Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Otkrila zute okrugle tikvice, kupila na pijaci pa sad svasta radim sa njima. Dobre su za grill jer nisu vodnjikave iznutra. Danas iseckala na sitne kockice pa sa slaninicom proprzila za neki modifikovan carobonara. Lepo.

Link to comment

Otkrila zute okrugle tikvice, kupila na pijaci pa sad svasta radim sa njima. Dobre su za grill jer nisu vodnjikave iznutra. Danas iseckala na sitne kockice pa sa slaninicom proprzila za neki modifikovan carobonara. Lepo.

sutra punim :D

Link to comment

Joj sto sam složio dobru kombinaciju tunjevine i crvenog pasulja...

I mi isto tako kobaja, ćevapi, belo i pomfrit + salata...

Sasvim ok...

Link to comment

Omiljena disciplina - pražnjenje zamrzivača i police sa zalihama. 

 

Uvod:

 

Onomad davno sam kuvao supu pileću pa sam zipovanu supu ubacio u čašu 0.4l od kiselog mleka pa u zamrzivač. U osnovi je, jelte, piletina, sa krompirom, šargarepom, paškanatom, crnim lukom i šampinjonima(!). 

U sezoni nedostupnog ili skupog svežeg povrća pokupovao sam neka smrznuta i to tako stoji. 

 

Razrada

 

U nedostatku gotove hrane inspiracija je krenula u sledećem smeru. 

 

Potopio neko zrno sušenog vrganja u vrelu vodu sa idejom da još obogati tu supu. 

Supu i vrganjsku vodu zajedno sa vrganjem (jednina) sam rknuo na ključanje. U supu sam ubacio okrajak ljute papričice, okrajak đumbira i čeno belog luka. Sve ostaci. 

 

Kada je proključalo ubacio sam grašak da se prokrčka pet minuta. Potom dodao brokoli, zelenu boraniju, šargarepu, karfiol, kukuruz. Iz ostave sam iskoristio neke ostatke kineskih pirinčanih đuzepe taljalatela (kupljene u onom kineskom TC u blokovima) pa sam i njih ubacio istovremeno sa povrćkama.  Isključio ringlu i usuo soja sosa i bibera.

 

Zaključak:

 

Jedem supu pileću. 
 

Edited by pacey defender
Link to comment

^Sve u redu, osim što jedeš u pola noći.

 

 

Pre: Prženje na ulju, u šerpi su (s leva na desno): glavica crnog luka, dve tikvice, jedan manji patlidžan, paškanat, zelena ljuta paprika, nekoliko čenova belog luka i jedan paradajz. Začinjeno solju, raznobojnim biberom i tucanom paprikom. Zaliveno pilećom supom (spremljeno ranije) i pre blendera začinjeno još i listovima celera.

 

potaz bf.jpg

 

Posle:

 

potaz aft1.jpg

Link to comment

12 bataka uvaljao u malo brašna i suve začine (bluk, so, paprika, djumbir, oregano, ruzmarin, senf u prahu) i ostavio tako 4-5 sati. Onda poredjao u pleh, nauljio i u rernu oko pola sata. Isekao tri veće breskve na komadiće, sunuo preko bataka, pokrio folijom i vratio u rernu još pola sata. Zadnjih desetak minuta skinuo foliju, da se lepo zapeče. Breskve se istopile skoro sasvim, meso ih upilo, slatko a pikantno :wub:

 

Edit: 12 kom za nas troje...

Edited by aram
Link to comment

12 bataka uvaljao u malo brašna i suve začine (bluk, so, paprika, djumbir, oregano, ruzmarin, senf u prahu) i ostavio tako 4-5 sati. Onda poredjao u pleh, nauljio i u rernu oko pola sata. Isekao tri veće breskve na komadiće, sunuo preko bataka, pokrio folijom i vratio u rernu još pola sata. Zadnjih desetak minuta skinuo foliju, da se lepo zapeče. Breskve se istopile skoro sasvim, meso ih upilo, slatko a pikantno :wub:

 

Edit: 12 kom za nas troje...

Uhhh ovo mora da se cepa....
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...