Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

Ma ove su za po gradu 100%, a čitao sam recimo da ove planinarske gojzerice Alpina/Planika  i nisu za asvalt, jer im guma brže propada.

Ko ima iskustva sa Iglusport, da li je ovo istina

 

 

Za svu robu kupljenu kod nas, u periodu od dve godine, nudimo besplatan pregled kojim ćemo utvrditi stepen upotrebljenosti – istrošenosti vaše opreme i daćemo vam besplatne savete u vezi korišćenja i održavanja. Uz sve modele cipela koje su izrađene od sirove kože, na prvom ovakvom pregledu daćemo vam besplatno sredstvo za održavanje istih proizvođača Grangers (G-MAX LEATHER CONDITIONER). Da bismo posvetili dovoljno vremena vama i artiklu koji ste kupili kod nas, potrebno je da nas pozovete da dogovorimo termin.  

Da li je neko dobio ovo sredstvo gratis, i da li može da se uzme odmah po kupovini, a ne da se dolazi ponovo, ne znam kad.

Edited by El Guapo
Link to comment

Ma ove su za po gradu 100%, a čitao sam recimo da ove planinarske gojzerice Alpina/Planika  i nisu za asvalt, jer im guma brže propada.

 

Nisu za asvalt, ne znam da li guma brže propada, ali hodanje po asvaltu u bilo kojim planinarskim gojzericama je pakao.

Link to comment

Kako vam se ove čine u odnosu na ALpina/Planika modele,

pre svega za po gradu, manje planinarenje

http://www.iglusport.rs/prodavnica/obu%C4%87a/duboke-cipele/canazei-nw-gt

Nije čudo što su na 60% popusta i imaju ih u svim veličinama, mogu da budu i 90% kad su samo lepe, kod prstiju uzane, na peti široke da klapće, a tek oko zgloba, ima par cm viška, naravno da ne može da legne kao čizma na pertlanje, ali...

 

Vraćam se na Planika /Alpina

od http://www.alpinashop.hr/p2-28-894/planinarska-obuca/planinarske-cipele/ladakh-classic-62992 sam odustao, jer izgleda nisu za zimsko vreme,

preostaju Alpina Tibet ili Planika Mangart, idem do Alpa za vikend preko Maribora, pa sam mislio tamo da pazarim (popust+povraćaj PDVa)

ili ove http://www.topextrade.com/clarks/1052/padley-alp-gtx-dark-brown-leather/

Link to comment
  • 4 weeks later...

Koje cipele za planinarenje da kupim? Kriterijumi:

 

1. Najveća moguća udobnost

2. Ne treba za visokogorske uspone

3. Za period kasno proleće-leto-rana jesen

 

 

Isto se odnosi na štapove (mada su oni manji problem).

Edited by halloween
Link to comment

Koje cipele za planinarenje da kupim? Kriterijumi:

 

1. Najveća moguća udobnost

2. Ne treba za visokogorske uspone

3. Za period kasno proleće-leto-rana jesen

 

 

Isto se odnosi na štapove (mada su oni manji problem).

1. svakako duboke, kožne ili sintetičke. vibram đon, goretex membrana.

2. greota se unapred odričeš ultimativnog zadovoljstva = visokogorstvo, tj. 2000+m.

 

zavisi gde nameravaš da kupuješ, koliki ti je budžet i kakva ti je noga (svaka firma ima svoj karakterističan kalup). 

Daj neke predloge, pa da glasamo.

Što se mene tiče, na cipeli ne treba štedeti. Tako ćeš dobiti kvalitetnu, dugotrajnu i udobnu cipelu. Sve ostalo, za navedeni period proleće, lepo, jesen može da bude više manje prosečnog kvaliteta, ali cipela je ta koja pravi razliku između dobre i loše ture.

Link to comment

Napraviću uži izbor pa ću okačiti slike da vidite.

 

Ne odričem se unapred visokogorstva, nego sam apsolutni početnik pa krećem od lakšeg ka težem, a i da vidim da li mi odgovara ova vrsta aktivnosti. Ako mi se svidi, lako ću kupiti full opremu.

Link to comment

Napraviću uži izbor pa ću okačiti slike da vidite.

 

Ne odričem se unapred visokogorstva, nego sam apsolutni početnik pa krećem od lakšeg ka težem, a i da vidim da li mi odgovara ova vrsta aktivnosti. Ako mi se svidi, lako ću kupiti full opremu.

nema veze što si apsolutni početnik - meni je npr. apsolutna prva tura bila Bobotov Kuk (i to sa žabljačke strane), a aktivnost će ti siguran sam odgovarati. :)

 

ja koliko sutra na Durmitor.

Link to comment

nema veze što si apsolutni početnik - meni je npr. apsolutna prva tura bila Bobotov Kuk (i to sa žabljačke strane), a aktivnost će ti siguran sam odgovarati. :)

 

ja koliko sutra na Durmitor.

Daj izveštaj ovde posle i slike. Ili bar javi ima li snega. Čim završim neke druge aktivnosti narednih nedelja i ja krećem na Bobotov kuk.
Link to comment

Ja sam bio na Durmitoru prošle godine ali sam na kraju prvog dana sjebo zglob pa drugi dan tj Bobutov propustio. Aleksandre javi kad budeš išao, možda se skontam za istu turu. 

Link to comment

Daj izveštaj ovde posle i slike. Ili bar javi ima li snega. Čim završim neke druge aktivnosti narednih nedelja i ja krećem na Bobotov kuk.

ne idemo na Bobotov kuk, već na Šljeme i to ovim kuluarom koji je tačno ispod onog snežišta pri vrhu. (ovo sam slikao pre par godina sa Savinog Kuka). Problem je jača kiša koju najavljuju, pa ćemo videti šta će biti od svega ovoga..

IMG_1004.jpg

Link to comment

http://www.intersport.rs/proizvodi/planinarenje/obuca_za_planinarenje/zene

 

Na prve, pliće 25% popusta(9.000), a na duboke 30%/ 7.700

Oba modela lagana.

Alpina daje 20% popusta , ali su im svi modeli uglavnom teški kao tuč. Oko 10.400 su neke malo laganije, mislim da su ove.

http://www.alpinasports.com/product/vx955/471

 

Zar nije pretoplo leti u dubokim cipelama bilo gde do 2000m?

To bi i ja pitao al' znam odgovor pa i ne pitam... :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...