Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

5 hours ago, Hele said:

Hvala Nemanja!

 

 

 

 

Ne znam kako da opisem njegovu karijeru. Nekako je kosarkaski ostao nedorecen ali kada se pogleda kojim putem je se probio na najvisi nivo, moglo je lako da ispadne nista od njega. Mislim da je sa igracke strane steta sto je zavrsio u NBA ligi, super su pare i sve to ali u Evroligi bi bio gazda do kraja karijere, tamo je izgubio godine. Zao mi je sto nije uzeo barem jedno zlato sa reprezentacoijom. Za mene licno spada u top 5 cetvorki u istoriji srpske kosarke.

Edited by Micko8
Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

4 hours ago, booyaka said:

Ako dođu u iole respektabilnom sastavu nema tu šta da traži bilo koja reprezentacija. Doduše, pitanje je da li će se oni ili bilo koja reprezentacija cimati previše, jer sezone su sve zgusnutije i opasnost od povređivanja je sve veća, pogotovo u offseason utakmicama kakve su reprezentativne.

Kojem respektibilnom sastavu, ova gerijatrija tipa Lebron i Durant:fantom: Ceka ih hladan tus. Mozda ih mi necemo otresti ali neko drugi hoce. Ne verujem ni da cemo izgubiti veliko razlikom od njih kako se ovde predvidja:)

Edited by Micko8
  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, Hele said:

Za americku repstaciju igraju igraci iz ABA lige, Evrolige i Evrokupa?

Za evropske.

Link to comment
15 minutes ago, Micko8 said:

 Mislim da je sa igracke strane steta sto je zavrsio u NBA ligi, super su pare i sve to ali u Evroligi bi bio gazda do kraja karijere, tamo je izgubio godine. 

 

uzeo nba titulu sa finom minijaturom tokom cele sezone & plejofa

 

nije uvek stvar minuta i usagea

taman za toliko nije izgubio godine, na stranu sad to sto je igrao tamo 7 godina, mnoge od tih sa pristojnom ulogom

 

 

 

 

  • +1 3
  • Wub 3
Link to comment
28 minutes ago, Micko8 said:

Kojem respektibilnom sastavu, ova gerijatrija tipa Lebron i Durant:fantom: Ceka ih hladan tus. Mozda ih mi necemo otresti ali neko drugi hoce. Ne verujem ni da cemo izgubiti veliko razlikom od njih kako se ovde predvidja:)

 

naravno, kad kari stavi šegija na njega, brat lebron neće znati šta ga je snašlo.... 

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, uini said:

 

uzeo nba titulu sa finom minijaturom tokom cele sezone & plejofa

 

nije uvek stvar minuta i usagea

taman za toliko nije izgubio godine, na stranu sad to sto je igrao tamo 7 godina, mnoge od tih sa pristojnom ulogom

 

 

 

 

Uglavnom izgubljene godine, pogotovo prva epizoda u Minnesoti gde su od njega pravili spot up sutera a znamo da je Bjelica najkorsiniji kada ima loptu u rukama.

Edited by Micko8
Link to comment
2 minutes ago, Micko8 said:

Uglavnom izgubljene godine, pogotovo prva epizoda u Minnesoti gde su od njega pravili spot up sutera a znamo da je Bjelica najkorsiniji kada ima loptu u rukama.

 

imao je jednu okej u minesoti, dve dobre u sakramentu i ovu titulu sa dubsima, gde je igrao najmanje minuta ali je radio sve sto zna, posto je to profi ekipa, koja ceni protok lopte.

 

daklem, ne da su uglavnom izgubljene godine, vec ima vise onih sezona koje su veoma smislene

 

a ta mini rola u dubsima je vise od onoga sto pola igraca u ligi uradi u karijeri.

 

mislim, tako mozes i za sharica npr.

i bogdan je mogao biti bajone u el a ne tek dobar nba igrac ( :

 

razumem da se tebi vise svidja da je bio glavni baja u evropi, samo to ne znaci da je dzaba isao tamo. zapravo je imao korektnu nba karijeru i po trajanju i po broju sezona u kojima je igrao dobro.

  • +1 1
Link to comment

Ali stvarno covek da se zapita gde bi bili bez nasih trenerskih gromada.

 

Eto, taj Bjelica bi bio anonimus verovatno, imao je i planu da batali karijeru.

 

Pesic ga otkrio i napravio ozbiljnog igraca od njega, a posle ga Ivkovic i Obradovic izbrusili.

 

Kalina sa 22 godine jos igra u Vojvodini KLS, a onda ga Duda zove, pa ide kod Mute, koliko god mu se neki smejali, i godinu dana posle igranja KLS-a je vazan sraf u ekipi koja je osvojila srebro na SP i postaje Evroligaski igrac.

 

Jovic do 22. godine igra u Slogi iz Kraljeva, sa 23. godine igra Mediteranske igre, isto ga Muta napravio da bude repstativac pa ga jos Sale uzeo pod svoje.

 

U oba ta slucaja tu je i Radonja.

 

Ali eto, tri karijere koje su isle u nekom smeru da to budu igraci koji igraju rumunsku ligu i spasilo ih je sto su velika trenerska imena bila na klupama domacih klubova i sto smo imali vrhunske selektore.

 

I sad ti pitaj Boga koliko takvih igraca nestane i sa druge strane - sta bi bilo bez nasih velikih trenera...

 

Niko od ove trojice, koliko znam, nije igrao za reprezentaciju u nekim mladjim kategorijama, odnosno nista se veliko nije ocekivalo od njih.

Edited by Hele
  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, Hele said:

Ali stvarno covek da se zapita gde bi bili bez nasih trenerskih gromada.

 

Eto, taj Bjelica bi bio anonimus verovatno, imao je i planu da batali karijeru.

 

Pesic ga otkrio i napravio ozbiljnog igraca od njega, a posle ga Ivkovic i Obradovic izbrusili.

 

Kalina sa 22 godine jos igra u Vojvodini KLS, a onda ga Duda zove, pa ide kod Mute, koliko god mu se neki smejali, i godinu dana posle igranja KLS-a je vazan sraf u ekipi koja je osvojila srebro na SP i postaje Evroligaski igrac.

 

Jovic do 22. godine igra u Slogi iz Kraljeva, sa 23. godine igra Mediteranske igre, isto ga Muta napravio da bude repstativac pa ga jos Sale uzeo pod svoje.

 

U oba ta slucaja tu je i Radonja.

 

Ali eto, tri karijere koje su isle u nekom smeru da to budu igraci koji igraju rumunsku ligu i spasilo ih je sto su velika trenerska imena bila na klupama domacih klubova i sto smo imali vrhunske selektore.

 

I sad ti pitaj Boga koliko takvih igraca nestane i sa druge strane - sta bi bilo bez nasih velikih trenera...

 

Niko od ove trojice, koliko znam, nije igrao za reprezentaciju u nekim mladjim kategorijama, odnosno nista se veliko nije ocekivalo od njih.

I Bjelica je jdan od tih igraca koje sam spominjao oko kojih nije bilo nikakve buke kada su stizali na scenu a napravili su svetske karijere.

Link to comment
On 24. 3. 2024. at 1:20, Hele said:

Ali stvarno covek da se zapita gde bi bili bez nasih trenerskih gromada.

 

Eto, taj Bjelica bi bio anonimus verovatno, imao je i planu da batali karijeru.

 

Pesic ga otkrio i napravio ozbiljnog igraca od njega, a posle ga Ivkovic i Obradovic izbrusili.

 

Kalina sa 22 godine jos igra u Vojvodini KLS, a onda ga Duda zove, pa ide kod Mute, koliko god mu se neki smejali, i godinu dana posle igranja KLS-a je vazan sraf u ekipi koja je osvojila srebro na SP i postaje Evroligaski igrac.

 

Jovic do 22. godine igra u Slogi iz Kraljeva, sa 23. godine igra Mediteranske igre, isto ga Muta napravio da bude repstativac pa ga jos Sale uzeo pod svoje.

 

U oba ta slucaja tu je i Radonja.

 

Ali eto, tri karijere koje su isle u nekom smeru da to budu igraci koji igraju rumunsku ligu i spasilo ih je sto su velika trenerska imena bila na klupama domacih klubova i sto smo imali vrhunske selektore.

 

I sad ti pitaj Boga koliko takvih igraca nestane i sa druge strane - sta bi bilo bez nasih velikih trenera...

 

Niko od ove trojice, koliko znam, nije igrao za reprezentaciju u nekim mladjim kategorijama, odnosno nista se veliko nije ocekivalo od njih.

 

Tacno.Problema je tu mnogo.Sto vise drzava bude sipala u blizance za strance to ce biti sve manje prostora za nase igrace.Igraci se stvaraju i potrebno je vreme za njih,naravno nasima je lakse da plate stranca drzavnim parama i teraj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...