Jump to content
IGNORED

Roland Garros 2013


Ros

Recommended Posts

Nije to tako paradoksalno kada se malo bolje razmisli, i to važi ne samo za Iznera. Ukratko. Više dobija kombinacijom dva faktora ( kick na drugi je efikasniji na šljaci nego na bilo kojoj drugoj podlozi + malo više vremena da se namešta na forhend ( on je primarno serve and fh igrač a ne serve and volley igrač )) nego što gubi time što mu je servis nešto sporiji. Dodatno što se fino kreće za igrača te visine.Za kick ti je neophodna visina. Ne može Rohus servirati kick. Novak ima dobar kick na drugi ali ni približno kao Isner. Brands je urnisao Tipsu kickom u onom meču što ga dobio pre dvadesetak dana.

Link to comment
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    139

  • dùda

    88

  • Jean-Luc Picard

    64

  • Arkadija

    59

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, paradoksalno je pregrubo rečeno. Mislio sam više u smislu da logično takvi igrači više naležu ka igri brže podloge (1-2 tenis).Džonu očigledno odgovara i spin koji se mnogo više koristi na šljaci, mislim da mu bolje leže na bekhend, nego na bržoj podlozi.Ima i Rodžer dobar kik, ali ovaj je bolestan, tj. što bi rekli mental.

Link to comment

Malo je bajata ta podela na spore i brze podloge. Jednostavno se išlo na uniformisanje brzina u proteklih deset minuta pa ti sad imaš slučaj da je ona šljaka iz Madrida prošle godine brža od trave Vimbldona. Šatrije je brži od pola betona na tour-u. Tih primera imaš dosta. Distinkciju sad mnogo više prave neke druge karakteristike različitih podloga a ne brzina. Kada se to uzme u obzir onda ova priča oko Isnera kome leži igra na šljaci dobija dodatno na smislu.

Link to comment

drago mi je sto je dobio gael:)jel se meni cini ili je on pretezno udarao lopticu u uzlaznoj putanji? u svakom slucaju udari pre nego sto pocne da padatako dobije na brzini al i slabiju kontrolu

Link to comment

U svakom slučaju je agresivniji nego u jednom periodu karijere..neki se ovde baš i nisu proslavili u prognozi, uključujući i mene na početku 5. seta.Što se tiče kika, definitvno ga ne može imati svako, čak i među vrhunskim serverima (Ivanišević?), ali Samanta Stosur je primjer da se i sa ne tako velikom visinom može razviti ovaj, sigurno najteži udarac u tenisu.

Edited by bad_lieutenant
Link to comment
Što se tiče kika, definitvno ga ne može imati svako, čak i među vrhunskim serverima (Ivanišević?), ali Samanta Stosur je primjer da se i sa ne tako velikom visinom može razviti ovaj, sigurno najteži udarac u tenisu.
Samanta Stosur je primer i da se sa jednoručnog može preći na dvoručni bh, kao i da se može u kasnijoj fazi karijere prešaltati sa dubla na singl :D, ne bih ja nju uzimao kao prilog bilo kakvoj tvrdnji.Monfilsov današnji outfit je kao kiselina za oči. Ja ono ne bih obukao ni u krevet a kamoli negde gde će me gledati hiljade uživo i još milioni preko "malih ekrana svojih TV prijemnika".
Link to comment
U svakom slučaju je agresivniji nego u jednom periodu karijere..neki se ovde baš i nisu proslavili u prognozi, uključujući i mene na početku 5. seta.Što se tiče kika, definitvno ga ne može imati svako, čak i među vrhunskim serverima (Ivanišević?), ali Samanta Stosur je primjer da se i sa ne tako velikom visinom može razviti ovaj, sigurno najteži udarac u tenisu.
najbolesnije kick servise nisu imali ni najvisociji(Ivanisevic, Karlovic, Krajicek), vec upravo srednje visoki igraci(Federer, Edberg). ali najbolesnije kick servise sam video kod Pata Rafter. zato i ne cudi sto su navedeni igraci imali bolje rezultate na sljaci od ostalih velikih servera.ali i kada se pogledaju njihove serve, onda je jasno zasto im je kick tako jak. Ivanisevic je recimo levak sa topom u ruci, Sampras i Krajicek su zivotinje, Dr ivo servira sa 13 sprata... a dobri kick serveri serviraju sa velikom rotacijom kukova, pa je jako tesko procitati servis, jer je motion identican gde god i kako god da uputi loptua izneru sljaka lezi ne zbog brzine, vec zbog odskoka. em njegovi servisi dobijaju tu cudnu putanju, em na visini di on normalno udara loptu, ostali smecuju(razlog zasto i NJoletu recimo lezi sljaka, jer NJole bez problema udara bekend sa visine ramena, pa cak i glave)...
Link to comment

Ovo je već ranije neko radio. Čini mi se baš Stakhovski.edit: doduše, niko Viktoru nije ni do kolena u toj konkurenciji. Treba dovući kamermana da snimi trag :D

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment

nisam znala da je dozvoljeno u toku meca odlaziti do klupe i unositi na teren telefon, ili bilo sta sto ne sluzi igridoduse, ja ovde jedva i vidim trag, mozda da uvedu challenge i na RG

Link to comment

ali naši novinari su zbilja nedostižni po glupostiu politici nadalovu jučerašnju pobedu opisuju kao ''nadal se spasao sa ivice provalije ... '' :lolol: pa čak kad je brands vodio 3:0 u tb drugog seta, i najokoreliji hazarderi bi se teško odlučili da se klade na njegadrago mi je što je prošao monf, na kraju meča je igrao kao da je na nekoj drozitma berdih bio i ostao budalaa razočarenje dana mi je lora robsonne može da dobije raspalu pušerku, a nije da nema oružja

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...