Jump to content
IGNORED

Da li ste prestali da konzumirate mlečne proizvode?


mraki

Da li i dalje konzumirate mleko i mlečne proizvode?  

62 members have voted

  1. 1. Da li i dalje konzumirate mleko i mlečne proizvode?

    • prestao/la sam da ih konzumiram do daljnjeg
      5
    • konzumiram ih kao i do sada
      41
    • konzumiram ih i dalje ali u smanjenim količinama
      11
    • nisam ih konzumirao/la ni do sada
      5


Recommended Posts

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    17

  • dùda

    12

  • ToniAdams

    11

  • cmrlj

    11

Top Posters In This Topic

Nemoj pogresno da me razumeš, ali rezime ovog posta je da veterinar mlekare kaže da je mleko bezbledno a da sve ostalo nije bezbedno.
mozda sam ja to tako napisao - a mislim da nisam - rezime posta je da je mleko opasno ali manje od drugih namirnica koje se nalaze u lancu ishrane zivotinja zatrovanim kukuruzom.
Link to comment
mozda sam ja to tako napisao - a mislim da nisam - rezime posta je da je mleko opasno ali manje od drugih namirnica koje se nalaze u lancu ishrane zivotinja zatrovanim kukuruzom.
ok. samo sugerisem da je izvor informacije covek koji radi u mlekari. ne kazem da namerno obmanjuje, inace je odvratno ovo stanje da bukvalno ne znamo sta svakodnevno unosimo u sebe.
Link to comment

od dabogda imao pa nemao, gore je samo dabogda nemao pa imao.kupila sam juce nemacko mleko u metrou. skuvala sam kafu s puno mleka, kako sam do pre 4 nedelje pila, i za kojom sam kukala svaki put kad sam pila kafu bez mleka, i sad evo pijem ovo sranje i pitam se dal sam normalna, odvratno je. izgleda da sam se skinula s mleka. hvala ti srbijo :lolol:

Link to comment

Imam jedan interesantan primer iz mog grada, Pirota. (malo mesto na kraju Sveta).Vikendom je Pirot prepun autobusa iz EU, tj. Bugarske sa "turistima" koji bukvalno opustoše lokalne mlekare i mesare.Ne mogu da shvatim da je naša hrana tako popularna kod njih. Nije ni nešto mnogo jeftinija. Pričao sam sa par ljudi i kažu da je cena vrlo vrlo slična, ali da je naša hrana ukusnija. Čak sam i video jednog koji donosi i prodaje na pijaci sir iz Bugarske po 300 dinara, a posle par sati kupuje za 450 kravlji u susednoj mlekari. Njima je mnogo krivo što prodavnice ne primaju levove nego ih deru lokalni dileri na ulici. Evre uglavnom nemaju, ili su im nedostižni.Petak i subotu su kafane popunjene sa 20-30% bugara. Se3deo sam sa par njih i nikako mi nije jasno da im se isplati da dolaze samo po hranu. Imaju tamo sve, neke stvari i jeftinije, ali kažu da je ovo ukusnije i bolje. Pokazivao sam im novine sa pričama o aflatoksinima, oni se zargcnuše od smeha.Pazite, u Pirotu ne radi skoro ništa osim firmi na budžetu. Bar 20 % ljudi preživljava, a hiljade žive od šverca i buvljaka. U susednom Dimitrovgradu je 100 puta gore, a u Babušnici i Beloj Palanci jedno 5 do deset puta gore stanje. I u takvoj atmosferi lokalne prodavnice hrane se bave "izvozom" u R.Bugarsku, "na po malo".Lokalni kafići celo preopdne prodaju esspresso u plastičnim čašama turistima koji jure na pijac direktno iz autobusa. Ako iko i sedne da odmori unutra, to je da se dočepa WC-a i slično. Ako i uđe u razgovor sa lokalcima, odmah se uđe u raspravu o EU, cenama, hrani, piću, cigaretama ... itd. Oni nama odmah o EU i njenim propisima i zakonima koji im ne valjaju ništa.Prošlog meseca, na Sajmu pirotske peglane kobasice, polovina gostiju, bukvalno, bila je iz susedne Evrope.Da se razumemo, to nije viršla od 100 dinkića već delikates koji košta 20-25 evra po kilogramu. Kupuju napo malo, ali kupuju stalno. Kupuju sve - samo da je za jelo. O čemu se radi?

Link to comment

pa isto tako je i nama. u beogradu najbolji rostilj - recimo cubura i slicno - je na puskomet od prosecne prcvarnice s juga (sjuga :))... to sto se jede po institucijama tipa dagi, mrak, kamiondzije i slicno, mi mozemo samo da sanjamo. meni je svaki odlazak juzno od paracina hodocasce. da ne pominjem da na jugu jos postoji nesto sto se zove usluga, sto mi ovde mozemo samo da sanjamo. u bg imas ili konobare koji samo sto ti ne pljunu u tanjir, uglavnom po starijim kafanama, ili metroseksualce koji te najmanje 20 puta pita kako ste zadovoljni i da li je sve u redu. ja gde god da odem dole, zajecar, knjazevac, svrljig, pirot, o nisu da ne govorim, imam uslugu o kakvoj mogu da sanjam. ljubaznost, pristojnost i odmerenost. meso ima ukus mesa, sir ima ukus sira. tacno se zna sta se pravi od kog dela. a o vrucoj lepinji koja prva stize na sto da ne govorim. prva kafana u bg koja to bude imala, u njoj cu da iznajmim astal na godisnjoj bazi.

Edited by gazza1
Link to comment

Ne, nije to poenta.Do pre desetak godina mi smo išli u tu Bugarsku da se prežderavam i zajebavamo, a sada se oni bukvalno otimaju o naše mleko i meso. Da li je "EU faktor" njihovog brzog prijema, a našeg odugovlačenja toliko doprineo promeni odnosa ili ima nešto drugo?

Link to comment
  • 2 weeks later...

A toliko i o malim mlekarama koje prave ispravno mleko i mlečne proizvode, jer nemaju sredsatava da kupuju kukuruz, aditive i ostalo.

Edited by Evi_
Link to comment

ne, ovo je o strogoj kontroli uvoznih proizvoda. vidis da je sir dolijao na kraju :Dmoj otac prosle nedelje doneo iz cg pljevaljskog sira. ja srecna, jescu sir. nije mi bilo cudno kad sam iz velike posude uzela sebi jednu krisku i spazila crnu dlaku, pomislila sam da je majcina. okej, majcina dlaka, sta tu ima da bude gadno. nije mi bilo cudno ni kad sam kod kuce servirala krisku i u tanjiru opet spazila crnu dlaku: "zar je nisam izbacila, bas sam kreten!" i nastavila sam da jedem, al ne bas puno, i to ne zbog dlake, nego zato sto je sir bzvz.danas me pita otac kakav je sir, ja kazem da je bzvz, neukusan, a majka dobacuje: "i pun je dlaka! nasla sam ceo busen!" i tu ja shvatima da te crna jake dlake nisu majcine, nego nekog nepoznatog coveka iz pljevalja. o bogo moj, kakvo je retroaktivno povracanje krenulo :D

Edited by darling
Link to comment
u veru od nedavno ima grcko uht mleko, 3,5%.
e pa pitanje je sad da li je ono dobro po nashim, njihovim ili chijim propisima. kod nas ce da se slije svo djubre evrope. jer smo tako odluchili <_<
Link to comment
u veru od nedavno ima grcko uht mleko, 3,5%.201161014117_230x200_milk-uht-3%2C5%25-1lt.jpg
al su pravoslavna braca zacepila cenu od 165 dinara.nemacko milram od 3,5 u metrou je 107.cttale reko da se uvozna roba rigorozno kontrolise. ja mu verujem.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...