Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Pa sigurno nece da kaze da mu vise ne pada napamet da igra pod Pesicem. Nije njegovo telo takvo da ne moze da izdrzi jos jedno leto sa repkom, SJovic je recimo u gorem stanju, ali kad ne postoji zelja, onda nema svrhe ni raditi stvari na silu.

  • +1 3
Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

9 minutes ago, Valkyrie said:

 Naravno, cela neprijatnost što su ga odjavili za Peking i prateća afera sigurno nisu na pros listi.

 

Kakve to veze ima ako je nakon toga igrao za reprezentaciju?

 

  • +1 1
Link to comment

@Mindaugas Žukauskas

Kao, bio bi drugaciji scenario sa Kalinićem u ekipi? :D

 

Kalinića je ona izjava o Kosovu definitivno udaljila iz reprezentacije, jbg.*

Šteta, ako bi igrao i Jokić, bili bi odličan napadački tandem, sa ulogom sličnom kao AG u Denveru.

 

 

Edited by Filozof manijak
Link to comment
18 minutes ago, Valkyrie said:

Kroz redove se čita da on ne smatra da treba da uzima mesto nekome ko se cimao i na prošlom SP i kroz kvalifikacije i da je, prosto, na drugima red za olimpijske igre.

Plus realan komentar da nije siguran da može da isporuči šta treba, mada mi to deluje kao preskromna izjava. Naravno, cela neprijatnost što su ga odjavili za Peking i prateća afera sigurno nisu na pros listi.

 

Ne mislim konkretno na njega, već generalno tu "kulturu". Danilović se odjavio sa 31, Teodosića odjavio Pešić, Pefi isto odustao sa koliko, 32 godine... Evo sad i Kalinić. 

 

Što se to ne dešava kod Španije? Kapiram da ima milion razloga, ali mi svakako ide na klinac. 

Edited by garmonbozia
Link to comment
6 minutes ago, garmonbozia said:

 

Ne mislim konkretno na njega, već generalno tu "kulturu". Danilović se odjavio sa 31, Teodosića odjavio Pešić, Pefi isto odustao sa koliko, 32 godine... Evo sad i Kalinić. 

 

Što se to ne dešava kod Španije? Kapiram da ima milion razloga, ali mi svakako ide na klinac. 

 

Danilović se odjavio iz košarke sa 30 godina, ne iz reprezentacije.

 

Edited by copkillah
  • +1 2
Link to comment

imam utisak da ih u spaniji tretiraju bas kraljevski i u savezu i u medijima, narocito ove etablirane zvezde.

a i tokom cele reprezentativne karijere se u savezu maksimalno trude oko svega cini mi se. nesto mi je tesko da zamislim da tipa garbahosa gura svog netalentovanog sina koji jedva i da trenira (kao tomasevic sto je radio) u mladu reprezentaciju, sigurno manje menadzeri mesetare itditd, generalno na svim nivoima se bolje i zdravije radi, i igraci osecaju odanost sistemu koji ih je iznedrio

  • +1 6
Link to comment

pa i ranije su se igraci rano oprastali, stvarno ne pamtim naseg kosarkasa koji je sa tipa 35 igrao za reprezentaciju, 32 godine je neki maksimum otprilike. mozda lucic sada zaigra, videcemo.

Edited by Nikodije
Link to comment
16 minutes ago, Filozof manijak said:

@Mindaugas Žukauskas

Kao, bio bi drugaciji scenario sa Kalinićem u ekipi? :D

 

Kalinića je ona izjava o Kosovu definitivno udaljila iz reprezentacije, jbg.*

Šteta, ako bi igrao i Jokić, bili bi odličan napadački tandem, sa ulogom sličnom kao AG u Denveru.

 

 

 

Ima ko ce da ga zameni, nije da nam fali kvalitetnih igraca. Naravno, kao i uvek, bitno je kako ce da funkcionisu kao tim. Pre 2 godine imas Vasu-Kalinu-Jokaru, pa te razbije tradicionalno neugodna Italija. Nekada odigras dobro u slabijoj grupi, pa zagines prerano u eliminacionoj fazi, nekada se mucis u grupi, a onda zablistas kada je biti ili ne biti..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment
11 minutes ago, Nikodije said:

pa i ranije su se igraci rano oprastali, stvarno ne pamtim naseg kosarkasa koji je sa tipa 35 igrao za reprezentaciju, 32 godine je neki maksimum otprilike. mozda lucic sada zaigra, videcemo.

teo je igrao sa 34, a igrao bi i sad. tesko mi je da zamislim da bi propustio priliku da se oprosti na igrama. al dobro on je svakako izuzetak

  • +1 1
Link to comment

Ima ko da zameni i Jokića, ali odsustvo Kaline je ozbiljan hendikep.

 

Ne bih se mnogo bavio primerom Španije, govorimo o generaciji koja je uzela 3 puta više trofeja nego sve ostale skupa kroz istoriju. Prirodno je da kao takvi imaju tretman polubožanstava, iako je pitanje da li im je to rezultatski štetilo ili koristilo.

 

Drugo, naša košarkaška organizacija, pa i stručna javnost je potpuno pobenavila u vlastitom samoljublju, dok je organizaciono na nivou amaterskog paraglajding saveza. Koliko god iz perspektive prosečnog navijača to sve deluje benigno spram dresa, himne i znamenja, igrače to itekako iritira.

 

Pojedine subjekte koji bi po prirodi stvari trebalo da afirmišu igranje za reprezentaciju, bolje je vezati za radijator nego pustiti ih da laprdaju (poslednji primeri Vujošević i Slavnić).

 

A Kalina da nije dileja kakva jeste, nikad posle onoga ne bi više zaigrao za reprezentaciju, a on ne samo da je igrao, nego se i u Zvezdu vratio.

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, Nikodije said:

pa i ranije su se igraci rano oprastali, stvarno ne pamtim naseg kosarkasa koji je sa tipa 35 igrao za reprezentaciju, 32 godine je neki maksimum otprilike. mozda lucic sada zaigra, videcemo.

Ko bi bio rekorder? Ako računamo samo velika takmičenja.

Link to comment
4 minutes ago, *edited by mod said:

Ko bi bio rekorder? Ako računamo samo velika takmičenja.

 

Prvi mi na pamet pada Praja, koji je igrao 86. kada je imao 35. Ne znam da li je neko stariji nekad igrao.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...