Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

1 hour ago, aram said:

Ludo testo mi je otkriće godine. Cijenim da ću ga ubuduće uvek praviti pred praznike, a verovatno i češće. 

ne: poslednje ostatke razvaljao na štapiće, premazao posoljenim mlekom pa u rernu. Pečene premazao muljem sa blukom, priložio masline, jamon serrano i mančego sira i udri.

 

šta je 'ludo testo'? 

Link to comment

Imaš više receptura na coolinarici, napisaću kasnije moju, uglavnom testo koje se umesi i drži u frižideru. Traje mirno 10-14 dana, a  može se i peći i pržiti.

ja sam od njega pravio ovog puta pomenute štapiće, mini-krofnice, pide, lepinjice, kiflice i nesto tipa tortilje, tanke lepinje u teflonskom tiganju.

Link to comment
1 hour ago, beta kentauri said:

šta je 'ludo testo'? 

e, vako sam ja:

 

300ml mleka smlačio, umešao kašiku šećera i dve kesice kvasca i pustio da naraste dok sam prosejao kilo brašna. u brašno umešao i jedan prašak za pecivo, 3 kašike šećera, dve kašičice soli, 50ml ulja, dva umućena sitnija jajeta, hteo sam dva jogurta, ali sam imao samo jedan, pa sam umesto drugog dodao oko 250ml buttermilk-a. umesio to u čvrstu loptu, tek malo lepljivu (dodao sam minimum još 200 grama brašna da bih to dobio, tako da je bolje odmah početi sa recimo 1200gr, pa dodati po potrebi). uzmeš veću najlonsku kesu, malo je nauljiš, nauljenim rukama premažeš i testo i zavežeš ga u kesu (gledaš da istisneš sav vazduh) i staviš u frižider. pre nego što ga prvi put koristiš, mora da odstoji u frižideru bar 6 sati, a meni je evo trajalo od 23. decembra do danas. super je što lepo izvadiš i odsečeš koliko ti treba, lako se oblikuje onako hladno, i odmah u rernu, nema nikakvog čekanja da narasta, narašće sasvim dovoljno u rerni. krofnice su takodje fino ispale, ja ih doduše nisam jeo, ali žena i sin kažu da su dobre i na ukus... kažu da je sasvim ok i kao testo za picu, ali ovog puta nisam probao.

Link to comment

Kreposni potaz od praziluka i brokolija+skusica+krompir restovan na bluku+prokeljici bareni pa proprzeni na mulju sa prezlama.U casi belo od cika Milomira :)

y3HAV3P.jpg

Edited by Haralampije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...