Jump to content
IGNORED

Da li ste prestali da konzumirate mlečne proizvode?


mraki

Da li i dalje konzumirate mleko i mlečne proizvode?  

62 members have voted

  1. 1. Da li i dalje konzumirate mleko i mlečne proizvode?

    • prestao/la sam da ih konzumiram do daljnjeg
      5
    • konzumiram ih kao i do sada
      41
    • konzumiram ih i dalje ali u smanjenim količinama
      11
    • nisam ih konzumirao/la ni do sada
      5


Recommended Posts

sve jedem i ne podrignjuvamzeolit rula :fantom:e da, ovaj zeolit što pijem je skup poprilično, 60 g, 550 dinako neko zna za neki pouzdan izvor a jeftinije, nek javi

Edited by duda
Link to comment
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    17

  • dùda

    12

  • ToniAdams

    11

  • cmrlj

    11

Top Posters In This Topic

i još neštopošto smo kukali okolo kako ne znamo šta jedemo (hemije, pesticidi, itd), priča se i da potapanje povrća u vodu u kojoj je rastvoren zeolit pomaže, tj. otklanja razne hemije i toksinee sad, valjalo bi pronaći taj zeolit po razumnoj cenimožda taj koji bi se koristio za pranje povrća i ne mora da bude baš taj najčistiji kao što je ovaj homezel koji je namenjen za direktnu konzumacijued.@gazo, jel' ono beše rada prodaje zeolit ? pošto je kod nje ?

Edited by duda
Link to comment

bas sam uzeo da napisem da ima zeolit pod imenom ca-zel kod rademada se secam da mi je uvek dolovalo dosta skupo, pa ne ocekujem da ce biti bas neki hepi end.doduse ima neka prica za taj njen da to nije ta bazicna varijanta iz stocne apoteke.... :)

Edited by gazza1
Link to comment
a od cega da pravimo, molicu lepo?!
pa od mleka kada ozdravi,u buducnosti..misim nece ovo zauvek trajati..DarkAttraktor se zalio da su mu svi ovdasnji,postojeci kefiri slabasni enzimima i zivotom..
Link to comment

da, pretpostavila sam da je kod rade isto taj čistiali za ovo pranje povrća bi to baš bilo preskupovidela sam na netu neki od po kile za 600 din al' to mi baš sumnjivogde ima da se kupi taj što se sada deli stočarima, ako se meša sa silažom koju jede stoka, što ne bi valjao i za pranje povrća ?ed.

DarkAttraktor se zalio da su mu svi ovdasnji,postojeci kefiri slabasni enzimima i zivotom..
ja jedno po godine pravila taj kefir sa zrncima, posle prestala jer se muž žalio da mu to prekiselo,pa mi se nije pravilo samo zbog sebe niko drugi nije teo da ga pijeza te što im je ovaj industrijski preslab, taj kućni je prava stvar Edited by duda
Link to comment
sve jedem i ne podrignjuvamzeolit rula :fantom:e da, ovaj zeolit što pijem je skup poprilično, 60 g, 550 dinako neko zna za neki pouzdan izvor a jeftinije, nek javi
dobila moja mama od neke svoje rodjake punu teglu jer neki njen rodjak to pravi/puni u nekoj Pazovi,nisam bas dobro razumela sta i kako ugl imam punu teglu toga pa sada u tom svetlu molim objasnjenje sta je to,cemu sluzi i jel to mogu svi da konzumiraju?
Link to comment
dobila moja mama od neke svoje rodjake punu teglu jer neki njen rodjak to pravi/puni u nekoj Pazovi,nisam bas dobro razumela sta i kako ugl imam punu teglu togapa sada u tom svetlu molim objasnjenje sta je to,cemu sluzi i jel to mogu svi da konzumiraju?
zeolita ti daj taj jeftini izvor
Link to comment

zanimljivo...mada sam ja uvek skepticna prema svim tim praskovima,svako nekoliko se pojavljuje nesto novo sto je cudotvorno i delotvorno,sve odnese kao rukom i slicno..nemam nista sa spiska bolesti ali cu mu ,u svetlu :imam punu teglu toga:,dati sansu i probati a za izvor,ok javim ako saznam

Link to comment
ja jedno po godine pravila taj kefir sa zrncima, posle prestala jer se muž žalio da mu to prekiselo,pa mi se nije pravilo samo zbog sebe niko drugi nije teo da ga pijeza te što im je ovaj industrijski preslab, taj kućni je prava stvar
joooj, da znas da hocu ! hvala za tip ! i hvala ivy !
Link to comment
ja jedno po godine pravila taj kefir sa zrncima, posle prestala jer se muž žalio da mu to prekiselo,pa mi se nije pravilo samo zbog sebe niko drugi nije teo da ga pijeza te što im je ovaj industrijski preslab, taj kućni je prava stvar
ali bas moze da ti bude kakav hoces,misim imas mogucnost kontrolisanja raznih temperatura,duzine trajanja pravljenja i kolicine mleka/gljive...moze da bude od skroz blag do kiseo ubica a izmedju nijansi kiselosti koliko hoces..ok,jeste malo komlikovano i treba mu se posvetiti ali samo dok ga ne uhvatis gde je taj ukus sto ti se svidja i posle je lako
Link to comment
Vi se zezate za zeolit, jel' da? Evo prihvatam da sam glupi Bosanac što ne kapira šegu, samo mi recite.
ne znam za ostale, ja sam mrtva ozbiljna
ali bas moze da ti bude kakav hoces,misim imas mogucnost kontrolisanja raznih temperatura,duzine trajanja pravljenja i kolicine mleka/gljive...moze da bude od skroz blag do kiseo ubica a izmedju nijansi kiselosti koliko hoces..ok,jeste malo komlikovano i treba mu se posvetiti ali samo dok ga ne uhvatis gde je taj ukus sto ti se svidja i posle je lako
ja pravila po uputama i uvek mi ispadalo dosta kiselo, tj. dok dobijem željenu gustinu bogme se to dobro ukiseli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...