Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

pileći file pripremljen na roštilj tiganju, pire od paškanata i jabuke, ukrašeno sitno seckanim listićima peršuna, rendanim plesnivim sirom i jezgrom oraha

Link to comment

Neki dan sam gledao kako Gordon Remzi pripema pork belly sa komoracem.Nisam mogao da odolim a da ne probam.Doduse moje parce mesa  nije bas belly vec vise mesnata slanina ali ne mari.Sos je ok ali meni dosta blag,mozda fali koji incun ili nesto slicno da pojaca ukus.Da sad ne pisem sve,ceo postupak imate kod GR na sajtu

 

mHlRJmt.jpg

0GsLREK.jpg

Link to comment

daj najukusniji recept sta i kako. kupila sam vrecu granuma, ne znam sta cu s njom.

mi praktikujemo da prelijemo sa pola mleko pola jogurt i zaboravimo na 2 sata. i onda jedemo i chudimo se :lolol:

 

zimpa je i da se zasladi malo, al tebe vjera brani :d

Link to comment

Neki dan sam gledao kako Gordon Remzi pripema pork belly sa komoracem.Nisam mogao da odolim a da ne probam.Doduse moje parce mesa nije bas belly vec vise mesnata slanina ali ne mari.Sos je ok ali meni dosta blag,mozda fali koji incun ili nesto slicno da pojaca ukus.Da sad ne pisem sve,ceo postupak imate kod GR na sajtu

 

mHlRJmt.jpg

0GsLREK.jpg

dobro zvuči, ja sam pravila piletinu (belo) u kokos mleku i komoraču i naopako ukusno..

 

salata - zelena salata i crvena "hrast", rukola, kruška, gorgonzola, mrva belog mesa sa teflona, kockice "alpskog" hleba na masl ulju, orasi sa teflona, maslinovo, sirće, so.. divna papazjanija

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by fluffy
Link to comment

mi praktikujemo da prelijemo sa pola mleko pola jogurt i zaboravimo na 2 sata. i onda jedemo i chudimo se :lolol:

 

zimpa je i da se zasladi malo, al tebe vjera brani :D

 

jeste, moja vera u buducnost :D

 

fala. 

i dalje razmisljam da l da otvorim vrecicu il da je prosledim dalje nekom ko ce sjeme ceniti vise od mene...

Link to comment

Овдје нико ништа не једе од јутрос? :) Ја правио данас дјеци пицу из домаће радиности. Пукла је док рече шта би:)

Edited by Simon
Link to comment

iznenadicesh se i cenicesh ga, bilivmi. meni i dalje nije jasno zashto to radim :lolol:

 

e, ju vr rajt. lepo je. zalila sam ga ladnim mlekom. promasila sam omjer, jer ga jedem bez kasike, takozvano pijem. lepo je, gusto, slinavo, na nesto me podseca, al jos ne mogu da provalim sta, kao da sam vec jela. ne znamo ni cemu sluzi?! okej, svidja mi se ovako plejn end simpl. samostalno cu istraziti u kojim prilikama se jede i da l covek moze da se najede, da l uopste treba da se najede ovim. ovaj, ovoga...

fala. :)

Edited by darling
Link to comment

grcka salata, grilovani halumi i grilovano povrce (sampinjoni, crveni luk, paprika silja i tikivce koje sam nakon grilovanja zacinila muljem i majcinom dusicom).

+ tostirani crni beskvasni hleb poskropljem maslinovim i naribanim blukom.

 

hladno bvino (neki muskat, vrsacki)

 

joooj, iz momenta sam se katapultirala na skijatos, u marmita restoran, odatle nosim poslednje, pa stoga i najlepse organolepticke uspomene iz grcke ;-)

 

(hrvatsko more je verovatno lepse, lepse mirise, palze su lepse tj vise po mom ukusu, ali ipak, ipak, ipak...prosle godine, kada posle desetak godina nisam letovala u grckoj,  mnogo su mi nedostajali grcki specijaliteti, narocito patlidzan, fete, halumi, majcine dusice, origano....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...