Jump to content
IGNORED

Silver Linings Playbook (2012)


3opge

Recommended Posts

зашто је океј што је добио Арго?ни један једини лик из тог филма осим Афлека није приметан, могао је и лутке да користи.боље да се звао "Афлек победијо".
rekla bih, relativno je okej jer ce kluni nastaviti da daje kintu za "osvescene" filmove, geza ce mozda jos malo napredovati u nerdovskom reziranju i valjda jednog dana shvatiti da ne mora i da glumi u svojim filmovima. zadovoljni salonski blidinghart liberals, zadovoljni ljubitelji nediscipline unutar sistema, zadovoljne trejler park patriote. samo je trebalo da izbaci sve one satro intimne scene i zavrsi film dolaskom u ameriku. meni su srcu drage sve epizodne uloge, posebice gudmana. i pohvaljujem gezu zbog paznje na detalje.a za slp, samo pohvale. sve savrseno, tempo, dijalozi, atmosfera. cak i kris taker nije bio odvratan. jedino sto ne kapiram zasto se vecinski misli da je i dzenifer kuku. ona mi najnormalnija od svih.
Link to comment
  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3opge

    62

  • Turnbull

    41

  • Lancia

    20

  • Molder

    19

Top Posters In This Topic

Konacno je stigao u nase bioskope i veceras pogledah!Sjajan, uzivancija! Jos uvek sam pod utiskom! David O. Russell je car, izvestio se da pravi filmove koji hvataju za srce!Dzeniferku bih cekao da mi naskace onako po ceo dan :wub:

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Sad malo mirnije, posle prespavane noci!Prelep film, jednostavno prelep! Ovakav osecaj se ima samo kad se gledaju najbolji filmovi, nebitno iz kog perioda svetske kinematografije.Morao sam odmah da ga skinem sinoc, gleda mi se ponovo. Glumci fantasticni, od glavnih do epizonih. Izbor muzike po mom ukusu skroz :DNisam jos uvek gledao dobar deo nominovanih, ali sumnjam da je neki zasluzio Oskare vise od ovog, jer ovo je najbolje lice, od mnogih lica, koje Holivud ima trenutno!

Edited by Sludge Factory
Link to comment
Sad malo mirnije, posle prespavane noci!Prelep film, jednostavno prelep! Ovakav osecaj se ima samo kad se gledaju najbolji filmovi, nebitno iz kog perioda svetske kinematografije.Morao sam odmah da ga skinem sinoc, gleda mi se ponovo. Glumci fantasticni, od glavnih do epizonih. Izbor muzike po mom ukusu skroz :DNisam jos uvek gledao dobar deo nominovanih, ali sumnjam da je neki zasluzio Oskare vise od ovog, jer ovo je najbolje lice, od mnogih lica, koje Holivud ima trenutno!?
Sa boldovanim se možda i mogu složiti...Juče sam pogledao Winters Bone a danas SLP.Potpuno različiti a Lavrencova je upečatljivija u prvom, valjda i zato što je tamo glavna glumica -_-SLP... ima propuste (pored putatm ko nema?) ali priča vuče film i uspe ga izgurati u sladunjavi kraj
Link to comment
SLP... ima propuste (pored putatm ko nema?) ali priča vuče film i uspe ga izgurati u sladunjavi kraj
Da, mnogi ovde, i drugde, pominju taj kraj i kazu kako im je on jedino, ili najvise, smetao, kako je sladunjav, zaseceren... Vidis, ne znam kako bi se ovaj film drugacije i zavrsio nego ovako kako se zavrsio. To je najbolji moguci kraj, najlogicniji, zbog svega sto mu prethodi. Njihov odnos je izgradjen savrseno i najveca satisfakcija za gledaoca moze doci upavo iz ovakvog kraja. Bar ja mislim. Razumem ja da ljudi da ne vole takve, sto bi rekli, holivudske krajeve, hepiendove, limunade i bljuvotine, ali ovo nije takav ni film ni kraj filma, tj. sve ima svoje opravdanje u samom filmu. Na kraju krajeva, Silver Lining i jeste idiom koji oznacava izmedju ostalog i moguci hepiend, a znacenje naslova je i bukvalno "prirucnik za hepiendove" ili "kako doci do izlaza/ljubavi/srece". Prosto, ne bi imalo smisla da se zavrsio drugacije, a i sam naslov nam je sugerisao da ne ocekujemo tragediju.
Link to comment

e tolike hejlove ima ovaj film da mu moram dati drugu sansu..u prvoj sam ugasila posle 20min bila mi je nekako nategnuta cela ta prica sa njih dvoje,njegova gluma te bolesti,sve mi je bilo nategnuto..al ajd bice druga sansa..

Link to comment
e tolike hejlove ima ovaj film da mu moram dati drugu sansu..u prvoj sam ugasila posle 20min bila mi je nekako nategnuta cela ta prica sa njih dvoje,njegova gluma te bolesti,sve mi je bilo nategnuto..al ajd bice druga sansa..
jeste, oslikava na silu te neke porodične drame, nabija gledaocu u nos probleme intimnih patnji. Ali barem bez zgražavanja
Da, mnogi ovde, i drugde, pominju taj kraj i kazu kako im je on jedino, ili najvise, smetao, kako je sladunjav, zaseceren... Vidis, ne znam kako bi se ovaj film drugacije i zavrsio nego ovako kako se zavrsio. To je najbolji moguci kraj, najlogicniji, zbog svega sto mu prethodi. Njihov odnos je izgradjen savrseno i najveca satisfakcija za gledaoca moze doci upavo iz ovakvog kraja. Bar ja mislim.Razumem ja da ljudi da ne vole takve, sto bi rekli, holivudske krajeve, hepiendove, limunade i bljuvotine, ali ovo nije takav ni film ni kraj filma, tj. sve ima svoje opravdanje u samom filmu. Na kraju krajeva, Silver Lining i jeste idiom koji oznacava izmedju ostalog i moguci hepiend, a znacenje naslova je i bukvalno "prirucnik za hepiendove" ili "kako doci do izlaza/ljubavi/srece". Prosto, ne bi imalo smisla da se zavrsio drugacije, a i sam naslov nam je sugerisao da ne ocekujemo tragediju.
adaptiran je od romana sa istim naslovomosvrnuo bih se na malu, ona je odradila ok svoju ulogu uprkos godinama jer je pušteno da glumci budu spontani. u onom dijalogu u kojem prihvata svoju prošlost osećam da Tiffany opisuje Jennifer... ili bar tu neku generaciju koja dolazi. ne zamerite, ja nisammislim ok je da se dvoje neadaptiranih zavole ali nadam se da ovo nije predskazanje prosečnih porodica za štatijaznam 20 godina... kakva bi bila njihova deca..?Ponekad se ne razume sve što pričaju (deru se) i nisah skontao skroz kako je poginuo cop.. udario ga neko kolima dok se vraćao...
Link to comment

ona ga volela, lep brak ali zadnjih par meseci seks zakazao, on otišao i kupio neko seksi donje rublje da je iznenadi i pokuša da pokrene nešto i vraćajući se stane da pomogne nekome da promeni gumu, i dok je pomagao pokupi ga auto. A ona, pošto joj krivo što je poginuo zbog nje (u njenoj glavi) počela da daje svima.Sve se jako lepo čulo.BTW, to je, čini mi se, priča vrlo slična njegovoj samo u ogledalu.

Edited by Vapad
Link to comment

ona ga volela, lep brak ali zadnjih par meseci seks zakazao, on otišao i kupio neko seksi donje rublje da je iznenadi i pokuša da pokrene nešto i vraćajući se stane da pomogne nekome da promeni gumu, i dok je pomagao pokupi ga auto. A ona, pošto joj krivo što je poginuo zbog nje (u njenoj glavi) počela da daje svima.Sve se jako lepo čulo.

hvala, mada možda nisam samo razumeo
Link to comment

Gledaš sa titlom?Ja često pustim sa engleskim i ako zvuk zakaže ili se preklapaju dobar titl izvuče stvar. Mada se ovde čulo ali su napravili problem zato što na početku njegov onaj ortak kaže "cops die" ili tako nešto i pomisli čovek svašta.

Link to comment

Dobro je da nisam jedini kome je posle trebalo da se objašnjavaju neke stvari o filmu. :)Dobar je, nema šta, a kraj je najbolji deo, ali istina je da ima problema™.

Link to comment

ona ga volela, lep brak ali zadnjih par meseci seks zakazao, on otišao i kupio neko seksi donje rublje da je iznenadi i pokuša da pokrene nešto i vraćajući se stane da pomogne nekome da promeni gumu, i dok je pomagao pokupi ga auto. A ona, pošto joj krivo što je poginuo zbog nje (u njenoj glavi) počela da daje svima.Sve se jako lepo čulo.BTW, to je, čini mi se, priča vrlo slična njegovoj samo u ogledalu.

Što zapravo objašnjava njen kasniji promiskuitet - ona se boji da ga je oterala u smrt svojom hladnoćom, odnosno nespremnošću da bude senzualna.

Link to comment
Gledaš sa titlom?Ja često pustim sa engleskim i ako zvuk zakaže ili se preklapaju dobar titl izvuče stvar. Mada se ovde čulo ali su napravili problem zato što na početku njegov onaj ortak kaže "cops die" ili tako nešto i pomisli čovek svašta.

Da, to je čudno i zanimljivo, jer je očigledno da njegova smrt zapravo nije imala nikakve veze sa tim što je bio policajac. Da li oni uopšte znaju kako je on poginuo? Da li im je ona rekla istinu? Ili se stidela?

Link to comment

Narafski. Nije to jedina zvrčkica. Meni je bila jako zanimljiva kasnije otkrivena čtnjenica da je njegova keva njoj rekla njegovu rutu i tajming i da je ona plela mrežu oko njega od samog starta a da njeni roditelji to nisu znali. To je pojačalo reakciju na pojavljivanje njegove žene, droljaste oduvek a i to je mislim deo priče, na takmičenju i zato se onako kvalitetno raspala kada je on otišao da joj šapne nešto zbog čega se ona smešila.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...