Jump to content
IGNORED

Россия


Sirius

Recommended Posts

google mape kazu da je tura po uzem centru 90 min setnje

 

brod

 

crveni oktobar

 

tramvaj krece od metro turgenjevskaja, tu je okretnica, ako ti je interesantno mogu pogledati za liniju.

 

mislim da je i ovo previse ako volis da se sunjas sam, ja makar ne volim precizne instrukcije. ako te nesto interesuje ti pisi

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sirius

    27

  • banecare1

    23

  • Muwan

    16

  • Korki

    6

Top Posters In This Topic

Daj neku konkretnu kafančugu sa lokalnim gruzijskim i ukrajinskim specijalitetima :)

 

Nakon proučavanja prethodne strane ideja je sledeća:

 

Dan 1: pešačka ruta po užem centru koju si predložio (Tsereteli muzej, Crveni trg i Lenjinov mauzolej, GUM, pešačke zone) i onda na river tour. Kada zalazi sunce otprilike?

 

Dan 2: VDNH, muzej astronautike, aleja kosmonauta i Ostankino ako vreme posluži (significant other je usput ošacovala botaničku baštu koja je odmah pored™ :D )

 

Dan 3: Lomonosov pa Vorobjeve Gore pa Gorky (ako ostane vremena još i Park pobede)

 

Dan 4: ono što je propušteno u prva tri dana plus Dijamantski fond, Oružara i možda Tretyakovskaya ako bude moguće

 

 

U Istanbulu bi uz malo sreće bilo izvodljivo pa valjda će biti i u Moskvi... :unsure:

 

Znam da je glupo pitanje ali da li državljanima Srbije trebaju vize? Kapiram da smo visa free ali ipak da proverim...

Edited by beowl
Link to comment

 

 

Znam da je glupo pitanje ali da li državljanima Srbije trebaju vize? Kapiram da smo visa free ali ipak da proverim...

Jos uvek ne (mada ako uvatimo NATO zeleni talas ce da bidne), mozemo neprekidno da ostajemo 30 dana na teritoriji Rusije bez viza, to ako ides turisticki... 

Link to comment

pozdrav iz moskve :) 

 

oko 5h sam sleteo i vec je bilo svetlo

za restorane, u pesackoj turi ces se vrteti blizu fantasticnog gruzinskog i dobrog ukrainskog restorana, saljem link brzo

 

plan ti je dobar, vidi da ne propustis crveni oktobar (ne znam da li si na taj deo mislio pod pesackom zonom). ako budes tamo i tretjakovka ti je pored. 

 

zelim lep provod. ja sljakam do sutra, posle verovatno kako ovde kazu "budem festivalit" do svitanja u subotu i palim nazad za peking. pritislo sa poslom, moram biti u ponedeljak u pekingu. 

Link to comment

корчма na ulici моховая

 

генацвале ulica остоженка

 

napisao sam ti na kojim ulicama su restorani na tvojoj ruti setnje po centru. imas srece jer su na tim lokacijama i najbolji objekti. npr genacvale na ulici novi arbat je meni mnogo losiji ambijent. na sajtovima imas tacnu adresu i kartu, mislim da ti nece biti problem naci. cekam te na kulinarskom topiku  :fantom:

Link to comment

Borscht by tube? Space menu served up to mark Soviet achievements

A vending machine in Moscow is giving diners the chance to eat like Russian cosmonauts. Perfect for fans of freeze dried soup, The Moscow Times report

8caf5420-aa1c-4bc6-b2ac-e55c66111cd9-620

Soviet cosmonaut Svetlana Savitskaya was the first woman to walk in space. Now Russian space fans can get a taste of what she ate. Photograph: Sovfoto/UIG via Getty Images

Alexander Stirling for The Moscow Times, part of the New East network

Monday 13 April 2015 15.14 BST

It costs $50m or more to go up into space as a tourist , but if you don’t have that kind of money now you can at least try the food they serve up there.

To mark cosmonautics day – Russia’s annual celebration of Yuri Gagarin’s 1961 trip into space on 12 April – a vending machine at the country’s exhibition centre is now selling space food.

Situated in the Cosmos pavilion at the VDNKh centre in Moscow, visitors have the chance to try a three-course cosmonaut dinner which has been freeze-dried and then squeezed into a tube.

 

http://www.theguardian.com/world/2015/apr/13/soviet-space-food-moscow

 

Bane, mogu li da te zamolim da ovo isprobaš i podeliš iskustva? Kao što rekoše i u tekstu, bilo bi interesantno probati i EU, SAD, japansku, kinesku i indijsku verziju kosmičke hrane. 

Link to comment

Daj neku konkretnu kafančugu sa lokalnim gruzijskim i ukrajinskim specijalitetima :)

 

Nakon proučavanja prethodne strane ideja je sledeća:

 

Dan 1: pešačka ruta po užem centru koju si predložio (Tsereteli muzej, Crveni trg i Lenjinov mauzolej, GUM, pešačke zone) i onda na river tour. Kada zalazi sunce otprilike?

 

Dan 2: VDNH, muzej astronautike, aleja kosmonauta i Ostankino ako vreme posluži (significant other je usput ošacovala botaničku baštu koja je odmah pored :D )

 

Dan 3: Lomonosov pa Vorobjeve Gore pa Gorky (ako ostane vremena još i Park pobede)

 

Dan 4: ono što je propušteno u prva tri dana plus Dijamantski fond, Oružara i možda Tretyakovskaya ako bude moguće

 

 

U Istanbulu bi uz malo sreće bilo izvodljivo pa valjda će biti i u Moskvi... :unsure:

 

Znam da je glupo pitanje ali da li državljanima Srbije trebaju vize? Kapiram da smo visa free ali ipak da proverim...

 

Посети, ако будеш имао времена, Лубјанку, није далеко од Црвеног трга, око километар удаљен,  тамо има музеј КГБ, занимљива поставка само је питање како ради.

Видим да ниси ставио у обилазак ниједну метро станицу што ти је велика грешка. Метро у Москви је за посетити обавезно. Парк Победе је занимљив јер је тамо музеј војне технике и сјајан приказ Бородинске битке уз велики музеј посвећен Отаџбинском рату.

Има много у Мосвки видети, али јако мало времена имаш. Од Златног прстена Москве(средњевековни градови и манастири око Москве) до Звезданог града(научно-технички центар руске космонаутике, место где живи и обочавају се космонаути) и канала.

Москва је северно тако да су дани сада све дужи, има више дана него у Београду, па рачунај.

Мислим да Лењинов маузолеј нећеш моћи посетити јер се рестаурира али можеш видети чувени споменик са експо 1937 у Паризу који је стајао наспрам нацистичког "Радникк и колхозница". То ти се налази на северном улазу у ВДНХ, пошто ти је у близини ВДНХ и музеј космонаутике није проблем то све видети. Можда би могао идети и чувени руски циркус: Большой Московский государственный цирк на проспекте Вернадского. Ово све типови где туриста нема многе. Они се залепе за Црвени трг и околину, Кремљ, Храм Христа Спаситеља, пар метро станица.

 

PS Ако будеш чекао у некој гужви(као на пример улазак у Кремљ) покушај да кажеш да си из Србије можда ћеш имати пролаз преко реда. Није сигурно али је могуће.

Link to comment

Ево још мало.

-Ресторани традиционалне руске кухиње у Москви, који су повољни

Овде имаш мени(палачинке са кавијаром, боршћ, риба, гомила чајева итд.) и цене

http://www.elki-palki.ru/moskva/menu-restoranov/

 

Овде ти је мапа ресторана и метро станице

http://www.elki-palki.ru/moskva/adresa/moskva/

 

-Иди свуда са подземном, јефтина је, добра је фреквентност, добра повезаност по целом граду и одређене станице су право уметничко дело(Мајаковскаја, Плошћад Револуцији, Електорзаводскаја, Кијевскаја, Белорускаја, Парк Победи итд.).

цене карата(ових дана је1 рубља=2 динара)

http://engl.mosmetro.ru/pages/page_0.php?id_page=8

 

Интерактивна мапа метроа са 12 линија, једна кружна(предлажем ти да седнеш на ту кружну и погледаш станице на њој)

http://engl.mosmetro.ru/flash/scheme01.html

 

-ГУМ ти је тржни центар и унутра ти се налазе екслузивни светски брендови, не знам колико си аинтересован за то јер то можеш видети скоро у сваком валиком граду. Ако хоћеш руски базар иди на метро станица Партизанскаја на тамно плавој линији(погледај горе на мапи како се долази из центра), то те води до Измајилова, то требаш видети. ГУМ је занимљива архитектура која се види са Црвеног трга али ја се не бих ту много вртео.

-Останкино не бих посећивао, мислим да се чека да се попнеш и прилично је скупо а добар део Москве ћеш видети када се попнеш на Варабјови гори(Врапчева брда), где је главна зграда МГУ(Ломоносов). Останкино је занимљиво видети, а ту ће се сигурно десити, јер је десетак година био највиша грађевина на свету(540 метара висине) и данас је у Европи(са Варабјови гори ћеш видети највише зграде Европе као и спортски комплекс Лужњики, неколико стаљинистичких седам сестара Москве)

-Можда би било добро да седенеш

745px-Monorail_Moskau_-_Einfahrt_in_Stat

 

Споро је али није дугачко и пролази кроз занимљив део града.

-Имаш срећу што долазиш из земље која користи ћирилицу па ти неће бити велики проблем да се сналазиш.

-Из мог искуства безбедност је добра.

Link to comment

 

 

Bane, mogu li da te zamolim da ovo isprobaš i podeliš iskustva? Kao što rekoše i u tekstu, bilo bi interesantno probati i EU, SAD, japansku, kinesku i indijsku verziju kosmičke hrane. 

 

voleo bi da isporbam, ali ja dolazim u moskvu poslovno i kada izdvojim malo vremena obicno se vidim sa prijateljima. tako je bilo i ovaj put, sada sam vec na aerodromu.

Link to comment

Korki, hvala puno! Metro sam svakako planirao kao glavni vid prevoza tako da ga neću propustiti. Onaj lanac restorana super izgleda, Ostankino znam da neću izdržati da ne popnem tako da nema smisla opirati se :) Kupio sam i karte za krstarenje rekom (2.5h)

 

Baš me raduje put.

Link to comment

taj lanac elki-palki imas u skoro svakom vecem trznom centru, nije skup i skroz je ok klopa.

 

ruska kuhinja je za moj ukus previse presna. izdvojio bi supe, pre svega солянка и окрошка. 

 

okroshka je hladna supa, kao osnova ide kvas, moze i kefir. 

 

solyanka je moja omiljena. prvi put sam je jeo kod bake moje bivse devojke. ja sam mislio da je zena malo skrenula kada sam dobio supu sa plivajucim kiselim krastavcima, kobasicama i maslinama. ispostavilo se da je sa bakom sve ok, a supe sam trazio repete. neobicna i veoma ukusna kombinacija. ima solyanka sa ribom, postoji varijanta sa gljivama, mislim da tu nisam ni probao, ja cepam ovu sa mesom i redje ribu. 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...