Jump to content
IGNORED

Slavsko-domaćinska tema


renne

Recommended Posts

Juče sam jeo komplet lepinju kao zagrevanje za odlazak na slavu. A tamo taman dobro spremljen šaran, prebranjeros, posne sarme, Fino društvo, teme: rukometašiće, rekreativna košarka, partizan-cska. Doneo neko crno vino i, evo predloga, ananas.

Link to comment
Juče sam jeo komplet lepinju kao zagrevanje za odlazak na slavu. A tamo taman dobro spremljen šaran, prebranjeros, posne sarme, Fino društvo, teme: rukometašiće, rekreativna košarka, partizan-cska.Doneo neko crno vino i, evo predloga, ananas.
oma sam gladan
Link to comment

Izgleda, ali bez obzira na sve- nazire se nabubrelo suvo grožđe, jedan bastion ukusa i uživancija za čula, je l' ga stavljaš u nešto alkoholno da nabubri pre upitavanja?P.S.Ima i belo da se kupi negde, čini mi se da ono bude bliže malaga ukusu.EDITdugo vreme postovanjadakle - :ziga:

Edited by Vapad
Link to comment

Obzirom da su kevini banatski Rumuni, ja slavim dva Bozica. Za Badnji dan je u selu u kom zive baba i deda obicaj da se ispred kuce zapali vatra, prave se i sluze posebni kolaci-lepinje, kobasice tek skinute iz pusnice, kuvana rakija i slatkisi za prijatelje, komsije i sve koje put nanese. Deca idu od kuce do kuce sa za tu priliku na poseban nacin pripremljenim stapovima, vunenim torbama i naucenom pesmom, cijim se izvodjenjem zasluzuje lepinja i slatkisi. Od svanuca pa do rucka traje takmicenje medju komsijama ko ima bolju rakiju, cije su kobasice ukusnije, cija zena je bolje lepinje napravila. Tih cca 5 sati opijanja,krkanja i lupetanja na sve moguce teme je jedna od najlepsih tradicija koje pamtim iz detinjstva. Pretila je opasnost da se polako ugasi ali se lokalci ipak ne predaju, davno nije bilo toliko ljudi na ulicama od ranog jutra. Popodne nastupa odmor a uvece opet krkanje i opijanje uz kartanje.

Link to comment
aha, klasika, pisao sam već recept par puta, to uvek pravim na Badnji dan
Jel može neki link, ovo izgleda baš kao pita od jabuka koju ja hoću da naučim da pravim sad kad budem išla u BG, vidi se sa slike da je dobra.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...