Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

šta je ovo?

Ciambelloni salati

Punjeni tikvicama i sargarepom na žilijen, šunkom, pečenim krompirom preostalim od juče i sirom.

Bez kvasca, brzo se spremi, a još brže izede :D

Edited by aram
Link to comment

:D

 

ovo su mere taman za ova 4 komada, za nas troje taman, ti prilagodi

 

Testo:

 

250g brasna

125ml vode

kasiku mulja

kasicicu soli

pola kesice praska za pecivo

 

umesis, umotas u prianjajucu foliju i ostavis da odmori desetak minuta dok pripremis punjenje

 

Punjenje:

 

punis cime ti dodje pod ruku, a da nece da pusti vodu

 

ja danas stavio jednu manju tikvicu (mesnati deo) i sargarepu, isecene na zilijen, oko 100g sunke na kockice, ostao mi komadic larda, one toskanske sapunjare uvaljane u biber, pa i nju iseckao na providne listice, juce pekao krompir sa piletinom, ostalo malo krompira, a super ukusan, malo i njega iseckao na kockice, plus narendao krupno neki komad ementalera i malo cedra.

 

Stavis rernu da se greje na 190°C, podelis testo na 4 dela. Svaki deo razvaljas na elipsu dva milimetra debljine, poredjas u sredinu uzduz sastojke, urolas ko palacinku, savijes u krug i stisnes malo prstima da se zalepe krajevi. Premazes pavlakom za kuvanje, pospes krupnu so i peces oko 25 minuta.

Edited by aram
Link to comment

-1

 

119

Ja i moj hipsteraj, kao ajd na pijacu tamo je sve lokalno /patlidzan je garant od nakupca anyway/, ima i ogrozda i domaceg paradajza  i milerama kod babe iz sela i deda prodaje blitvu iz baste i homemade cvarke cedjene starackom rukom sa iskustvom :lala: i onda platim patlidzan triput skuplje a Maksi je bukvalno 150 metara od pijace :))

Link to comment

bogte na kojoj to pijaci..cak i kod mene na selu su 150din

 

 

super su zamrznute mesavine povrca,nista im ne fali

Becej, fakin Vojvodina i to u gradu koji navodno ima najbolji kvalitet zemlje u ataru u ovom delu Evrope.

Link to comment

špagete. treći put za pet dana.

 

bluk i paradajz proprženi na hcmulju, malo čilija, bosiljak i mnogo paškog sira ozgo :wub:

 

divota za deset minuta

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...