Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

i ja sam se jednom u naletu zelje (kratkotrajne naravno) da zdravije zivim zajebao pa kupio mekinje. karton namocen u blatnjavu baru verovatno ima bolji ukus. 

 

i stajalo to tako neko vreme, bilo mi zao da bacim, dok nisam smislio sta da radim s tim - da kuvam na poparu. vodu posolim, sipnem par kasika mulja i u tome skuvam mekinje, desetak minuta, standardno. dok je jos vrelo dodam izdasno bluka i narendam sira preko. jestivo je taman toliko da ne mora da se baci. skuvao nekoliko puta tako a ostatkom hranio ptice u basti par nedelja pa mi savest bila mirna. 

Link to comment

@Ras

 

ja pravim kao mafine/projice od mekinja...blago umutim 2-3 jajeta,dodam 6 kasika jogurta,malo soli,malo praska za pecivo i 9 kasika ovsenih mekinja..sve pomesam i ispecem u kalupima za mafine(ja imam silikonske.drugi verovatno trebaju dobro da se podmazu) 15-20min na 180-200c

Edited by ivy
Link to comment

Pokušaj da se od sastojaka od kojih većina sunca nije videla (patlidžan, tikvice, paradajz, ljuta paprika, beli luk, peršun, bosiljak, masline, feta) napravi letnja pasta, koja mi je ipak dobrim delom popravila raspoloženje.

Link to comment

Biftek. Za mene rare, za ostale medium.

Karfiol na tri šnicle i sitne ostatke, premazao mixom maslinovog sa kajenskim i blukom u granulama, grilovao, pred kraj narendao sira, posuo grožđicama, malo parmezana i pri serviranju narom. Zapekao krompir sa mnogo maslaca, baby mrkvu uvaljao u mix balzamika, meda, mulja i paprike u flekicama i ispekao u rerni.

Za salatu krastavac, mladi lukac i mirođiju izmixao u grčkom jogurtu.

Svi izmazali tanjire skarpetama.

 

Edited by maheem
Link to comment

sveže sardelice očistim od iznutrica, palcem, na brzinu, pa ih dobro osušim na ubrusima, nauljim muljem i ispečem na 200 u rerni.

 

u vatrostalnu posudu slažem red sardela, pospem mešavinu bluka, ruzmarina i peršuna, malo krupne soli, zalijem hcmuljem, dodam par tankih kolutova limuna.  pa tako dok ima sardela. zapakujem alu folujom i ostavim na hladnoim do sutra. može da stoji tako desetak dana u frižideru.

 

upravo doručkovao sa vrućim 'lebom

 

srde.jpg.9d580a8b28673fa8d48b377bb7cc582b.jpg

 

 

 

srd.jpg.afc40c723735f148d67efc0d5b933695.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...