Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Ja malo zakrismasila novu godinu ... Od sinoc marinirala praseca rebra sa malo  vina, karanfilica, narandze /soka i malo kore/, trunku cimeta i cilija, soli i bibera. Ispekla sa dve jabuke /sve se odvaja od kostiju a korica hrskava/ + prokelj sa belim lukom i slaninicom pecen u rerni, slatki krompir pomfrit sa malo tucane paprike. Napravila grejvi od onih jabuka i moce sa malo putera i brasna + bread sos. Bas lepo i zamirisalo celu kucu. Za desert - Reforma. 

https://ibb.co/jMGLXG

Link to comment
2 hours ago, Haralampije said:

supica,biftek,sos od crnog vina i luka, sos od rena ,jabuka i slaga..njam

XndwVh7.jpg

odličan i....

5 minutes ago, hansolo said:

Ja malo zakrismasila novu godinu ... Od sinoc marinirala praseca rebra sa malo  vina, karanfilica, narandze /soka i malo kore/, trunku cimeta i cilija, soli i bibera. Ispekla sa dve jabuke /sve se odvaja od kostiju a korica hrskava/ + prokelj sa belim lukom i slaninicom pecen u rerni, slatki krompir pomfrit sa malo tucane paprike. Napravila grejvi od onih jabuka i moce sa malo putera i brasna + bread sos. Bas lepo i zamirisalo celu kucu. Za desert - Reforma. 

https://ibb.co/jMGLXG

...odlična!

 

Haralampij,e kako praviš taj sos od jabuka i rena?

Link to comment
1 hour ago, Ras said:

 

Haralampij,e kako praviš taj sos od jabuka i rena?

Rendanu jabuku pomešaš sa renom i šlagom u odnosu koji tebi odgovara.Ako voliš malo ljuće, više rena i obrnuto.Fenomenalno ide uz meso a perfektno se dopunjuje sa drugim sosom os crnog vina i crnog luka

Link to comment

Patka ispala fenomenalno. Nije je bilo u merkatoru, uzeo na pijageru.
Malkoc omekšao u tiganju luk, celer, semenke korijandera, malo žlfije, jabuke i suve šljive. Pomešao sa krušnim mrvicama i prelio limunom. Izbockao kožu patke viljuškom, biber so unutra i spolja i napunio je nadevom. Nisam je šio, uspeo sam da je zatvori m drvenim štapićima. Prvo je metnuo na grudi u pekač 15 min pa isto toliko na leđa. Posle ubacio krompir i šargarepu pa na njih leđa patke, poklopio i pekao nešto manje od 2h. Pred kraj je malo ostavio otklopljenu.
Nisam pravio sos, malo nadeva servirao uz meso, krompir i šargarepu. Krompir je ispao nikad bolji mada sam se bojao da će patka pustiti previše masti al ispalo je savršeno. Pačja mast je zakon.
Pre toga čorba od vrganja koja je ispala fantazija.
Deca oglodala i kosti na kraju.
Btw lako se seče - bataci i karabataci se lako skinu nožem uz lomljavu kosti pri dnu leđa, grudi se isto savršeno skidaju nožem.
Uživanje je bilo spremati, seći i jesti.

Link to comment

Ludo testo mi je otkriće godine. Cijenim da ću ga ubuduće uvek praviti pred praznike, a verovatno i češće. 

ne: poslednje ostatke razvaljao na štapiće, premazao posoljenim mlekom pa u rernu. Pečene premazao muljem sa blukom, priložio masline, jamon serrano i mančego sira i udri.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...