Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Razmisljao sam i ja na tu temu, nametne se jel nekako :)

ne znam jbg, ja mislim da je ipak do nas, bas smo doktorski igrali, pogotovo u fazi odbrane

ogromna energija, greske na minimalno, ima dosta upecatljivih detalja

npr pomenuto gradjenje deganzivnog skoka, vecinim su lopte kupili nasi bekovi

 

brutalna unutrasnja linija a u tom periodu tek nekoliko ofanzivnih skokova, a to je jedan od segmenata na kom ameri obicno imaju apsolutnu dominaciju

I jbg, fiba pravila, ogroman broj licnih, sto je nama najpre donelo prednost, a kasnije nas zakopalo

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

Takodje mi je bila gotovo frapantna razlika izmedju dream teama 92 i ovog iz 96, iako je bilo u ovom drugom nekoliko njih koji su igrali i 92, malone, pippen, barkley, robinson... Al jebi ga tamo bili magic, jordan, bird, neverovatno koliko su jaci bili ovi i 92, izgledali su ko globetrottersi u odnosu na 96

Link to comment

Mislim da to sto pricas ima veze samo sa jednim jedinim covekom - kad igras sa Dzordanom nisi smeo da se ne trudis i ne grizes,m. Ako ne gines na terenu sledi ti ribanje, a ne zelis da te riba Dzordan.

 

Ameri su lako uzeli Barcelonu, cini mi se jos lakse Toronto/lazni Beograd ‘94, verovatno im se sve vise uvlacilo u kozu ono “lako ćemo”. Već 2000. je usledilo najneubedljivije zlato Amerikanaca, bili su zreli za šamare koji su došli dve godine kasnije.

Link to comment
16 hours ago, goofs said:

Mislim da to sto pricas ima veze samo sa jednim jedinim covekom - kad igras sa Dzordanom nisi smeo da se ne trudis i ne grizes,m. Ako ne gines na terenu sledi ti ribanje, a ne zelis da te riba Dzordan.

 

Ameri su lako uzeli Barcelonu, cini mi se jos lakse Toronto/lazni Beograd ‘94, verovatno im se sve vise uvlacilo u kozu ono “lako ćemo”. Već 2000. je usledilo najneubedljivije zlato Amerikanaca, bili su zreli za šamare koji su došli dve godine kasnije.

 

Pa tako se moze povuci i paralela sa Kobe-jem otprilike. Da su dosli recimo on i Shaq verovatno bi zaboli zlata. Posle su on i Wade povukli u Pekingu inace bi bilo cupavo i tamo. Meni oni danas deluju dalje nego tada od ostatka sveta, jednostavno mnogo kvalitetnih igraca, pogotovu na bekovima i trojci. A i vise nema dve takve reprezentacije poput Argentine i Spanije.

Link to comment
On 7.6.2019. at 14:06, pacey defender said:

Dokle će repstacija da služi kao rehabilitacioni polifon??

 

 

Je l' ovaj polifon rehabilitacioni ili ne?

 

spacer.png

Link to comment
27 minutes ago, Grandilof said:

 

Pa tako se moze povuci i paralela sa Kobe-jem otprilike. Da su dosli recimo on i Shaq verovatno bi zaboli zlata. Posle su on i Wade povukli u Pekingu inace bi bilo cupavo i tamo. Meni oni danas deluju dalje nego tada od ostatka sveta, jednostavno mnogo kvalitetnih igraca, pogotovu na bekovima i trojci. A i vise nema dve takve reprezentacije poput Argentine i Spanije.

 

Pa moze, sto da ne. Ja mislim da njima nikad nije manjkalo kvaliteta, uvek su mogli da isporuce skoro dve pune ekipe vrhunskih kosarkasa. Ali da je bilo propusta u pristupu takmicenjima, bilo je.

A ovo sad sto igraju igraju uz mnogo ozbiljniji sistem. I ako uzmemo paralelu dalje - danasnji Dzordan aka Elbidji ne igra vec dva takmicenja, pa su svejedno vrlo ubedljivi sa zlatom. 

Link to comment

 

je l’ ovo znaci da sigurno nema Duranta, Stefa, Kleja i drustvanca ili postoji sansa da se ubace dodatno?

 

AD i Harden klasa za sebe, sa ostalima moze da se igra.

Link to comment

Uf, nije tanje od Indinapolisatm sigurno. Ovaj tim ima bar jednog MVP igraca, ako nista drugo.

 

Ali da jeste mrsavo u odnosu na ono sto bi moglo da bude - jeste.

Link to comment

Ovaj tim ima sedam   ovosezonskih  all star igraca plus  neki sto su   bili u proslosti  i dalje je  to dosta mocna  ekipa koja je  prvi favorit turnira , jeste da je slabija  od one sa sp i oi ali su i dalje jaki. Jel ovo konacan spisak  ili mogu jos nekog dodatno da pozovu ???

Edited by Micko8
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...