Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Pa evo napisao sam (pojednostavljeno doduse)... a ranije sam pomenuo zamenu prioriteta (krivi su gledaoci VB-a) i motiv za viralizovanje (ako im je (gledaocima) pokazao).Ko je centar sveta? Sergej.Jesu li pare skupljene?Bice.Hoce li uspeti sledeci put, za sledece dete?Nece.Sta ce biti sa sledecim detetom?Zabole nas, lajkovasmo/sherovasmo onoliko, neka sad pomazu malo oni koji gledaju VB.
da li boldovano mozes da potpises? i zasto tako moralizatorski sa Olimpa o svima koji lajkuju/sharuju? sto su oni gori od onih koji gledaju VB? mozda pomazu privatno i daleko od ociju javnosti, mi to ne znamo.karikiram, nista licno. lako je izvrnuti pricu na drugu stranu Edited by assück
Link to comment

Ni meni ST nije simpatican ali je uradio pravu stvar. Ako moj utisak vara, ne varaju cifre.Iz danasnje vesti:

Jelena Ognjanović, majka male Tijane, kaže za "Blic" da su u poslednja dva dana skupili oko 40.000 dolara, tako da se na njihovom računu sada nalazi 500.000 dolara....- Da smo u septembru uspeli da skupimo 200.000 dolara, koliko je bilo potrebno za operaciju Beču, ne bismo sada morali da idemo u Hjuston.
Znaci, za dva dana je skupljeno 40K$ i pored toga su pokrenute razne akcije za skupljanje i ta lova ce leci nesto kasnije. Vrlo lako se moze desiti da ST-ov nastup dostigne 200K$ koji su u septembru bili nedostizni.Da li se ST vodio nekakvim samoreklamerstvom u ovoj akciji, za mene je uvredljivo da i razmisljam o tome.
Link to comment
Taman mi je ovo trebalo za jedno pitanje forumu. Zanima me kako bi svako od nas reagovao...
pa zar to pitanje uopste treba postavljati?ja mislim da su kauboj, radisa i jos neki pisali o nekom drugom momentu u celoj prici koji se ne kosi sa "jel' pomogao devojcici? jeste!"
Link to comment

Ne sumnjam da će se pare sakupiti. U nekim državnim firmama je prošao spisak sa predlogom da se jednokratno uplati po 1000 dinara sa plate na račun za Tijaninu operaciju. Kod mene su zaposleni potpisali sa 90% odzivom.

Link to comment
Ja sam sebi često postavljala to pitanje i onda videla kako to može da izgleda u vrlo bliskoj familijii kad se za život nemaju ni dani nego dodje do pitanja sata.
molis, klecis, kumis, places, besnis, urlas, udaras...sve je dozvoljenoi kad se sve dobro zavrsi zabole te za mnoge stvari koje si ranije mislio da su bitne
Link to comment
Zašto nijedan uticajan™ bloger ne napiše tekst o liftovima u RZZO? Zašto se ne oplete po ministarskim bahanalijama dok dete umire? Koliko državnih para se skrka dnevno u raznim državnim glupostima, tipa Milanski Edikt?
Prvo, da raspravimo nešto - ne postoji uticajan bloger. Najviše uticaja koje blogeri imaju jesu uticaji među drugim blogerima. To niko ne prati, blogove čita jako mali broj ljudi, followeri su uglavnom drugi blogeri i njihov uticaj ne postoji. Osim kada pričaju o samima sebi.Drugo, oni nikada neće oplesti po tome jer blogovanje zapravo nije njihov posao. To su sve stručni konsultati, pr osoblje, marketinški likovi, koji će uvek kritikovati neka opšta mesta, nikada konkretne probleme - osim ako se za njih ne može okriviti neko opšte mesto - i to uvek za nešto što zapravo nije konkretno delo (država koja ne dozvoljava da se stvori ambijent™, narod koji je ovakav ili onakav, društvo koje je takvo i takvo).Oni bloguju™ na neku temu jer su dobri sa nekim iz PR agencije i znaju da tog i tog klijenta interesuje ta tema, pa će uzeti neke parice. Oni bloguju o temama koje neretko nemaju veze sa mozgom, vrlo plitko i površno, i bez nekog kontinuiteta i sistematizacije u tome. Svi se ili nadaju poslu sa državom ili posluju sa državom i njenim firmama. Stoga, uvek paze šta će pričati. I raduju se tome što će VIP pokloniti pokoji tablet za uticajne blogere.Treće, a to ima veze i sa donjim kvotom, što bi novinari bili ludi da potežu priče koje nikoga ne zanimaju ili koje su svima jasne?
Gde su nestali novinari u Srbiji da to ispitaju?
Novinari su tamo gde narod voli da vidi i čuje™. Pošto ovaj narod smaraju ozbiljne priče o politici, pošto u fokusu nije što nas truju nego da li je neka drolja nekome popušila u nekom rialitiju, to i pišu. Zašto bi oni bili luđi od tužilaca koji ne smeju da pokreću istrage ili od policije koja ne preduzima ništa protiv kriminalaca (osim što eventualno prati™). Oni su ne samo deo društva, već i njihovo bavljenje poslom podleže tržišnim pravilima i ići će tamo gde vide da je čitanost.Drugim rečima (a to sve važi i za priče o istraživačkom novinarstvu itd.) - ako Srbin klikće na "Skanija pokazala dupe" ili fotke nekih klinki iz noćnih klubova, novinari će ići tamo da to prate. Zašto bi oni bili bolji ili gori od ostatka društva. Uostalom, prošla su vremena kada se nešto radilo zato što to tako treba ili zato što je ispravno. Danas se pre svega radi da bi se preživelo, pa tek u nekoj prilici, u nekom drugom životu, kada se to obezbedi, možemo krenuti dalje putevima društvene nadgradnje. Molim lepo, hvala i doviđenja.Naravno, od ovih pravila ima solidnih izuzetaka, ali oni su bukvalno samo to - izuzeci koji potvrđuju pravilo i koji nemaju uticaja na društvene tokove, nažalost. To važi čak i za jedan insajder. I šta onda da očekuje i čemu da se nada neko ko bi se možda time zaista bavio? Obaška što za bavljenje tim stvarima moraš imati bukvalno timove, a ne da se pojedinac nešto aka i drnda. Jednostavno jebiga. Edited by Filipenko
Link to comment
Pa to je ono "Ma kako se on samo drznuo da mi govori šta je ispravno, našao je ko će da mi morališe, šupak jedan". Teško je ljudima da prihvate da neko koga ne podnose uradi nešto ispravno. A čovek ne da je uradio ispravnu stvar, nego je bukvalno i najdirektnije moguće zaslužan što će akcija na kraju da uspe i što će da se prikupe pare (što je u ovom momentu gotovo izvesno).
+1
Link to comment

plus milion, a realno svi hejteri da se skupe, tesko da skupa preziru sergiju vise nego ja, i to kad sam iznimno dobro raspolozen.

Link to comment
da li boldovano mozes da potpises? i zasto tako moralizatorski sa Olimpa o svima koji lajkuju/sharuju? sto su oni gori od onih koji gledaju VB? mozda pomazu privatno i daleko od ociju javnosti, mi to ne znamo.
Assuche, to je upravo moje pitanje od pocetka, ali namenjeno suprotnoj strani.Ako si se motao po drustvenim mrezama, videces o cemu govorim. Procitaj ovo dole (jedinih sest komentara na tu vest) i nadji ime devojcice ili povod za akciju. Pominje se neko drugo ime, pominju se "oni kojima je zavukao", pominje se VB.Da ne obrcemo stvar naopako jbg.ELVISObjavljeno: 02.04.2013. - 10:34Da je na prostorima nase Juge jos ovakvih kao Sergej, ne bi nam Amerika ravna bila! Klemparosi jedni! Sergej, dve kape dole!ALEKSANDARObjavljeno: 02.04.2013. - 10:25Svaka čast Sergej,pare se bacaju na gluposti,a za pomoć koja može sutra i nama da zatreba slabo se obaziru!!!Pozdrav iz Teslića RS.MUHAMEDObjavljeno: 02.04.2013. - 09:52svaka cast majstore, kapa doleQUO VADIS?Objavljeno: 02.04.2013. - 10:22 Za ovo kod nas u Hercegovini znaju reći:"A jes im ga šukno"!Neko još dodaju:"Do balčaka"!Nije se moglo bolje reagirati na zaglupljivanja koja radi Veliki Brat.Svaka čast,naklon do poda. Edited by CowBoy
Link to comment
plus milion, a realno svi hejteri da se skupe, tesko da skupa preziru sergiju vise nego ja, i to kad sam iznimno dobro raspolozen.
Isto + to sto ce me bratanica koja gotivi Sergeja narednih nekoliko meseci podjebavati kako je on legenda i sl... Ali sve to ne menja cinjenicu da je uradio pravu stvar.
Link to comment

nije taj nista kalkulisao i izgleda ja samo neko njegovog "senzibiliteta" mogao da digne ovakvu prasinu.nego, stvarno je steta ako je ista operacija mogla da se odradi sa 200k eur

- Sve što sam rekao u emisiji bilo je iskreno i u tom momentu, i nemam šta puno tu da dodam. Jedino stvarno, je*ote, mnogo me je iznenadilo to što me svi zovu i naježio sam se odakle ljudi sve zovu. Iz Sarajeva, Splita, ma strašno, i to me je onako baš dirnulo, zatečen sam. Naravno zovu i ovi iz žute štampe da pitaju da li sam prekršio neki dogovor sa produkcijom Velikog brata, a ja im svima poručujem da ne troše impulse za žuta sr*anja i da uplate to na račun one malene devojčice – kaže Trifunović za NNS.
http://www.nsonline....-celog-regiona/
Link to comment

@CowBoyma to su komentari koje sam hiljadu puta procitao na youtube, a ko je iole proveo vremena gledajuci klipove na yt zna o cemu pricam. najsuludije rasprave i najdebilnija misljenja. svako u ovome vidi priliku da opali po onome sto ga svrbi, Djordje David da konacno r'n'r pobedi turbofolk i narodnjake koji nam nedaju, BSBS ekipa da opauci po izdajnicima i NGO pederima koji imaju pare za gej parade a nedaju za bolesnu decu...meanwhile, i dalje tvrdim da je bitno sto pare pristizu. sto se tice menjanja sistema, mislim da nemocno besnimo u pogresnom smeru. ST, bio odvratan ili ne, na ovaj ili onaj nacin je nesto uradio. PPP je nesto uradio povodom Stubika. posto sistem necemo promeniti, daj da se ne glozimo oko ovoga nego lepo one small victory, little by little

Edited by assück
Link to comment
@CowBoyma to su komentari koje sam hiljadu puta procitao na youtube, a ko je iole proveo vremena gledajuci klipove na yt zna o cemu pricam. najsuludije rasprave i najdebilnija misljenja. svako u ovome vidi priliku da opali po onome sto ga svrbi, Djordje David da konacno r'n'r pobedi turbofolk i narodnjake koji nam nedaju, BSBS ekipa da opauci po izdajnicima i NGO pederima koji imaju pare za gej parade a nedaju za bolesnu decu...meanwhile, i dalje tvrdim da je bitno sto pare pristizu. sto se tice menjanja sistema, mislim da nemocno besnimo u pogresnom smeru. ST, bio odvratan ili ne, na ovaj ili onaj nacin je nesto uradio. PPP je nesto uradio povodom Stubika. posto sistem necemo promeniti, daj da se ne glozimo oko ovoga nego lepo one small victory, little by little
Da se na kratko uključim, pošto mi je tema grozna: ni povodom Štubika možda ne bi ništa uradili da se neko sa PPP nije odvažio da malo samo naglasi situaciju. Verovatno je većina videla poziv na Blic-u, ali se prvi ja ne bi odlučio da preko njih uputim neku pomoć. Jako je bitan kanal preko koga se nekome pomaže.Sam sam ovde jednom ostavio apel da se pomogne jednoj devojčici iz Smedereva, da se sakupi novac za operaciju. Mislim da je prošlo neprimećeno,
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...