Jump to content
IGNORED

Slavsko-domaćinska tema


renne

Recommended Posts

Razmazila me Francuska kad je u pitanju izgled torte, a ja to ne umem da postignem.

 

Nego, šta mislite, je l poslastičari kuvaju žuti fil za taj dan odjednom, onako djuture za sve što im treba?

 

da. sve se kuva djuture. napravis plan, izracunas i udri. 

 

ukrasavanje obicno nije u korist ukusa, a najcesce je naustrb ukusa. u tom smislu ne podnosim ukrasene torte i ova tvoja mi je jako lepa. uopste se ne zezam. zamisli je na belom starinskom porculanskom posluzavniku. lepotica.   

 

 

@ haralmpije mislim da bih dva griza tvoje zute kocke :) 

Edited by darling
Link to comment

image.jpg

 

Evo dva jajeta, škrabana za moju dušu.

 

Što se tiče ručka, hvala bogu pa me voli svekrva i rado me zove u goste ^_^

 

Mayday, prestroga si prema sebi, torta baš izgleda lepo.

Link to comment

Hvala, ali ja sam se toliko nešto bila smorila. Ja sam sebi i plikove napravila jer sam iz nepoznatog razloga pipnula topljeni šećer zbog nje. I tučkom za meso sitnila grilijaž za posipanje i šta sve ne da bi ispala propisno i onda mi je ispala ova glazurčina najgluplje na svetu.

 

Kako se pravi lepa glatka glazura? Sledeći plan mi je da pravim Operu. Staviću je na porcelan, ali će kod nje presudno biti da svaki sloj bude precizan i lepo upravljen. I da glazura bude kao ogledalo. :D

Link to comment

poslasticarska glazura: jedna mera ulja, dve mere cokolade. onda je lepa i glatka. ali moras da znas da se torte pre glaziranja zamrzavaju. onda u ruci drzis jedan ledeni blok, drugom zalivas i razlivas. u kucnim uslovima se ne radi tako. 

 

aj pravi operu. to je pravi izazov. ja nisam nikad, a isto sam mislila da bih mogla jednom u zivotu da se odvazim na taj poduhvat. 

Link to comment

zato volim ove zene iz finih, sto ne stavljaju ta nejestiva sranja na svoje torte a opet su isecene i nafilovane laboratorijski precizno. jeste industrija ali je fair trade, najvise se smore kada im dodje neka omnipotentna moderna mlada i trazi super svadbenu tortu sa debilnim ukrasima novokomponovanim.

Edited by yolo
Link to comment

bozegospode vi ste i torte pravili. ja sam se isprsila samo sa lebac i jedan tart sa jagodama i bananama ^_^

 

i pojelo se, as we speak. ne znam shta je gore, da se pozdere pre mraka ili da se vuche danima <_<

Link to comment
  • 6 months later...

Nisam baš siguran za mesto, ali me zanima, pogotovu jer gotovo nikad ne konzumiram rečnu ribu (verovatno samo zbog predrasuda), gde bi bilo najbolje kupiti šarana, isečenog na potkovice, eventualno filete? Npr. video sam pakovanje sa potkovicama od proizvođača DTD ribarstvo, al se sećam da sam ovde na nekom topiku čitao o tome kako su ti tovljeni šarani užas ...

Link to comment
  • 1 month later...

Nikoljdan.

 

Predjelo: Prebranac, posna sarma sa semenkama suncokreta i bundeve, pasteta od tunjevine i lososa, hladna pasta salata sa gamborima, hladna salata od povrca sa oslicem, humus, cepkana pecena paprika sa belim lukom, cvekla, masline, pitice sa sampinjonima.

Main: Pecnuti dimljeni saran, przene pastrmcice i komadi soma, krompir salata i sveze zelene salate.

Sweets: Ona moja torta od crvenog vina sa orasima i karanfilicem, domaca socna baklava, vegan baunti, neki poljupcici od badema i lesnika (potpuna improvizacija), kuglice od maka i tetke doprinele sa vanilicama i torticom od meda.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...