Jump to content
IGNORED

Q&A


Dr Arslanagić

Recommended Posts

Za sve što vam treba...Da počnem:Potrebni su mi podaci o Stevanu Stefanoviću, industrijalcu, sinu Svetozara Stefanovića, vlasniku fabrike konzervi u Stanovu kod Kragujevca, potpisniku apela srpskom narodu od 13.8.1941 i dugogodišnjem predsedniku S.K. Šumadija iz Kragujevca. Za početak mi trebaju godine rođenja i smrti.Unapred zahvalan.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dr Arslanagić

    48

  • Prospero

    16

  • MancMellow

    8

  • porucnik vasic

    7

Има ли ко онај проглас о казненим мерама за Устанак ујесен 1941-ве на српском и немачком?

Link to comment

На путу сам али имам ја кући Ново време а тамо сигурно има проглас. Качим у суботу, чим се вратим.

Link to comment
На путу сам али имам ја кући Ново време а тамо сигурно има проглас. Качим у суботу, чим се вратим.
Ела...
Link to comment
Има ли ко онај проглас о казненим мерама за Устанак ујесен 1941-ве на српском и немачком?
Нема у Новом времену :mellow: Идем ових дана до Народне библиотеке, тамо имају збирку наредби па ћу фотокопирати.
Link to comment

Тражио сам је на сајму и тада још није била изашла из штампе, биће да је спремна. Ерго, нисам је још читао. Социјална историја Србије је одлична књига али има један проблем који имају све књиге о Србији и Југославији које пишу странци: коришћено је премало домаћег архивског материјала.Књига је сигурно поштено написана и ја ћу је свакако купити али и даље као прву опцију препоручујем Историју Југославије Бранка Петрановића у 3 тома.

Edited by Arbeitmann
Link to comment
Тражио сам је на сајму и тада још није била изашла из штампе, биће да је спремна. Ерго, нисам је још читао. Социјална историја Србије је одлична књига али има један проблем који имају све књиге о Србији и Југославији које пишу странци: коришћено је премало домаћег архивског материјала.Књига је сигурно поштено написана и ја ћу је свакако купити али и даље као прву опцију препоручујем Историју Југославије Бранка Петрановића у 3 тома.
Hvala na odgovoru. Hvala i za ovog Branka Petranovića. Baš sam tražio nešto o poslednjem veku a da nije nije pisano iz ideološkog ugla bi on komunistički ili monarhistički.
Link to comment

Бранко јесте био комуниста али објективнијег и систематичнијег дела од његовог нема.

Link to comment

Hm, kad i vec tu, ja imam "Istorija jugoslovenskih naroda" u dva toma, tj. prva knjiga je hrvatsko izdanje a druga srpsko. Ranije sam odatle vadila sta mi treba ali je iskreno nikad nisam prostudirala od korica do korica. I nikad nisam cula misljenje o tom izdanju.

Link to comment

Ако мислиш на Историју народа Југославије у 2 тома (1953. и 1960.), одлична је мада делимично застарела. Мада нисам посебно стручан за ту област, знам да се и данас користи као факултетски уџбеник.

Link to comment
Hvala na odgovoru. Hvala i za ovog Branka Petranovića. Baš sam tražio nešto o poslednjem veku a da nije nije pisano iz ideološkog ugla bi on komunistički ili monarhistički.
recimo, umesto II toma petranovićeve "istorije jugoslavije" možeš da iskoristiš njegovu knjigu iz 1992. "srbija u drugom svetskom ratu". nije nešto mnogo različita u toku i predstavi perioda ali ima značajno manje "partijskog" sadržaja, lakša je za čitanje.---istorija naroda jugoslavije je odlična za ranu istoriju slovena, period doseljavanja i stvaranje prvih proto-državica. ne znam da li ima neko drugo adekvatno sintetičko delo o tome.
Link to comment
Бранко јесте био комуниста али објективнијег и систематичнијег дела од његовог нема.
:fantom:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...