Jump to content
IGNORED

Slavsko-domaćinska tema


renne

Recommended Posts

Evo i mene,  neka su prava a neka šatro jaja, nije teško pogoditi koje je koje al nek je šareno ;) veličine od zmajevog do prepeličjeg, šarala sitna djeca otimajući se za boje samnom :D Srećan Uskrs a i prvi maj i radnom i neradnom narodu :s_d:

 

zKLawFu.jpg

 

e5Fw43r.jpg

Link to comment

mislite da znam?  :lolol:

 

realno proces je izmakao kontroli u prvim trenucima kada sam poucen savetom sa inter neta krenuo da dodam u vodu sirce

 

sto se pokazalo kao velika greska jer je kucepaziteljka mira potrosila svo vulgaris sirce u kuci na ciscenje. nasao sam prvo neko vinsko zacinjeno, dodao i shvatio da ne deluje i da bih izvadio stvar dodao balzamiko koji je instantno zabraonio vodu. a posto sam pre par godina pri prvom i do sada jedinom pokusaju od 20 jaja uspeo da ne razbucam jedno 5 svega, onda sam kuhao tako da voda ne kljuca nego lagano ispod. posto se taj proces oduzio, taj balzamiko je prvo ofarbao jaja u neku svoju light boju a pritom je od tog pirjanjenja jajca na temperaturi ispod kljucala krenuo da se zgrusnjava u neko sranje koje je krenulo da se hvata na jaja. tako da sam u postupku demidz kontrole na kraju kuhanja svako jaje svojerucno cistio od toga pod mlazom vruce vode, istovremeno ostavljajuci sarenis po jajima od tog balzamika (negde skidao vise negde manje).

 

na kraju laksi deo posla, vratio jaja u vodu i izvadio neke ampule za farbanje koje kakve hrane (sto nikad ne bih radio) i po mokrim jajima da prostite kapao razne boje (zuta ljubicasta crvena plava), kako se susilo tako je odlazilo u nepredvidivim pravcima, a to mogu da kazem pre svega za ove neke pege koje bogte pita od cega su.

 

sad, videcemo ujutro sta ce i da li ce da ostane.... mozda se jaja vrate u izvorno stanje.... :kralj:

Link to comment

ja samo u lukovini i varzilu. prvi put sam koristila to varzilo i skroz dobra stvar. mlevena kora nekog brazilskog drveta, u svakom slucaju priruda. i naravno, macja inspekcija :)

13148218_1030449180325926_1911922788_o.jpg

13113359_1030449153659262_396972112_o.jpg

13091590_1030449173659260_860871123_o.jpg

Link to comment

bravo mau, izgleda super, ali moras da slikas i glavno jelo da bi izborila status domacice.

Link to comment

A ne mogu. Mama je pravila jagnjeću kapamu i mekanu jagnjetinu iz rerne. Mogu samo da ti slikam moj magični burek za nas koji ne jedemo jagnjetinu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...