Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

ima samo jedna stvar za dodati tu ...

 

koliko god da isitniš sardine, ostaju one kičmene koske i ljuska od zbijene krljušti, što u kombinaciji sa pastom ume da bude neprijatno u ustima.

 

zato ih ja stavim na dasku, pa pređem papirnim ubrusom koji skine krljušt u jednom potezu, stisnem prstima da se otvore uzduž i izvadim kosku, pa onda u pastu.

 

kombinacija konzerva sardine + delez tuna + par slanih inćuna, izgnječeno zajedno viljuškom, pa  sa blukom, puno peršuna, kaparima i maslinovim uljem (bez vina i pelata) na taljatelama i penama je apsolutni mamojeb za deset minuta

Link to comment

isitnis sardine, eto gustine

 

cluk, bluk, kapar na mulje. onda ubacis sardine, isitnis ih, dolijes belog vina, kad ispari sunes konzervu pelata. posle sam dodao samo malo origana, secera, soli, bibera. brzo, prosto, dobro

 

vidi koliko sastojaka, gde je to prosto :)

 

probacu ono remzijevo, krljnes sardinu na maslinovo, beli luk i cili, i izmesas s pastom, bez onog prepecenog leba odozgo. ocisticu sardine ko banacanin. aj ove nedelje cu, pa cu izneti utiske.

Edited by darling
Link to comment

ma i ja sam inace cistio od kicmica, ali sam juce odmah ubacio i kasno se setio, pa sam ih gnjecio :D

 

za divno cudo i nije se osetilo

 

e da, zaboravio sam, naseckao sam i zelenih maslina

Edited by assück
Link to comment

...

koliko god da isitniš sardine, ostaju one kičmene koske i ljuska od zbijene krljušti, što u kombinaciji sa pastom ume da bude neprijatno u ustima.

...

 

+1

 

mrzim krljušti

Link to comment

Da ponovo pitam .Gde ovo?

 

Извини не видех да одговорим.

Pa u Amerikama

Моји локални кинески ресторан. Чудо од места. Традиционална сечуанска кујна.

Link to comment

Zavrsio upravo ribic u kajmaku iz Ikodinoviceve ispostave na cosku Takovske i Svetogorske. Jaka porcija uz prilog pekarskog krompira i vitaminsku salatu 430 kinti. A skroz dobro meso a rekao bih da i sarmice od zelja deluju i vise nego pristojno.

 

Sa druge strane ono kuvano kod Ace Pekara se izgleda razgrabi do 13-14 vec :( 

Link to comment

Rusku Rolton instant supu u casi. Jos jednostavnije od kineskih.

 

Samo skines poklopac i dolijes 300ml kipuce vode direkt u casu u kojoj dolazi i za 5 minuta klopas. Uopste nije losa. Nema cak ni zezanja sa onim malim kesicama sa zacinima.

Edited by katamaran
Link to comment

ima samo jedna stvar za dodati tu ...

 

koliko god da isitniš sardine, ostaju one kičmene koske i ljuska od zbijene krljušti, što u kombinaciji sa pastom ume da bude neprijatno u ustima.

 

zato ih ja stavim na dasku, pa pređem papirnim ubrusom koji skine krljušt u jednom potezu, stisnem prstima da se otvore uzduž i izvadim kosku, pa onda u pastu.

 

kombinacija konzerva sardine + delez tuna + par slanih inćuna, izgnječeno zajedno viljuškom, pa  sa blukom, puno peršuna, kaparima i maslinovim uljem (bez vina i pelata) na taljatelama i penama je apsolutni mamojeb za deset minuta

Може ли скуша место сардине?

Link to comment

ja bih u taj kombo, a sa skušom, pre odstranio tunu, mada mi i sardine, a ako se meću inćuni, deluju ko višak

Edited by boshoku
Link to comment

ja bih u taj kombo, a sa skušom, pre odstranio tunu, mada mi i sardine, a ako se meću inćuni, deluju ko višak

 

ti da mi doneses peceno jagnje na raznju koje se jos pusi, mislim da bih bio skeptican

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...