Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Za puč ćemo da vidimo, meni nije uspelo da uzmem neki keš sa bankomata

 

pa da, najlakse je dignuti dzevu i proglasiti pobedu nakon pola sata. videcemo sta ce biti ujutro.

 

to sto je neko potpisao saopstenje kao turkish armed forces ne znaci mnogo, bitno je koliko vojske stoji iza ovoga. ko zna kakve sve frakcije postoje tamo i ko ce na ciju stranu prevagnuti, ocigledno je da je ovo dobro organizovano a tajnost je mogla biti zadrzana samo pod uslovom da je ovu pricu pokrenuo mali broj ljudi kojima su se pridruzili ostali, samo da li je to dovoljna kriticna masa?

Link to comment

kako ovako dobro organizovanu akciju držati u tajnosti mesecima, pošto se ovo očigledno pripremalo duže vreme, jbt

Zato što na suprotnoj strani imaju babune. I kada su im pre dve godine izveli masovnu policijsku raciju ovi nisu imali pojma šta se sprema. Ne čudi me da im je i ovo promaklo.

 

Problem je u tome što su babuni veoma dobri u uzvraćanju udarca i biću prijatno iznenadjen ako to sada izostane. Ovo mora da se smiri što pre inače neće da valja.

Link to comment

 

The US secretary of state John Kerry says he hopes there will be peace, stability and unity within Turkey amid reports that a military coup is underway.

Inetersting...

Link to comment

Zato što na suprotnoj strani imaju babune. I kada su im pre dve godine izveli masovnu policijsku raciju ovi nisu imali pojma šta se sprema. Ne čudi me da im je i ovo promaklo.

 

Problem je u tome što su babuni veoma dobri u uzvraćanju udarca i biću prijatno iznenadjen ako to sada izostane. Ovo mora da se smiri što pre inače neće da valja.

 

Naravno da ce da se smiri, Keri je pozvao na mir a i akcija izgleda super-profesionalno izvedena.

 

Samo jedan u nizu poteza ocuvanja monopola a koji ce da se pravda time da je Erdgona/Mursi/Janukovic napao "vladavinu prava i institucije". Zvanicni narativ je odavno da su izbori sranje.

Link to comment

Zato što na suprotnoj strani imaju babune. I kada su im pre dve godine izveli masovnu policijsku raciju ovi nisu imali pojma šta se sprema. Ne čudi me da im je i ovo promaklo.

 

Problem je u tome što su babuni veoma dobri u uzvraćanju udarca i biću prijatno iznenadjen ako to sada izostane. Ovo mora da se smiri što pre inače neće da valja.

 

na aljazeeri kažu da AKP zove pristalice da izađu na ulice, ima li nekih naznaka tog ludila? iskreno se nadam da neće izaći

Link to comment

ako je ovo pro us puč, onda da se sačeka potez vladimira vladimiroviča

:huh:

 

kako bi voleo da su u pitanju neki čobani, budale. no znam da nije moguće

Link to comment
×
×
  • Create New...