Erdogana (pokazano je u prvom krugu da namerno prvo objavljuju njegove najbolje rezultate), a Ankino (na 2% kutija) malu za Kiličdaroglua.

 

FxORDfmXsAAjs5Z?format=jpg&name=small

 

 

FxOQ_8UWcAY3pdm?format=jpg&name=large

 

  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...