Jump to content
IGNORED

Da li ste prestali da konzumirate mlečne proizvode?


mraki

Da li i dalje konzumirate mleko i mlečne proizvode?  

62 members have voted

  1. 1. Da li i dalje konzumirate mleko i mlečne proizvode?

    • prestao/la sam da ih konzumiram do daljnjeg
      5
    • konzumiram ih kao i do sada
      41
    • konzumiram ih i dalje ali u smanjenim količinama
      11
    • nisam ih konzumirao/la ni do sada
      5


Recommended Posts

pricao sam sa drugarom, veterinarom koji radi u imleku. kaze da je mleko trenutno jedan od manjih problema i da je u aktuelnom lancu trovanja cak relativno nebitno u poredjenju sa tim drugim aflatoksinom (B1 ili B2, ne secam se sta mi je rekao) koji je u mesu i koji niko ne kontrolise. njegov savet je - mleko kako hoces (oni ga piju, ima dete od 5 godina i novorodjenu bebu koja jos nije stigla dotle) jer treba velika kolicina i mnogo vremena da se nesto desi, ali do daljeg niposto piletina i jaja, iznutrice, sve od kukuruza, druga mesa isto smanjiti na minumum. kaze da se kokoske na farmama samo hrane koncentratom na bazi kukuruza i da je mesto toliko zatrovano da je cist otrov.

Edited by gazza1
Link to comment
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    17

  • dùda

    12

  • ToniAdams

    11

  • cmrlj

    11

Top Posters In This Topic

mozda. ali ako jedno pile u svom zivotnom ciklusu od nekoliko meseci jede iskljucivo kukuruzni koncentrat i kukuruz je ovakav kakav jeste, kakve su sanse da to ne bude?

Link to comment

ja nemam namjeru da se zamaram jos i mesom, dosta je sto sam sireve svela na njemacke i talijanske. pa taman da su ove pretjeranosti i tacne.i zdravlje treba dozirati.

Edited by morgana
Link to comment
meni drugar (tehnolog hrane) kaže da kukuruz namenjen za ljudsku upotrebu potpuno drugačija priča od onog za stočnu hranu i da može opušteno da se koristi...
To i ja govorim sve vreme. Ne mogu baš samleti ovakav kukuruz i prodati nam ga tek tako. Ne sumnjam da ima privrednika koji bi i to uradili, ali vidljivo je i golim okom, ko će kupovati i koristiti buđavo brašno. Stočna ishrana je ipak nešto drugo, šta zna krava... Edited by mr@ki
Link to comment
pricao sam sa drugarom, veterinarom koji radi u imleku. kaze da je mleko trenutno jedan od manjih problema i da je u aktuelnom lancu trovanja cak relativno nebitno u poredjenju sa tim drugim aflatoksinom (B1 ili B2, ne secam se sta mi je rekao) koji je u mesu i koji niko ne kontrolise. njegov savet je - mleko kako hoces (oni ga piju, ima dete od 5 godina i novorodjenu bebu koja jos nije stigla dotle) jer treba velika kolicina i mnogo vremena da se nesto desi, ali do daljeg niposto piletina i jaja, iznutrice, sve od kukuruza, druga mesa isto smanjiti na minumum. kaze da se kokoske na farmama samo hrane koncentratom na bazi kukuruza i da je mesto toliko zatrovano da je cist otrov.
Nemoj pogresno da me razumeš, ali rezime ovog posta je da veterinar mlekare kaže da je mleko bezbledno a da sve ostalo nije bezbedno.Što se tiče mesa, ja inače ne jedem iznutrice, a čuo sam da otrovi prvo napadaju unutrašnje organe životinje, pa tek onda batake i ostalo. je li to istina?
Link to comment

Prvo napadaju mleveno meso, pa onda marinirana krilca, batake, karabatake, pa belo meso itd itd. Izuzetak je svinja, kod nje prvo ide na krilca.Uglavnom, ništa što malo zeolita ne može da reši :fantom:

Link to comment
Prvo napadaju mleveno meso, pa onda marinirana krilca, batake, karabatake, pa belo meso itd itd. Izuzetak je svinja, kod nje prvo ide na krilca.Uglavnom, ništa što malo zeolita ne može da reši :fantom:
zeolit uzimati samo od siptara pedera. oni to generacijama prave.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...