Jump to content
IGNORED

Alkoholizam i priključenija


pt 2.0

Recommended Posts

....peti igrač; dobavljač, (diler).učesnici u igri Alkoholičar:alkoholičar, progonilac, spasilac, englez i dobavljač.
Voleo bih par reči o Englezu, ako nije problem...(btw. braća englezi inače jesu stručnjaci na ovu temu... moja malenkost inače ceo život pljuje engleze, a onda na kraju prizna da su isti skoro na svaku temu surovo u pravu)
Link to comment
  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dare...

    32

  • pt 2.0

    20

  • burazer

    16

  • bergasa19

    14

Top Posters In This Topic

e vala jebo topik ako je potrebno postaviti ovakvo pitanje.na svakom forumskom topiku o ovisnosti dobar broj ucesnika je glasao da samo stoka (supruznicka, roditeljska) moze da zapostavi ovisnika, pa makar on potpuno sociopatski odbijao da se lijeci i unistavao svoju porodicu. hau jes nou.
pitanje je bilo ne sta misli joe blow vec sta misle eksperti koji naucno dokazuju da je alkoholizam zarazan po zenskoj liniji.
Link to comment
na svakom forumskom topiku o ovisnosti dobar broj ucesnika je glasao da samo stoka (supruznicka, roditeljska) moze da zapostavi ovisnika, pa makar on potpuno sociopatski odbijao da se lijeci i unistavao svoju porodicu. hau jes nou.
hm. ja sam bila stoka, a i glasam za ostavljanje.i to u roku od odmah.(doduse, u mom slucaju alkoholizam je bio "zateceno stanje" koje cak nisam odmah ni prepoznala. slucajno pre par nedelja saznam, nakon 12 godina, nastavak njegove price. prilicno rasparan zivot, i dalje pun alkohola.)
Link to comment

ok je je ostavljanje, naravski :)a i neostavljanje je ok.jedino nije ok podrzavati ovisnika u ovisnosti.nego zgodno mi je doslo ono pitanje da pomenem kako ljudi ponekad imaju romanticnu predstavu o ovisnosti (naravno, bez zle namjere) pa vide ovisnika samo kao zrtvu okoline a okolinu kao obaveznu na nadljudske napore u pomoci ovisniku.i okolina ima pravo da se umori.

Edited by morgana
Link to comment
  • 4 weeks later...
nego zgodno mi je doslo ono pitanje da pomenem kako ljudi ponekad imaju romanticnu predstavu o ovisnosti (naravno, bez zle namjere)
e bas to, nikad nisam uspela tako jednostavno i jasno da srocim
Link to comment
ok je je ostavljanje, naravski :)a i neostavljanje je ok.jedino nije ok podrzavati ovisnika u ovisnosti.nego zgodno mi je doslo ono pitanje da pomenem kako ljudi ponekad imaju romanticnu predstavu o ovisnosti (naravno, bez zle namjere) pa vide ovisnika samo kao zrtvu okoline a okolinu kao obaveznu na nadljudske napore u pomoci ovisniku.i okolina ima pravo da se umori.
romanticno
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Moj drug pre neki dan bio kod nekog psihologa (koji je u penziji, ali i dalje radi), strucnjaka za alkoholizam, po uputu nekog drugog psihologa. Drug je boem™, napija se nekoliko puta nedeljno, nekad i po vise dana bez prekida (nekad i od jutra od sutra), spava tu i tamo i tako vec 10+ godina, Naravno, sve je on to ispricao, ali nije alkoholicar jer ne pije svaki dan. Nekako mi ta definicija uzasno preuska, ali eto on ima zvanicnu potvrdu :).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...