Jump to content
IGNORED

Da li ste prestali da konzumirate mlečne proizvode?


mraki

Da li i dalje konzumirate mleko i mlečne proizvode?  

62 members have voted

  1. 1. Da li i dalje konzumirate mleko i mlečne proizvode?

    • prestao/la sam da ih konzumiram do daljnjeg
      5
    • konzumiram ih kao i do sada
      41
    • konzumiram ih i dalje ali u smanjenim količinama
      11
    • nisam ih konzumirao/la ni do sada
      5


Recommended Posts

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    17

  • dùda

    12

  • ToniAdams

    11

  • cmrlj

    11

Top Posters In This Topic

e pazi kad si postavila isto pitanje koje je i meni pre neki dan palo napamet:)ali moras da stavis destilovanu vodu da bi bila sigurna u ispravnost novonastale tekucine...sto se sojinog mleka tice, na ovim nemackim pise "ohne gen technik" sto bi trebalo da bude jasna poruka da nije od GM soje.... na delezovom pise samo "from responsible source" sto valjda samo oni znaju sta znacie da, ima i neki kampinin vajkrem pod imenom drugacijim, ima mislim "auf dem brot" u nazivu (mislim da je bukvalni prevod "za na hleb" ili tako nekako)a sto ne iz boznije, pa vidis da su se odgovorno postavili i zabranili uvoz.... mislis da lazu? pa da znao sam ....

Link to comment
pitanje za iskusne: dal kad bih kupila kampininu slatku pavlaku s 20 posto masti, kad bih razumtila, na primer, 1 dl pavlake s 1 litrom vode, dal bih dobila mleko? mutila bih mikserom :D
nema šanse, nemoj džaba da krečišpavlaka je nešto što se izdvojilo iz mleka (masnoća) a dole ispod nije ostala voda nego odmašćeno mleko od koga se onda pravi najukusniji nemasni sir na svetu.čeznem svaki dan za tim sirom, ovde seljanketm tako ne prave nemasni sir, nego se ovde samo od kuvanog mleka (sa koga je skinut kajmak)pravi nemasni sir, a to je neki sasvim drugi ukus.elem, ja sam iz kraja gde se pravio mileram (to je ta slatka pavlaka) i veruj mi, nema šanse da izvedeš obrnut neki proceselem, to me potseti na jedan vicdošli nemci na poljo sajam u ns sa nekim čudom od mašine gde na jednu stranu ubaciš živog bika a na drugoj strani ispadaju kobasicepita lala ''a bil' ja mog'o da ubacim ovde na kraju kobasicu a tamo da ispadne vo''kaže nemac ''gospodine, ova mašina nije u stanju da izvede tako nešto, al' vaš otac je bio'' :s_w:
Link to comment

gledam podatke za ovu organsku farmu u curugu sa koje stize bellokazu 970 grla, prosecno godisnje svako daje 7000 lit mlekato je ukupna proizvodnja 18600 litara dnevnoda li je to dovoljno za kratkotrajno i dugotrajno mleko, jogurt i sir ovako kako se reklamira / u kolicinima / ?

Link to comment

e gazo, ne znam da l' si već bio u mk ili tek ideš ali ako nsam zakasnilakupi bar jedno (ono, za probu) pakovanje ovog siraimage_1336137924_75.jpgto je po meni, najbolji makedonski kačkavalj. ovčji je

Edited by duda
Link to comment

nisam presao granicu. toliko sam se izdeprimirao u vranju da nisam imao snage da vozim jos 140km tamo do kumanova i nazad plus 370km do beograda.jos su mi u vranju rekli da slobodno kupim njihovo mleko jer dole niko nema para da kupi stocnu hranu i silazu nego hrane stoku senom, video 3.2% u kesi od vranjske mlekare po ceni od 50 dinara ali mi ozbiljno nije bilo dobro od ovog dana, nisam mogao da skupim snage ni to da uzmem

Edited by gazza1
Link to comment

Prestao sam da konzumiram mleko i mlecne proizvode, nekako bas u vreme afere sa aflatoskinom u Srbiji, ali nevezano za nju. Mleko za pahuljice sam zamenio sojinim mlekom (cokoladno sojino mleko sa cokoladnim pahuljicama :wub: ), u kafu turam bademovo mleko, koje je po ukusu i teksturi blize kravljem od sojinog, a probao sam i "mleko" od lesnika koje takodje nije lose.

Link to comment

info za neverne tome gazze, mada, da ne grešim dušu, i ja sam bila počela da sumnjam u poslednje vreme sam organsko bello uglavnom kupovala u onom fensi maksiju na cvetku i to kasno noćom i uvek ga je biloi baš, kao što rekoh, počeo da mi se uvlači cfv sumnje kako ga uvek ima i to u kasne sate, sinoć odem kad cvrckažu, ne dobijaju ga već 3 dana i ne znaju ka' ćekaže, povećala se tražnja a ovi nemaju tolike količinejutros poranim u ovaj moj seljački maksi na cvetkovoj, računam, ovde je narod dovoljno siromašan da bi bio uplašen, kad jok,nema ni tu i isto kažu neće ni stićii slučajno vidim stiže roba u onaj spominjani kiosk (gde uvek stoji 156 penzosa u redu) i stiglo im organsko al' niko ga vidimni ne gleda sem mene.te kupim konačno, sad ide u proizvodnju kiselog :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...