Jump to content
IGNORED

Silver Linings Playbook (2012)


3opge

Recommended Posts

auuu, sta vi seckate na sitna crevca....
Pa jes' vala, ali nismo mi kriv, nego je film takav. Što se mene tiče, to bi u ovakvim filmovima trebalo da bude jasno prikazano i ne bi trebalo da bude tačka teoretisanja, ali eto...
Link to comment
  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3opge

    62

  • Turnbull

    41

  • Lancia

    20

  • Molder

    19

Top Posters In This Topic

Ja se ne bih baš bavio time ko je od kad zaljubljen, jer niti je to u životu najčešće jasno, niti se zaljubljenost može ozbiljno razmatrati kao motivacija likova, osim na nekom širem planu, neke filozofije samog filma, onoga što se dešava čitavom filmu.Nama (gledaocima) je veoma jasno saopšteno da je Lawrence spavala sa svim muškarcima u firmi i prilično je jasno da je to motivacija koja od početka gura taj odnos. Ono što se dalje dešava je zaljubljivanje , ali to je nešto što se dešava čitav film, nešto zbog čega je to, uostalom i rom kom. To me je navelo da se setim da je neko davno (u Ritmu, čini mi se) napisao za jedan drugi rom kom - Kad je Hari sreo Seli - da je najveći kvalitet filma to što zaljubljivanje razvučeno na čitav. Ali to je nešto sasvim drugo od konkretnih motivacija likova i njihovih radnji.

Link to comment
mene je film bacio u mod poredjenja sa ljudima koje znam i koji pate od bipolarnog poremecaja ili bar neke teske depresije. niko ali niko nije nabazdaren na ljubav kao terapiju i niko ali niko ne moze da ostvari bilo kakvu funkcionalnu vezu. posle 5, 10 ili 20 godina od dijagnoze. a ima drugih slicnosti sa filmom. sve njih terapeuti loze na taj self esteem, nekakvo sumanuto bildovanje samopouzdanje na sve moguce nacine. ali svi padaju kada dodje do odnosa jedan na jedan.
žena mog prijatelja ima bipolarni poremećaj, njega i dvoje dece.imam utisak da nju jedino taj odnos, ta porodica, drži od toga da skroz ne potone.i da, ne znam skoro ništa o psihijatriji, ali nešto mi se čini da je ljubav jedina terapija za sve nas. Edited by PointTaken
Link to comment
žena mog prijatelja ima bipolarni poremećaj, njega i dvoje dece.imam utisak da nju jedino taj odnos, ta porodica, drži od toga da skroz ne potone.i da, ne znam skoro ništa o psihijatriji, ali nešto mi se čini da je ljubav jedina terapija za sve nas.
+1(lep film.)
Link to comment
Ne, bre. :) Nisam u stanju da razumem kako je to prikazano u ovom filmu (ili nije prikazano), to nam je bila tačka spoticanja. Ja sam govorio da se to ne vidi, on je govorio da samo ja to ne vidim, a pošto mu verujem, ostalo je na tome da ja to ne vidim.
to je zato sto si u minus fazi. secas se ono ostrvo, pa dzungla, pa on vidi da ima ranu na ledjima, pa naidje ona, pogledaju se i to je to. tako i ovde.i da, ona se jeste zaljubila u njega na prvi pogled. to sto zaljubljenost ne manifestuje tupavim pogledom srnetine i treptrepovima je najlepsa osobina njenog lika.
Link to comment
to je zato sto si u minus fazi. secas se ono ostrvo, pa dzungla, pa on vidi da ima ranu na ledjima, pa naidje ona, pogledaju se i to je to. tako i ovde.i da, ona se jeste zaljubila u njega na prvi pogled. to sto zaljubljenost ne manifestuje tupavim pogledom srnetine i treptrepovima je najlepsa osobina njenog lika.
-1nije se zaljubila, osetila je bliskost.
Link to comment
Ja se ne bih baš bavio time ko je od kad zaljubljen, jer niti je to u životu najčešće jasno, niti se zaljubljenost može ozbiljno razmatrati kao motivacija likova, osim na nekom širem planu, neke filozofije samog filma, onoga što se dešava čitavom filmu.Nama (gledaocima) je veoma jasno saopšteno da je Lawrence spavala sa svim muškarcima u firmi i prilično je jasno da je to motivacija koja od početka gura taj odnos. Ono što se dalje dešava je zaljubljivanje , ali to je nešto što se dešava čitav film, nešto zbog čega je to, uostalom i rom kom. To me je navelo da se setim da je neko davno (u Ritmu, čini mi se) napisao za jedan drugi rom kom - Kad je Hari sreo Seli - da je najveći kvalitet filma to što zaljubljivanje razvučeno na čitav. Ali to je nešto sasvim drugo od konkretnih motivacija likova i njihovih radnji.
ти заиста верујеш да некоме није јасно када се заљуби на први поглед?оно са чиме могу да се сложим је да заљубљивање може да траје, да се развија, појачава и мења од тог првог момента. не разумем ни како то заљубљеност не може бити мотивација, то је овде основна покретачка снага за оба главна лика од првог момента када се упознају.
Link to comment
ти заиста верујеш да некоме није јасно када се заљуби на први поглед?оно са чиме могу да се сложим је да заљубљивање може да траје, да се развија, појачава и мења од тог првог момента.не разумем ни како то заљубљеност не може бити мотивација, то је овде основна покретачка снага за оба главна лика од првог момента када се упознају.
...ja gledao verziju filma gde je Pat Jr. jedini zaljubljen u Nikki (wife) i kad se od nje odljubio, shvatio da je u bliskosti sa Tiffany. u istom trenutku, bipolarni poremecaj zamenjuje svojim samopouzdanjem i za to dobija skromnih 5 poena i vrišti od sreće kao lud.
Link to comment
...ja gledao verziju filma gde je Pat Jr. jedini zaljubljen u Nikki (wife) i kad se od nje odljubio, shvatio da je u bliskosti sa Tiffany. u istom trenutku, bipolarni poremecaj zamenjuje svojim samopouzdanjem i za to dobija skromnih 5 poena i vrišti od sreće kao lud.
Pat: The only way to beat my crazy was by doing something even crazier. Thank you. I love you. I knew it from the moment I saw you. I'm sorry it took me so long to catch up.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...