Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Slucajno znam sta se tu sve zbivalo poslednjih desetak godina, silne promene,bili pred zatvaranjem...ta mortadela moze da prodje ali probao sam,doduse pre x godina jos neke njihove proizvode i bilo je to prilicno lose

Link to comment

Ja sam pokušao par puta da uzmem njihovu stišnjenu šunku (onu pravougaonu), posto u malom Maksiju nema Pikove i ono niko u kući nije mogao da jede. Odron.

Link to comment

Cela prica tu prkosi ekonomskoj realnosti ali boze moj: prodajes drugima prvoklasnu sirovinu a upropastis sopstvenu fabriku koja bi trebalo da donosi visestruki prihod od te iste sirovine..

Link to comment

Volim tako. Prinač je samo kuvan i začinjen solju. Susam sam kratko propržio na suvom tiganju i prelio preko.

 

Može taj susam (i pirinač) da bude pikantniji, ako ga propržiš na malo ulja i dodaš (na primer) mlevenu crvenu papriku.

Link to comment
14 minutes ago, Ras said:

lss.jpg.0e762c9c31d87601de7af626f7b7bf70.jpg

 

pečeni losos, kuvani pirinač začinjen susamom i paprika iz turšije

Klopa, koja ne moze da omane. Fali ti zelene boje u tanjiru :cmrlj: (stolnjak se vazi :fantom:

Link to comment

Često samo obarim pirinač za prilog, a onda je potreban neki dodatak da postane zanimljiviji, pa koristim ono što sam od trikova pokupio od drugih.

Pirinač može da se kuva sa limunom.

Onda, umesto susama za teksturu može kikiriki (iz kesice, što znači da igra i začinjen) koji prethodno umlatiš čekićem na sitno.

Jako dobro u pirinač ide na sitno seckani mladi luk, sam, ili u kombinaciji sa susamom/kikirikijem.

 

 

@Majopotamneo mi peršun u rerni

 

Link to comment

dok se pirinač kuva u rice cookeru izdinstaš manji crni luk, šargarepu, dve naseckane na kockice, tikvicu na kockice, može stabljika celera, može malo kuvanog graška plus so, biber i malo kurkume. kad je pirinač kuvan sve pomešam i gotovo. najbolje je od integralnog pirinča ali može i basmati. 

Link to comment

sad kad kažeš pilav i meni pada na pamet da to jeste neka vrsta pilava mada ga u mojoj kući zovemo samo pirinač /rice.  znam da turci sve to zovu pilaf ali je meni jedini pilav onaj sa piletom. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...