Jump to content
IGNORED

Novine "Danas"


ajgor

Recommended Posts

Ta je!  :thumbsup:

Slucajno iz prve ruke znam za dogodovstinu dogodjenu tokom posete Trayalu, vojni deo, tadasnjeg nacelnika GS i supruge mu, kada je supruzi od strane domacina ponudjeno da, dok djeneral konferise, obidje grad Krusevac i kupi sebi na racun domacina neki prigodan poklon.

Racun je bio - ogresicu dusu, zaboravio sam tacan iznos, ali nekih 10-ak hiljada DEM za prigodan poklon u obliku namestaja kupljenog tokom setnje i odvezenog vojnim kamionom za Beograd.

Navodno je, ovaj deo potice iz naknadne rekonstrukcije, preduzimljiva djeneralica jos dok je kupovala namestaj, pozvavsi se na supruga, iz obliznje kasarne trebovala kamion.

Link to comment

Ma ova je bila neka Glorija ili tako nekako, u svakom slucaju neposredno pre i posle bombardovanja, znam iz prve ruke jednu epizodu vezanu za njega kao nacelnika GS koji je sa suprugom posetio Trayal, vojni deo, Krusevac.

I dok su sastancili, gospodji supruzi je ponudjeno da proseta gradom i kupi sebi neki lep poklon na racun domacina, tako neku sliku, nesto prigodno.

Sve je bilo OK, dok firmi nije stigao racun na nekih 10.000 DEM za kupljeni namestaj odvezen vojnim kamionom za Beograd.

Mislim da je doticna bila neka spikerka na TV Bg i da je posle isao aber da ga je sutnula, veza neki stanovi, tako nesto.

 

 

Ta je!  :thumbsup:

Slucajno iz prve ruke znam za dogodovstinu dogodjenu tokom posete Trayalu, vojni deo, tadasnjeg nacelnika GS i supruge mu, kada je supruzi od strane domacina ponudjeno da, dok djeneral konferise, obidje grad Krusevac i kupi sebi na racun domacina neki prigodan poklon.

Racun je bio - ogresicu dusu, zaboravio sam tacan iznos, ali nekih 10-ak hiljada DEM za prigodan poklon u obliku namestaja kupljenog tokom setnje i odvezenog vojnim kamionom za Beograd.

Navodno je, ovaj deo potice iz naknadne rekonstrukcije, preduzimljiva djeneralica jos dok je kupovala namestaj, pozvavsi se na supruga, iz obliznje kasarne trebovala kamion.

 

Ovaj nalog ili koriste članovi neke familije pa su malo out of sync ili ti prijatelju pod hitno kod doktora da vidiš da nije neka amnezija ili ne dao Bog neka šizofrenija.  :wacko:

Link to comment

Ovaj nalog ili koriste članovi neke familije pa su malo out of sync ili ti prijatelju pod hitno kod doktora da vidiš da nije neka amnezija ili ne dao Bog neka šizofrenija.  :wacko:

Nije amnezija niti je sizofrenija, nisi morao da se deranziras i dajes dijagnoze, nego mi preko celog dana struja cas nestane, cas dodje, pa sam mislio da mi post pobegao.

 

Inace, najvise obozavam spremnost lovaca na glave poput tebe sa sve certifikatom za deljenje dijagnoza okolo.

Budi ti meni OK, a u svakom slucaju ti hvala na pracenju lika i dela.

Link to comment

Ma zajebavam se, naravno da i ja tebi zelim svako dobro, neko mi bi cudno da si ispisao dva razlicita a sustinski ista posta, vidim da si se potrudio, nije obican kopipejst niti greska u kliktanju. Opusti se, nema frke, nisam mislio bre nista ozbiljno, za to forum i sluzi, za malo zajebancije mimo RL. Sve najbolje

Link to comment

Pa Bazdulj je primer pisca kojeg je potpuno uništila svaštarska hiperprodukcija i kolumničarenje. On nije netalentovan, i ume lepo da piše o stvarima koje ga zaista zanimaju  i o kojima ima šta da kaže - eno, ono što je Pejsi okačio je jedan zanimljiv ogled iz prevođenja. Problem je što malo zna, a mnogo piše, i onda to mora da ispadne onaj frankufurtovski bullshit.

 

Ako misliš na ovaj tekst, on je užasan, tipičan primer bulšitarenja koje sam već pomenuo. Pogledaj samo broj referenci koje sa proklamovanom temom teksta nemaju nikave veze (Njegoš, fudbal, Kairos, Sioran, Terminator itd.), kao i gomilu teksta koji bi se zapravo mogao naći u bilo čemu, iskoristiti za bilo koju temu, npr:

U naučnofantastičnoj književnosti, kao i u filmu, uostalom (od Povratka u budućnost do Terminatora), postoji topos povratka u prošlost, uz pomoć vremenske mašine, a da bi se u nekom značajnom momentu neke stvari napravile drukčije, odnosno bolje, pa da samim tim i budućnost bude drukčija i bolja. Na tom tragu su i svi oni silni fikcionalni ogledi iz alternativne istorije. Mogli bismo to osjećanje nazvati nostalgijom za Kairosom, bogom pravog trenutka. To je osjećanje najjače u vremenu poslije kraja (istorije), poslije Sudnjeg dana. Kako ono kaže Kafka: Mesija će doći onda kada više nikome ne bude bio potreban. On neće doći posljednjeg, doći će najposljednijeg dana. Mesija zapravo dolazi umjesto Kairosa, to je ustvari drugi dolazak; kad se niste spasili sami, doći će neko da vas spasi, makar u legendi, makar u priči. U posljednjim danima nema odbrane, u posljednjim danima, uoči najposljednijeg, skoro da postoje samo sjećanje i žal. Skoro, jer u tragovima ima još nečeg, u tragovima ponegdje ima života, ali skoro da postoje samo sjećanje i žal. Najposljednijeg dana nestaju i zadnji tragovi života i tada dolazi mesija, ali on više nikom nije potreban. Tada više nikom ništa i ne treba. A moglo je biti drugačije, da se u pravom trenutku radilo drukčije. Otud zapravo dolazi ta ogromna i zapravo, racionalno gledano, nenormalna popularnost fudbala. Fudbal je najbolja metafora takve vizije života. Sve se odlučuje u sekundi, u djeliću sekunde i najčešće nema popravnog ispita. Bilo bi lakše kad bi tako bilo uvijek, odmah bi se znalo da je poraz – poraz, no ovako uvijek ima nade, makar je i ne bili svjesni, nade što spava na dnu Pandorine kutije, u djetinjstvu čovječanstva

)

 

Mislim, bla truć. Da ne komentarišem taj jezivi stil pretencioznog srednjošloca (Jbt. Kairos!, mislim, čemu?)

 

 

jebiga nije citirao crnjanskog. kapiram da bi on imao sta da kaze o spanskom gradjanskom ratu. bazdulj - opsenjivac prostote.

Link to comment

Ovo je, kao, deo nekakvog "dijaloga"? Šta će ovakva pljuvačina u Danasu uopšte?

 

Mora da su primorani da malo više šaraju sa autorima priloga da bi im čika dao bonu. Ranije je bilo dovoljno da pripuste naprednjakušu Joksimovićku da se detonira jednom u mesec-dva dana, sada redovno davi neki genije iz Treće Srbije, juče neka Vulinova lujka itd.

Link to comment
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Au koje bezanje od stvarnosti.

 

Funkcionalno gledano, ovo je kao kad Blic pravi hajku na samohrane majke i na mandarine jer ne sme da dira druge teme.

Link to comment

Каква гомила глупости Драгог Светислава™. Шта је он умислио за себе, па то је невиђено. Чуј, "зашто ја НАВОДНО не плајпичим Оверлорда Вучића". Јао, не знам шта је овде одвратније од чега: да ли то што зове Вучића "оверлорд", к'о Тијанић својевремено када је у Лакташком прогонству Милошевића ословљавао са "Тигар" и тиме куповао повратну карту за Србију или што себе и гашење часописа Земља изједначава са Ољом Бећковић и Утиском недеље. Будући министар културе. :puke:

Link to comment

basara ne moze sebi da oprosti sto sa politickim prognozama nije bio u pravu, pa sad, ako bi mogao da uglavi realnost u svoj narativ, narocito parafrazirajuci sebe koji parafrazira fukujamu. tja. a ima i objektivan stav o bgd na vodi 'to kad pocne, ima da se izgradi'

Edited by morgana
Link to comment

Ovo je zaista tesko dno od teksta, iz raznih uglova...

Tekst je naslovio "Kraj istorije", te se iskreno nadam da hoce da kaze da vise nece palamuditi o politici.

Edited by Berger
Link to comment

et prslin

ovde ima govora o vučiću kao što ga ima u reviji stoke sitnog zuba. overlord ipak ne može da se meri sa bengalskim tigrom™. kao što basara ne može da se meri ni po jednom osnovu sa at.

 

tekst je od pre mesec dana, kad bećkovićka nije bila u fokusu

 

 

viđ bergera

:)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...