Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

Jesu na popustu ove Planikine, kad sam poslednji put gledao, bile su 20000+?

 

U stvari , pomešao sam sa Alpina obućom, koje odabrati Planika Vs Alpina?

 

i kod Planike Koža Vs Air tex?

Edited by El Guapo
Link to comment

Možda je Mammut precenjen, možda i nije, ali Planika svakako pravi vrhunsku obuću po pristupačnijim cenama.

 

Ma verovatno nije, nije rekao precenjene već izvikane, ne sumnjam da su kvalitetne, ali zato sigurno verujem da Planica vredi i da je sigurno dobar odnos cena kvalitet. 

Link to comment

Ja sam hteo prvo da uzmem te sto si ti gledao, medjutim u medjuvremenu je izaslo ovo snizenje i nisam mogao da odolim. Zvao sam da ih pitam da u kojim uslovima mogu da se nose posto na sajtu pise da ove plave idu do -20, i rekose mi da su univerzalne. Malo sam ih nosio i definitivno ne stvaraju osecaj preterane topline stopalu, kao sto je to slucaj sa Adidas climalite cipelama za hajking koje imam. U njima mi je nozi bilo vruce i na -15 proslog novembra-decembra :D. Ja se nadam da cu krajem ove i sledece godine imati vise uspona u zimskim uslovima, tako da ce dobro doci.

super ti je cipela. Svajcarski Reichle (promenioo ime u Mammut, od kada ga je Mammut kupio) pravi odlicne cipele.

Ovo su ti all-rounder cipele, pre svega visokogorska. Leto, zima (idu poluautomatske dereze, koliko vidim), stena, led.... 

 

Nije Mammut ni precenjen, niti "izvikan"  - sluzice te ova cipela dugo, isplatice svaki ulozeni dinar.

Ne cekaj sledecu godinu - sezona zimskih uspona tek pocinje, tako ih svakako probaj uz valjane dereze. :thumbsup:

 

Da se pohvalim - postao sam juce clan DAV (Deutscher Alpenverein) .

Link to comment

@barrcode

 

Nisam mnogo ni sumnjao u ove iz Iglusporta kad su mi rekli da je univerzalna cipela, ali ti si mi otklonio sve dileme. Po ko zna koji put do sada, hvala na savetima.

Link to comment

Karimor kupi ako ti trebaju cipele da prošetaš po gradu... nekoliko puta pre nego što se raspadnu.

 

+1

 

To više nije stari, dobri Karimur, nego to engleska stoka uvozi kineze i zloupotrebljava legendarno ime. Mada sam kupio njihove pantalone za 14 evra (!) u Beču  i solidno su se pokazale, opet to nije to, nekad su davali doživotnu garanciju za svaki proizvod pre nego što su sami umrli.

Link to comment

Inače je vlasnik nekadašnjeg karimora imao običaj da svaki proizvod lično istestira pre nego što ga pusti u prodaju, lik se popeo na svih seven summits, tako što je testirao sopstvene proizvode.

Link to comment

Inače je vlasnik nekadašnjeg karimora imao običaj da svaki proizvod lično istestira pre nego što ga pusti u prodaju, lik se popeo na svih seven summits, tako što je testirao sopstvene proizvode.

To je to. Onaj™ stari karimu/or... 

Link to comment

Sećam se priče od pre 30 godina, dvojica drugara su imala kerimor rančeve, neki najveći model, možda čak od 100 litara, sa konstrukcijom naravno... E u te rančeve smo gledali kao u čudo, što realno i jesu bili, što zbog izdržljivosti što zbog beskonačnog kapaciteta. Samar (konstrukcija) je mogao da se nosi i bez ranca, svašta je njime iznošeno na leđima.

Link to comment

Razmišljam da potražim Alpina/Planika gojzerice u Slo, jer ću ići krajem marta, možda baš budu na popustima + povrat poreza ihiii.

Dal zna neko koji je min za povrat poreza u Slo?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Za grad su OK, za planinu baš i nisu, za taj (i manji) novac se može naći adekvatnije, meni ne deluje na osnovu fotke da će ti dobro stegnuti zglobove. Ali to zavisi od potreba određene osobe, ne postoji univerzalno pravilo, ja recimo idem u planine u plitkoj obući ili sandalama, što je protiv svih pravila. Meni je jedino važno kakav je đon.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...