Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

42 minutes ago, Shan Jan said:

Stvarno i meni ovo nije jasno, sa ovolikom inflacijom da ovaj opstaje. U cemu je stos @Redoran?

Kada to nije bilo inflacije u Turskoj. Koliko mi je poznato, inflacija je neka vrsta ekonomske konstante.

 

Meni su interesantne 2 stvari:

1) sta politicar u Turskoj moze da ponudi gradjanima kao normalnu alternativu nacionalizmu -  recimo da li mogu da pricaju o EU putu 

2) u zemlji koja ima puno mladog sveta dva glavna kandidata imaju zajedno 140+ godina. Kako mladi ljudi (<30) mogu da se nadaju da ih vlast moze razumeti?

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Stvarno i meni ovo nije jasno, sa ovolikom inflacijom da ovaj opstaje. U cemu je stos @Redoran?

 

Не верују да ови други могу да реше тај проблем. Један од разлога за ту неверу је што им ови конкретна решења и обећања нису ни понудили, него су се ослонили на то да ће гласови да стигну сами од себе јер инфлација и репресија.

 

  • Hvala 1
Link to comment

Nije isto inflacija u rasponu od 6 do 11 posto godišnje kakva je bila u periodu 2004-2017. i ova od 72% kakva je bila prošle godine.

Link to comment

Причамо о последњих пар година где је инфлација подивљала скроз. Тих 72% постоје само у статистици, реална инфлација је троцифрена.

  • Hvala 2
Link to comment

 

.

 

Ovo sam cuo pre nekoliko meseci od ljudi koje znam, s tim sto su oni tvrdili da je znacajno iznad sto procenata, i da to u principu svi znaju..

 

.

Link to comment

Наравно да знају, свако ко купује у супермаркету зна. 

 

ЦИК каже да је одзив био мало испод 90%.

  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, assignment said:

Skupili Ameri skoro celu opoziciju od ekstremno leve do ekstremno desne , 6 partija, i opet mucak.... Bas ih nece...

Samo nek je Erdogana, Putina, imace kome Ameri da prodaju naoruzanja.

Link to comment

Moze neko ko malo bolje razume da pokusa da objasni kako vec drugi put za redom dobija od glasaca iz dijaspore (konkretno Nemacka) 65%?
 

 

Link to comment
12 minutes ago, burekdzija said:

Moze neko ko malo bolje razume da pokusa da objasni kako vec drugi put za redom dobija od glasaca iz dijaspore (konkretno Nemacka) 65%?
 

 

 

pravi kampanju ovde. plus nemci redovno kenjaju po erdogan, i onda ide "ti ce' da mi kazes?!"

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Frile said:


Imaju oni onoliko svojih Navalnih koji trunu po zatvorima (ili su mrtvi)

 

pa imali su i puč. 

 

ali stvarni, ne ovi vučićevski

Link to comment

Meni je glavni utisak ovih izbora da je Turska pojam demokratije za nas. Kod njih je rezultate objavljivala izborna komisija i Erdoganu je imao preko 49%. Kod nas se raziđu i rezultate proglasi Vučić. :frust:

  • +1 2
Link to comment

Spomenuti video se inače briše sa svih društvenih mreža brzom brzinom.

 

 

Prevod opisa klipa na engleski:

Quote

 

A Haber reporter wanted to interview a citizen who voted for the 2nd round at Istanbul Airport. The reporter wanted to end the interview as soon as he could not speak a word in Turkish and tried to answer in Arabic.

 

 

Edited by vememah
Link to comment
×
×
  • Create New...