Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Unpopular opinion, Trifa je odličan za petorku sa Bogdanom i Jokićem, pegla odbranu i ubacuje trice, to je sve što ti treba.

 

Ja bih zvao i Tristana, ne treba se odricati takvog talenta, on, Jović, Poku, Filip, nek se “potuku” za mesta, jedan ili dvojica će otpasti.

 

Idealno bi bilo da se napad vodi kroz debelog, a da Vasa i Milutinov vrte pik kad je ovaj na klupi. To bi značilo da Vasil mora da niveliše svoju potrošnju i igru u zavisnosti od petorke u kojoj se nalazi.

 

I mislim da će Aleksa najviše da nazaduje po učinku, mnogo drvi loptu i slabo igra bez nje, a nema niti jednog razloga da je drži toliko pored ovih zmajeva na terenu.

  • Haha 1
Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

25 minutes ago, booyaka said:

 Drugi/treći su Vasa/Bogdan, ko je drugi a ko treći zavisilo bi od toga ko ima bolji dan.

U kom univerzumu se u reprezentaciji Srbije Bogdan bori sa Vasom za drugo mesto?

 

Mada, generalno, kako ih kosarkaski mozes porediti?

 

U NBA-u je Bogdan bolji, u Evroligi da je igrao sa 26,27,28,29... godina, Bogdan bio bio bolji.

 

Ali u FIBA kosarci i narocito nasoj reprezentaciji, nema tu nikakve borbe za drugo mesto.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

Unpopular opinion, Trifa je odličan za petorku sa Bogdanom i Jokićem, pegla odbranu i ubacuje trice, to je sve što ti treba.

 

Ja bih zvao i Tristana, ne treba se odricati takvog talenta, on, Jović, Poku, Filip, nek se “potuku” za mesta, jedan ili dvojica će otpasti.

 

Idealno bi bilo da se napad vodi kroz debelog, a da Vasa i Milutinov vrte pik kad je ovaj na klupi. To bi značilo da Vasil mora da niveliše svoju potrošnju i igru u zavisnosti od petorke u kojoj se nalazi.

 

I mislim da će Aleksa najviše da nazaduje po učinku, mnogo drvi loptu i slabo igra bez nje, a nema niti jednog razloga da je drži toliko pored ovih zmajeva na terenu.

Sta ima Jovic da se bori za mesto? 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Hele said:

U kom univerzumu se u reprezentaciji Srbije Bogdan bori sa Vasom za drugo mesto?

 

Mada, generalno, kako ih kosarkaski mozes porediti?

 

U NBA-u je Bogdan bolji, u Evroligi da je igrao sa 26,27,28,29... godina, Bogdan bio bio bolji.

 

Ali u FIBA kosarci i narocito nasoj reprezentaciji, nema tu nikakve borbe za drugo mesto.

ma klubaske gluposti

neuporedivi su

  • +1 1
Link to comment

U reprezentaciji Srbije, blizi je Bogdan borbi sa Jokicem za prvo mesto nego sa Vasom za drugo.

Edited by Hele
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, goofs said:

Unpopular opinion, Trifa je odličan za petorku sa Bogdanom i Jokićem, pegla odbranu i ubacuje trice, to je sve što ti treba.

 

Ja bih zvao i Tristana, ne treba se odricati takvog talenta, on, Jović, Poku, Filip, nek se “potuku” za mesta, jedan ili dvojica će otpasti.

 

Idealno bi bilo da se napad vodi kroz debelog, a da Vasa i Milutinov vrte pik kad je ovaj na klupi. To bi značilo da Vasil mora da niveliše svoju potrošnju i igru u zavisnosti od petorke u kojoj se nalazi.

 

I mislim da će Aleksa najviše da nazaduje po učinku, mnogo drvi loptu i slabo igra bez nje, a nema niti jednog razloga da je drži toliko pored ovih zmajeva na terenu.

ja mislim da bi manojlovic iz borca bio idealan :D

trojke sutira 50%, bez lopte odlicno igra, stalno prisutan na ofanzivnom skoku, pegla odbranu za sve pare

 

 

samo nesto sumnjam da ce ga zvati pesic :(

 

bez zajebancijem retko potcenjen igrac u aba okvirima, mijatovic je ispao debil sto mu nije dao ozbiljnu sansu, bukvalno je svaki minut odlicno odigrao

mislim da ce imati dobru karijeru u evropskoj kosarci

  • Haha 1
Link to comment

Apsolutno je nebitno ko je koji broj u repki, svakako tim pravi rezultat, pojedinci ga neće napraviti.

 

Moj post se pre svega odnosio na to da je čovek rekao da se vasa u repki loše provede, a imao je objektivno sasvim korektno prvenstvo iza sebe. Problem nije bio u njemu /opet, ako zažmurimo na tekmu vs Italijani pre svega u odbrani/. 

 

Link to comment
1 hour ago, Lancia said:

A sto ne volite Tristana Vukcevica?¿

Jaka je baš konkurencija, zato ga ne pominje niko. Obavezno bih ga zvao na pripreme, tu mislim da i objektivno ima mesta za njega, a i da se ne predomisli što se repke tiče. To za drugu repku je neka sprdnja sa Janisom kome se Tristan predstavio kao grk jer ima grčki pasoš pa novinari naduvali, ali opet treba voditi računa.

 

Vasa još nije pokazao mnogo u repki. Odigrao je nekoliko dobrih utkamica i to je to. Ne možemo da zažmurimo na tekmu sa Italijom i kažemo da nije problem u njemu jer smo bez te tekme imali savršeno prvenstvo i problema nije ni bilo. Sa tom tekmom smo imali fijasko. Fiba košarka se i svodi na to da budeš pravi dasa u te 3 tekme u KO fazi, sve drugo je sporedno. Čovek je naravno vrhunski igrač sa sjajnom karijerom i biće važan igrač na OI.

Edited by Heaviside
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Moramo da izbalansiramo bekove jer ako Vaso i Gudura moraju zajedno duze od 10 minuta, to moze da preokrene svako osim Libana™

Znaci pod uslovom da su svi zdravi - njih dvojica, Sjovic, Bogdan, Avram i Marinkovic, tu je pokriveno i komplementarno sve.

Ima i zadnjih veznih, ima presinga, ima pika, ima suta, ima prodora, ima finti, ima sve.

Zapravo ja Guduru posle svih nastupa u repstaciji do sada vise nikad ne bih ni zvao, ali tesko je objasniti posle narodu™ sto je 1 dobar za Fenerbacje, a nama ne valja 

Edited by Ratamahatta
Link to comment
16 minutes ago, б1lme3 said:

ma klubaske gluposti

neuporedivi su

 Nikakve klubaške gluposti, napomenuo sam da je Bogdan do odlaska Vase u NBA imao neprikosnoveno drugo mesto u reprezentaciji, sada kada je Vasa do kraja upoznat sa pace-om igre u NBA ta prednost se istopila + Vasa na više načina može da doprinese igri od Bogdana. Pored poena, asistira, organizuje napad, dok je Bogdan prvoklasni poenter i sekundarni kreator. Odbrana je slabija strana i jednom i drugom.

I najvažnije, nisam nikom davao prednost nego sam rekao ko je u  boljem ritmu treba da ima veći protagonizam.

  • Haha 1
Link to comment

@Heaviside

 

Niko ne žmuri na tu tekmu, spomenuo sam u oba posta.


Takođe, ista ta tekma Milutinov 2 poena za 12 minuta, Jaramaz 0 za 16, Gudurić 2 za 18 dok je Vasa imao 16/8 doduše uz lošije procente. 

 

Ne može se reći da je on baš jedini i isključivi krivac za poraz. 

 

A naravno, slažem se da mu pečat u reprezentaciji nije ništa specijalno, ali nije puno ni prvenstava ni minuta odigrao.

 

 

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment

Milutinov je imo koronu valjda ceo turnir, on i Marinkovic nisu ni igrali skoro nista. Posle kad su oni ozdravili sjebo se Nedovic 

Velika je steta sto Milutinov mora da bude rezerva, on je fantastican centar 

Link to comment
3 hours ago, Lancia said:

A sto ne volite Tristana Vukcevica?¿

Ja ga volem i treba da bude pozvan na pipreme.

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...