Jump to content
IGNORED

Hannibal (2013, NBC)


Lrd

Recommended Posts

  • Replies 643
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    104

  • Arkadija

    86

  • Calavera

    59

  • *edited by mod

    52

BTW, nisam citao knjige, da li u knjigama ima ovog jelena, koji se provlaci od pocetka serije, u bilo kom obliku ili je to skroz Fulerova kreacija?

Njet, Fulleru palo na pamet.

 

Nesto sporije ide 3. sezona zasad nego sto sam ocekivao, ali dobro, vec je pocelo da se zahuktava sa 3; meni je prejaka posto mi je Lejdi Murasaki intrigantna licnost iz knjige i ovo je sve bilo opasno smisljeno. I dalje se brinem da Fuller ne postaje po prvi put predvidiv sa ovom serijom posto vec znamo unapred da se na pola sezone zavrsava Hannibalova evropska prica i par godina kasnije krece Red Dragon.

 Jer po Red Dragon knjizi, verovatno prvo sto vam pada na pamet je Hannibal iza resetaka. 

 Tako da mogu da naslutim ishod prve polovine, ali ako Fuller i tu ubaci skroz 3. pricu onda mu svaka cast. Dosad mi je upravo bilo vrh sto namerno mesa redosled dogadjaja da ne budu po tajmlajnovima iz knjiga, jer posle knjiga i filmova koji su ih tacno pratili, bilo bi mi previse da slusam opet istu pricu po stoti put, i to jos u par sezona neke serije. 

 Do ove epizode sam kapirao da ce Will pasti na Murasaki u Parizu, posto se po knjizi znalo da je tamo zivela, kad ono i to je istumbao... i mocna ideja sa onim robom, steta samo sto nisu zasli mnogo detaljnije u tu pricu s' njim jer je imala ogroman potencijal da se napravi jeziva epizoda na tu temu. 

 Inace nije mi se svidjalo u 2. epizodi kako su zbrzali Willov i Hannibalov "susret" u crkvi, nekako su ga skroz odradili z brda - z dola, bilo je glupo, po trejleru mi je izgledalo da je taj "susret" jedan od bitnijih momenata u sezoni.

Edited by Staklena Brada
Link to comment

Dosta je egzistencijalističkija treća sezona, a rasplet ubrzano troši knjige, pa ne mogu ni da zamislim kako će dalje da se razvija.

 

...

 

Pomešao si hronologiju, a Fuler je sve izmešao. Hanibal odlazi u Evropu mnogo godina posle Red Dragona, koji je prvi hronološki. Posle Red Dragona idu Lambs, pa tek onda Evropa.

Link to comment

Njet, Fulleru palo na pamet.

 

Hvala. Zanimljiva mi je ta simbolika iako je ne kapiram bas sasvim, a i ono polupojavljivanje jelena u drugoj epizodi je bilo genijalno, moram reci. Da prokomentarisem i tu drugu epizodu, Will se vratio i smorio opet za sve pare, ali bez obzira na to bila je dobra epizoda, kao i ova treca. Pokazuju nam da je Will konacno manje pogubljen, smusen i smotan i da je konacno pronasao nacin da uhvati Hanibala i da je resen da to ucini. 

 

 

Dosta je egzistencijalističkija treća sezona, a rasplet ubrzano troši knjige, pa ne mogu ni da zamislim kako će dalje da se razvija.

 

 

Pomešao si hronologiju, a Fuler je sve izmešao. Hanibal odlazi u Evropu mnogo godina posle Red Dragona, koji je prvi hronološki. Posle Red Dragona idu Lambs, pa tek onda Evropa.

 

Jel opisano uopste u knjigama kako je Will uhvatio Hanibala (i gde)? Meni je orijentir samo Manhunter, a tamo koliko se secam nema mnogo o tome (Red Dragona nisam gledao). 

 

S obzirom da nemaju prava na Klaris i Jaganjce (bar za sada), moguce je da u seriji koriste neke elemente odatle?

Link to comment

Hvala. Zanimljiva mi je ta simbolika iako je ne kapiram bas sasvim, a i ono polupojavljivanje jelena u drugoj epizodi je bilo genijalno, moram reci. Da prokomentarisem i tu drugu epizodu, Will se vratio i smorio opet za sve pare, ali bez obzira na to bila je dobra epizoda, kao i ova treca. Pokazuju nam da je Will konacno manje pogubljen, smusen i smotan i da je konacno pronasao nacin da uhvati Hanibala i da je resen da to ucini. 

 

 

 

Jel opisano uopste u knjigama kako je Will uhvatio Hanibala (i gde)? Meni je orijentir samo Manhunter, a tamo koliko se secam nema mnogo o tome (Red Dragona nisam gledao). 

 

S obzirom da nemaju prava na Klaris i Jaganjce (bar za sada), moguce je da u seriji koriste neke elemente odatle?

 

Vil je njega uhvatio samo u Red Dragonu, ali tu nema nikakvih detalja, maltene samo ono što je viđeno u filmovima: otišao je na konsultacije i shvatio da je ovaj ubica, otprilike kao u seriji kad je Hanibal uhvatio onu kadetkinju, samo sa drugačijim ishodom. U Jaganjcima i u Hanibalu je pobegao, a Hanibal Rising je sve prikvel.

Edited by Lrd
Link to comment

Aha, znaci ovde u sustini dobrano vec radi Fulerova masta. Pa dobro, onda i moze da tumba kako hoce, tj. kad vec u knjigama nije receno kako ga je Will uhvatio, sto da ne ode i sad u Evropu i posle kad pobegne iz zatvora. Ionako se bas lepo uklapa u Evropu :D

Link to comment

Aha, znaci ovde u sustini dobrano vec radi Fulerova masta.

 

Od početka prve sezone je Fulerova mašta. Jedino što je do sada bilo isto je ootprilike Hanibalova dijagnoza i imena i titule ostalih likova. Svi oni zločini, to je sve Fuler. Iz knjiga je Hanibalov oridžin stori, odlazak u Firencu i te fore, i evo sad kad se pojavi Frensis Dolarhajd.

Link to comment

Mene samo zanima (sad cu vinizam tezak da grunem) ko riba sve one poplave krvi? Svi ti stolnjaci, plahte, carsavi, stolice i po njima prsti krv u litrima. Hanibal kleci i cetka?

Link to comment

Mene samo zanima (sad cu vinizam tezak da grunem) ko riba sve one poplave krvi? Svi ti stolnjaci, plahte, carsavi, stolice i po njima prsti krv u litrima. Hanibal kleci i cetka?

pa sta misliš zašto se on oženio i zašto je Skali 3 Epizode tužna i nesrećna? on joj obećao evropske metropole i uzbudljiv život, a dobila je to nezaposlena sedi kuci ipere i čisti za njim. klasična priča.

 

inace sinoć odgledah sve 3 u cugu i ne znam da li ne bilo do kombinacije umora i vina ali ova sezona je dosta teza za gledanje, jednostavno su preterali sa simbolickim delovima epizode koji su maltene preuzeli celu seriju, druga je po tom pitanju najgora, dok treća daje neku nadu da se serija vraća u normalu.

 

azijatkinja je dobra kao i scene sa flashbackovima sa Izzardom, ali pretetase sa filozofskim prepucavanjima i puzevima koji se hrane samo u društvu hint hint wink wink

Link to comment

Ne Lrd da da jasno red dragon je prva knjiga, nisam izmesao nego ne znam dobro da se izrazim: Plasim se da uz pricu o crvenom zmaju tu stave hannibala iza resetki, odakle i pocinje u knjizi. Ne bi mi to bila ni tolika katastrofa ali bi mi bilo predvidivo, u svakom slucaju jednom ce morati da ga uhvate jer bi morali kad-tad da cede i tu pricu kako im on pomaze da uhvate nekog drugog, samo to ne bih voleo da se desi u ovom trenutku.

Link to comment

Па добро™, али мени то не смета. Ионако је све различито него у књигама, тако да верујем да ће бити доста тога да се гледа пре него што га ухвате. Ако га ухвате.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...