Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Blaži nego ostali, doduše ja sam jeo sa svačim nečim možda je do toga...

Kupljeno u lokalnoj "jeftinoj" prodavnici Kokomar. Ne znam da li ima u maksiju...

 

....shit has hit the fan...

A gde ima tog kokomara?

I na tu temu - u cemu je tajna tih poludivljih radnji sa zivinom?

U jednoj od njih (blok 70) video sam ponovo mleko u kesama...

Link to comment

A gde ima tog kokomara?

I na tu temu - u cemu je tajna tih poludivljih radnji sa zivinom?

U jednoj od njih (blok 70) video sam ponovo mleko u kesama...

Pa taj kokomar u 70-om je chale na ovu u 45-om...

Ne znam da li nesto mnogo muljaju ali recimo kod ovih je 2l koce 99 , a okolo je 1,5 L toliko na primer...I jaja su jeftinije.Mleko u kesi je 50rsd...I nisu oni poludivlji , imaju kasu fiskalni primaju i kaertice

Link to comment

premijera tikvica adamove babe u mojoj kuhinji. drugima se nisu dopale, jer kako covek moze da pije vino posle kiselog mleka?! a meni sto ne volim tikvaje uopste, prihvatljive su mi samo kao kolicinski doprinos povrca u pasti s pestom, bile su okej. na blajnd testu ne bih bila sigurna da su uopste tikvice. tako da sto se mene tice, ja cu ih spremati sebi. nek ih ima preko leta u fridzu. fala, adame :)

Link to comment

tikvice adamove babe da se splituju u posebnu temu i spinuju, tolika je potraznja za njima :D

 

 

 

ja volim te tikvice na sirotinjski, kako je moja baka pravila, jelo se u mostaru zove buranija. iseckam tikvice na kriske, ubacim u kesu, sunem kasiku brasna i malo soli, prodrndam, bacim u nauljenu tepsiju, ispecem na rumeno, izvadim, sacekam par minuta pa prelijem kiselim mlekom sa izgnjecenim blukom (kao sto se zalivaju buredzici i mantije). za prste lizat.

 

 

shvatila sam danas da ja ovako pravim patlidzan, jedino ga ne valjam u brasno, vec ga isecem na kockice, posolim, zalijem maslinovim. izmesam kasikom i pecem na papiru za pecenje. kad se ispece, treba 40ak minuta na 180, okrenuti par puta u toku pecenja, zalijem posoljenim kefirom, jogurtom, grckim jogurtom, sta vec imam, izmesanim s izgnjecenim belim lukom, iscekanim persunom, moze i ljuta paprika. obozavam.

to je dakle patlidzan na tikvice adamove babe na mostarsku buraniju :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...