Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

36 minutes ago, dùda said:

@banatjanin, reci mi molim te, da li čistiš sardele ?

 

sada svom mužu čitam tvoj post kako si pekao kilo sardela u rerni, obožavamo ih oboje, ali on stao da kuka kao ''pa ima da crknem dok očistim kilo, jesi luda, itd, itd''

 

dobro, u mojoj kući ja ne čistim ribu :tongue:, ali koliko me sećanje služi, domoroci ne čiste sardele ?

 

Čistim, kao što Aram piše, samo palcem stisnem od glave ka repu i gotovo. Krljušt ne diram. Kila gotova za pet minuta, stvarno nije neki posao.

 

Ovima juče sam otfikario glave, tako mi bilo zgodnije.

 

Inače, ja ponekad pravim i leptir filete od sardela, ima caka da jednim potezom iz presne ribice izvučeš srednju kost i dobiješ veliki filet (spojena dva dela, izgleda kao leptir). Slepim dva takva, začinim, uvaljam u kukuruzno i prižim u maslinovom. Dugo nisam pravio, to jelo se valjda zove "rupice", nemam pojma zašto.

 

Ovo što kaže Darling, kad ima srdela sa gradela, ništa me drugo ne zanima. Na dno posude stavim grančicu sveže ubranog ruzmarina, a pečem tako da repići zagore... mrmnh... kad će leto?

Link to comment

+1 za ciscenje, ja i one male cistim, skinem glavu i prerezem po stomaku i nozem za puter samo povucem od glave do repa, sve izadje. Nije to sad bas takav posao, vise vremena utrosim kad seckam kojekakvo povrce na kockice i sl. Operem i prosusim, pa tek onda u brasno. Ove sam pekla u rerni ali sam poprskala muljem, malo, 

Link to comment

Abu Hamid i kokoska. Srčujte po fezbuku, spektakl.

 

doduše, malo sam doradio recept, umesto sirćeta stavio sos od nara, pošto mi je harisa ljuta ko djavo pomešao pola-pola sa ras al hanutom, dodao koju grančicu timijana...

plus video da nemam hleba dovoljno, samo neke wasa krekere, pa napravio maslac sa sardinama i kaparima za ozgo. Joooj što je dobar lukac, neki turski roze duguljasti :piggy:

Link to comment
26 minutes ago, katamaran said:

Hvala. Ja girice obicno jedem samo sa hlebom al ti napravi komplet obrok :)

Vise dzank food iz novina /fish and chips/ nego kucevni obrok ali ipak obrok  ... :)

Link to comment
1 hour ago, aram said:

Abu Hamid i kokoska. Srčujte po fezbuku, spektakl.

 

doduše, malo sam doradio recept, umesto sirćeta stavio sos od nara, pošto mi je harisa ljuta ko djavo pomešao pola-pola sa ras al hanutom, dodao koju grančicu timijana...

plus video da nemam hleba dovoljno, samo neke wasa krekere, pa napravio maslac sa sardinama i kaparima za ozgo. Joooj što je dobar lukac, neki turski roze duguljasti :piggy:

 

Brt... šta si ti sad ovde napisao?

 

Realno me zanima, a ni jednu rečenicu razumeo nisam. Kakav Abu Hamid i kakvi bre fejsbuci i lukac?

Link to comment

ovaj bolji i od tomasa livena (zimelovog), pratim ga na fejsu, odlicni su mu gotovo svi tekstovi/recepti!

nego, pomislila sam u jednom momentu da se i ovde oglasavao, narocito povodom zacina i ako se ne varam, nekih istocnjackih specijaliteta, ali mozda me je samo profilna podsetila na avatar forumasa :D

Link to comment
4 hours ago, banatjanin said:

 

Čistim, kao što Aram piše, samo palcem stisnem od glave ka repu i gotovo. Krljušt ne diram. Kila gotova za pet minuta, stvarno nije neki posao.

 

Ovima juče sam otfikario glave, tako mi bilo zgodnije.

 

Inače, ja ponekad pravim i leptir filete od sardela, ima caka da jednim potezom iz presne ribice izvučeš srednju kost i dobiješ veliki filet (spojena dva dela, izgleda kao leptir). Slepim dva takva, začinim, uvaljam u kukuruzno i prižim u maslinovom. Dugo nisam pravio, to jelo se valjda zove "rupice", nemam pojma zašto.

 

Ovo što kaže Darling, kad ima srdela sa gradela, ništa me drugo ne zanima. Na dno posude stavim grančicu sveže ubranog ruzmarina, a pečem tako da repići zagore... mrmnh... kad će leto?

fala, vidim svi lako to čiste, ali u mojoj kući se od toga  pravi umetnost

 

moraću da uzmem stvari u svoje ruke  :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...