Jump to content
IGNORED

Slavsko-domaćinska tema


renne

Recommended Posts

Braćo i sestre, ae bacite neki know-how za farbanje jaja bez boja. Ja znam samo za foru sa crnim lukom.

 

I ako imate neki trik za utiskivanje šara, ali po mogućnosti da ne moram da berem listiće kiseljaka na livadi i da ne tražim od hanume da se odrekne jednog para najlonki (doduše njena faca na takav zahtev bi bila priceless momenat 1 vaskrsa).

Link to comment

pa šta znam, ja farbam samo u crnom luku, jer muž (a koji i inače više drži do tradicije, pa se ja tu složim jer mi je svejedno u princiou) kaže da jaja treba da budu crvena, a ne šarena

 

i onda, kada se farba sa crnim lukom, ima ona šema da se sitno isecka nešto lukovine, jaje se umoči u vodu, pa onda u tu lukovinum pa onda u čarapu, pa na farbanje

 

dakle, čarapu ne moš' da izbegneš  :fantom:

 

ima i neka fora sa koprivom da se farba u zeleno, ali to nisam isprobala

 

sa lukovinom dobiješ nešto ovako:

 

DSC03093.JPG

 

 

Link to comment

ja cu farbati u cvekli i spanatu..planiram da skuvam cveklu i da stavim jaja u to da prenoce i sutra ih skuvam..tako nesto sam mislila i sa spanatom..nemam pojma,eksperiment je..javljam sutra da li je ispalo

 

 

moze i u ljubicastom kupusu i u kurkumi ali to sad nemam ..ako nabavim onda cu i to

Edited by ivy
Link to comment

ja cu farbati u cvekli i spanatu..planiram da skuvam cveklu i da stavim jaja u to da prenoce i sutra ih skuvam..tako nesto sam mislila i sa spanatom..nemam pojma,eksperiment je..javljam sutra da li je ispalo

 

 

moze i u ljubicastom kupusu i u kurkumi ali to sad nemam ..ako nabavim onda cu i to

 

dobro ti je to za kurkumu, to je lepa jarko zuta boja i kapiram da ce da se uhvati i od jedne kasike kurkume na par litara.

 

nego meni treba da ofarbam 10-tak jaja samo, idem u natalince u nedelju pa moram da se pripremim

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...