Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

sa odlaskom u raj :)  da kazem, ali mozda nije pravo poredjenje juneca corba higher level. bar ovo kako ja spremam...juneci rep je bas dobar misic....ustvari, meso oko koske je najsladje. plus hrskavica. uglavnom, poenta je, pojedes vrucu corbu, a onda izvadis deo repa kojim se sladis i ulepis i...idem po jos! :)

Link to comment
55 minutes ago, triple_nippled said:

sa odlaskom u raj :)  da kazem, ali mozda nije pravo poredjenje juneca corba higher level. bar ovo kako ja spremam...juneci rep je bas dobar misic....ustvari, meso oko koske je najsladje. plus hrskavica. uglavnom, poenta je, pojedes vrucu corbu, a onda izvadis deo repa kojim se sladis i ulepis i...idem po jos! :)

Recept molicu.

Ja sam spremao bistru sa fusilima i komadima povrca.Fora je bila da se skiva i ceo praziluk uz rep.Pa uz zelatin i skrob ne trena nikakav agens da zagusti.

Link to comment

veceras kako sam spremao:

 

rep isekao da delove, pa onda u tiganj da se isprzi malo, karamelizuje. repove onda u express lonac, u tiganj malo vode da se pokupi to sto su repovi pustili i sta je zalepilo. posle crni luk zapekao, kao za supu, na pola, pa na plotnu. luk u lonac. sargarepa i celer krupno seceni, sve u lonac. sve to jedno sat kuvanja. otvorio lonac, ubacio lovor, biber u zrnu, vezu majcine dusice i persuna, dosolio.jos malo na vatru. luk izvadio, vezu zeleni izvadio i to je to.

Link to comment
1 hour ago, nezvanova said:

ja to nikad nisam jela :-) sa cime to moze da se uporedi?

 

Nisi jela rep ili tu konkretnu čorbu?

 

Ako je rep, moraš da ga probaš. Najbolji je udinstan i zapečen u rerni ili kao ragu, na mediteranski, sa vinom i sušenim paradajzom

Link to comment

uopšte nisam jela rep :-( na žalos, neću ga ni jesti, i dalje se držim onog načina ishrane (bez mesa, jaja i kravljih mlečnih proizvoda).

no, to nije razlog da ne zamisljam i uzivam :happy:

Link to comment
8 hours ago, nezvanova said:

uopšte nisam jela rep :-( na žalos, neću ga ni jesti, i dalje se držim onog načina ishrane (bez mesa, jaja i kravljih mlečnih proizvoda).

no, to nije razlog da ne zamisljam i uzivam :happy:

 

:) ne znam zašto, mislio sam da jedeš meso ponekad. 

Ne mari, prepričaću ti :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...