Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

1 hour ago, Frank Pembleton said:

Nemojte da mračite uplatio sam more u Turskoj!
 

 

Опуштено, све се вратило у свој ток.

Link to comment

Imam jednog ovdje sto radi sa mnom. Rodjen ovdje ali zivi kao da je u turskoj. Erdigan mu je naravno idol. Moj drug rodjen u Izmiru kao i njegova zena ne moze da ga smisli (ni njega ni Erdogana). A on se skolovao u turskoj, ovdje dosao na zzadnjugodinu studija (inzenjer). 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, borris_ said:

Imam jednog ovdje sto radi sa mnom. Rodjen ovdje ali zivi kao da je u turskoj. Erdigan mu je naravno idol. Moj drug rodjen u Izmiru kao i njegova zena ne moze da ga smisli (ni njega ni Erdogana). A on se skolovao u turskoj, ovdje dosao na zzadnjugodinu studija (inzenjer). 

 

to je ono, najbolje se srbi bore kada prde iz dijaspore

 

ustvari, ja i ne znam to u detalje

redoran pisao da je deo opozicije ultranacionalisticka

jel erdogan vucic, ovi sto ih je hapsio kosmopoliti

a onda imas obraze, boska zavetnike

kurdi i komunisti na stranu

@Redoran

  • +1 1
Link to comment

Nije retko u evropskom imigrantskim zajednicama da dvojni drzavljani u zemlji boravka glasaju za socijaliste, ekologe, komuniste, a na izborima u zemlji porekla da glasaju za AKP i njihove inacice. Ovo sto borris kaze za Turke postoji i medju Srbima. Obrazovanija imigracija u evropskim zemljama, pogotovo ona iz sredine koje vaze za liberalnije (u Turskoj je to upravo Izmir), skoro da nema dodira sa onim sto se moze podvesti pod "imigrantska zajednica". Niti ima, niti zeli da ima, ti ljudi se eventualno vide u redu za glasanje u ambasadama (sto ne znaci da nemaju prijatelje poreklom iz svoje zemlje, ili da ne idu cesto u zemlju porekla u posetu).

  • +1 4
Link to comment
22 minutes ago, vememah said:

Da, baš je čudno što u zemlji koja je rekorder po cenzurisanju društvenih mreža, gde se hapse ljudi koji donose hranu ili pozajmljuju nešto novca svojim prijateljima čiji su članovi porodica politički zatvorenici i koja drži ljude u zatvoru ignorišući pravosnažne presude Evropskog suda pravde nije lako smeniti vlast.

 

Pih, jaka stvar, istu foru su pokusali kod Orbana nije uspelo, sada pokusavaju u Turskoj. A nije da pokusavaju zbog tih ljudi o kojima pricas ili tih drustvenih mreza, to je naravno zavesa, mislio sam da znas za toliko....

Link to comment
39 minutes ago, vememah said:

Da, baš je čudno što u zemlji koja je rekorder po cenzurisanju društvenih mreža, gde se hapse ljudi koji donose hranu ili pozajmljuju nešto novca svojim prijateljima čiji su članovi porodica politički zatvorenici i koja drži ljude u zatvoru ignorišući pravosnažne presude Evropskog suda pravde nije lako smeniti vlast.

 

.

 

Sve je to tacno...mada, to je samo moj licni i subjektivni utisak, Sultan je diktator amater. 

 

Neozbiljno za ozbiljnog diktatora da ne navuce manje od jednog procenta glasova i zavrsi posao. Jos kad gledam link koji si sinoc ostavio, drzavna agencija, opoziciona agencija, opozicione televizije, Redoranove naslovne strane s obe strane - za mene iz ruske perspektive ,  sve to izgleda kao praznik demokratije, apsolutno nedostizan. 

 

Mogla bi turska opozicija malo da se zamisli i odgovori pre svega sebi kako je Sultan posle dvadeset godina vlasti,  u drzavi gde inflacija galopira nametnuo nacionalisticki narativ, on naravno  drugi nije ni mogao, ali kako oni nisu uspeli da zajasu , verovatno ocigledno nezadovoljstvo... i jos stave lika bez harizme sa vise od sedamdeset godina.

 

Kad se sledeceg puta pozale na nesto mogli bi Navalnog da pitaju za zdravlje..

 

 

edit.. Mozda sam previse ostar prema opoziciji, ipak ja ne poznajem tursku realnost dovoljno,

 

.

Edited by barba
Link to comment
1 minute ago, barba said:

Kad se sledeceg puta pozale na nesto mogli bi Navalnog da pitaju za zdravlje..


Imaju oni onoliko svojih Navalnih koji trunu po zatvorima (ili su mrtvi)

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Frile said:


Imaju oni onoliko svojih Navalnih koji trunu po zatvorima (ili su mrtvi)

 

 

.

 

Ok, kapiram, ali ovi lideri opozicije su sta onda...Ako hoces RF da poredis s nekim to bi onda vise bila Titova Jugoslavija, jednostavno opozicije nema, dozvoljena je samo ona koja moze da utice na drustvene teme ali nikako na uredjenje drzave, ili njeno stratesko vodjenje.

 

.

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...