Jump to content
IGNORED

Россия


Sirius

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sirius

    27

  • banecare1

    23

  • Muwan

    16

  • Korki

    6

Top Posters In This Topic

  • 2 years later...

Ajde da izvučem ovaj topik iz naftalina bez obzira na bizarne okolnosti pod kojima je nastao...

 

Dakle, city break Moskva. 4 dana krajem aprila, šta obavezno videti, šta razmotriti, ima li nekog skrivenog kulturnog blaga ispred kojeg ne čekaju horde turista? Kakvo vreme da očekujem? Neki insajd™ iz prve ruke o cenama sad kad je pala rublja?

Link to comment

Ocekuj hladno vreme. Desetak stepeni, ali to ces vec videti na prognozama vremena pre nego sto podjes. Prolece ko prolece, moze da bude lepo i suncano, a moze i da tresne neka kisa, a ni sneg ne bi bio neko iznenadjenje

 

Cena vecine stvari je stabilna u rubljama. U decembru je bilo povoljno kupovati kad je rublja pala, a sad se polako vraca prema nivou pre pada.

 

Horde turista su uglavnom po Kremlju, Crvenom trgu i okolini, cim se malo maknes iz centra bude podnosljivo. Ima dosta stvari koje vredi videti. Evo ti par predloga.

 

Park pobede sa pripadajucim vojnim muzejem, tu je i Trijumfalna kapija na Kutuzovskom prospektu, a preko puta je Panorama Borodinske bitke.

 

Plato ispred univerziteta Lomonosov sa pogledom na ceo grad. Tamo idi ako je vedro i dobra vidljivost. Posle mozes da se spustis niz Vorobjove gore (nekada Lenjinske gore), pa desno obalom reke do parka Gorki.

 

VDNH u kom uvek bude nesto interesantno, pored je Zvezdani park sa spomenicima astronautima i muzejem kosmonautike ispod centralnog spomenika sa raketom, odatle mozes monorejlom da odes do tornja Ostankino.

 

Kolomenski park sa drvenim carskim dvorcem, par metro stanica dalje je i dvorac Caricino.

 

Dosta ti je za 4 dana, ni pola od ovog tesko da mozes da obidjes, a tu je i centar grada, Crveni trg, Aleksandrovski sad, Arbat... Kupi kartu za 20 voznji metroom, pa kad potrosis vidi koliko ti jos treba. Moze vise osoba da ide na istu kartu. Reci u kom kraju grada ces da budes, mozda znam nesto interesantno u okolini. Kafane necu da ti preporucujem, Bane verovatno zna bolje od mene.

Link to comment

Ajde da izvučem ovaj topik iz naftalina bez obzira na bizarne okolnosti pod kojima je nastao...

 

Dakle, city break Moskva. 4 dana krajem aprila, šta obavezno videti, šta razmotriti, ima li nekog skrivenog kulturnog blaga ispred kojeg ne čekaju horde turista? Kakvo vreme da očekujem? Neki insajd™ iz prve ruke o cenama sad kad je pala rublja?

 

Od muzeja obavezno Puškinski muzej (m. Biblioteka imeni Lenjina) i Tretjakovskaja galerija (m. Tretjakovska). Kupi kartu Moskve, trebaće ti. Restorani su preskupi, izbegavaj ako možeš, mada u moje vreme grad nije obilovao fast fud varijantama.

Link to comment

Od muzeja obavezno Puškinski muzej (m. Biblioteka imeni Lenjina) i Tretjakovskaja galerija (m. Tretjakovska). 

podrzavam ovaj izbor.

 

i univerzitet, naravno :)

Edited by gospa buba
Link to comment

je 4 dana malo. u moskvi retko dva sastanka u toku jednog dana dogovaras, posto je pitanje da li ces stici. 

 

uzimajuci u obzir probleme sa guzvom, za obilzak grada preporucujem brod  :D  imaju kod hotela ukrajina (to je sada radisson) lepe nove brodove sa zatvorenim kabinama. 2-3 sata lepe scenografije. 

 

sto se tice smucanja po gradu, pesaka, uz sve svracanje na kafu, suvenire i calabrcnuti, uzi centar se za jedan dan moze odraditi. ako krenes od metroa pushkinskaya po tverskoy ulici ka kremlju, za par sati ces videti boljsoj i mali teatr, crveni trg, putinov ofis, dumu, GUM, KGB itd...ulice petrovka, varvarka su lepe. stoleshnikov pereulok je kratka pesacka ulica. u jbt kad krenes sa pisanjem nikada kraja (vizualno se premestam i stalno iskacu obliznja mesta gde treba skrenuti. nikad dobar guide od mene :lol: )

 

sto rece kobni karta je obavezna. metro je odlicno oznacen i lako ces skontati kako da se prebacis na potrebnu stanicu. 

 

skriveni dragulj, neces ni jednog turistu videti: voznja trajvanom  :D . ima dobra linija, nema guzvi obicno, mnogo lepa voznja. ako te interesuje treba a vidim koju liniju da preporucim. mogu se zeznuti malo jer su i mene vodali, ali idu sve one u krug, nema brige  :D

 

kad si vec u centru metroom ili prosetati do hrama hrista spasitelja, tamo ima most do  konditerske fabrike crveni oktobar. fabrika ne radi, tamo su galerije, restorani,  ako te usere sa dobrim vremenom, tamo mozes prevesti kvalitetnog  vremena. strelka je bar/restoran sa lepom terasom. tetratjovska galerija je bikvalno pored

 

e sad pored...pazi se. kad ti moskovljani kazu pored to mi moze znaciti jedno sat vremena pesaka  :lolol: ...u ovom slucaju nije naravno

 

i da - lomonosovski univerzitet (rusi zovu MGU) pod obavezno. zgrada i pogled. 

 

mislim da je sa padom rublje mnogo jeftinije da se ide po restoranima i barovima. preporucio bi gruzijski i ukrajinski pod obavezno dok si dole. 

 

malo nabacano, zurim na posao...videcu kasnije da nadjem i postavim par liinkova sa spomenutim mestima. .. 

 

moj put se odlaze sa 6-7 apr na 14-15 april, tako da se mozda i nadjemo u isto vreme tamo

 

nosi pasos kada izlazis

 

 

Link to comment

VDNH, uh...Od pocetnog odusevljenja velicinom i impozantnoscu kompleksa do razocarenja spoznajom da polovina paviljona nekadasnjih sovjetskih republika sada predstavlja zatvorene buvlje pijace. Interesatno da, ali izgubiti pola dana za odlazak tamo, tesko.

Lep je park Sokoljniki, vidim niko nije spomenuo.  

Zatim Novodevicji manastir i Park Gorkogo (zavrseno renoviranje prosle godine).

Pesacke ulice Kuzneckiy most i Kamergenskiy pereulok su odlicne za popiti kafu.

Od brze hrane obavezno probati Kroshku Kartoshku :) 

Link to comment

buran nije vise u parku gorkog, makar na tom mestu gde je stajao godinama. vozio sam kineze brodom po moskvi pre 4-5 meseci, najavio ga: "a sada cemo videt....cemo vedeti...." i sipak.

 

edit: 

prebaci li ga na vdnh 

 

vole oni da prebacuju spomenike, zgrade i sl po gradu

Edited by banecare1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...