Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

200 grama pečenih lešnika200 grama čokolade za kuvanje1 kašika meda200 grama kondenzovanog mleka (ja nisam uspela nigde da ga nađem, pa sam stavila zaslađenu pavlaku za kuvanje)ovde ima opisan postupak

Link to comment

uzeo da kuvam ovako bolestan, napravio vinski prebranac (pocne se kao obican, ali se nalije crnim vinom, paradajz pelatom i biljem i tako se pece, treba mu vise vremena nego obicnom, zbog paradajza)

Link to comment

@cmrlj, jesi tačno po receptu pravila i koliki taj kolać ispadne na kraju od datih količina u receptu ?deluje mi to nešto malo ???i da, večita dilema koliko je to 1 šalica, šolja, čaša ... štagod

Edited by duda
Link to comment
i da, večita dilema koliko je to 1 šalica, šolja, čaša ... štagod
vecna dilema dok ne kupis set merica na kojima pise 1 cup, 1/2 cup, 1/3 cup i tako dalje.to sigurno nije solja za caj, kafu itd.... kao sto se misli.
Link to comment

@dudanije ogroman kolac, al je veci od mera kad procitas pa zamislis, velik je kao kolac koji napravis da se pojede istog dana, a da ne jedes sama, nego ima jos tri osobe i da jedete u vise navrata, eto tako. gust je dosta, ima tu da se zvace. ja nisam razmisljala kolika je salica, uzela prvu casu koju sam dovatila, najvaznija je razmera, a ona nije narusena, jer je sve na salice. pratila recept uglavnom, med smanjila napola. banane su mi bile velike, a ne male ko sto pise, pa se krem razliva, al ne smeta, dobila potpuno guilt free kolac. @gazza ni to tvoje nije sigurno, americke salice se razlikuju od britanskih, mislim da su nase 2dl.

Link to comment

ma znam ja to kad čitaš te neke ingliš recepte, onda odeš lepo na konverter i prebaciš na litre, grame, šta većproblem mi je sa ovin našim šoljama, šalicama itede, uvek sam u dilemi da li je to dva, dvaipo a možda i tri dcl.ed.ako je us cup, onda je to 0,2366 litra, a ako je brit cup onda nešto više ali zanemarivo

Edited by duda
Link to comment
ma kakve veze ima, sve je na solje, pola deci gore dole, bice vise ili manje kolaca. moja je bila recimo 2.5 dl, ako insistiras ici cu da merim, al, molim te, nemoj :D
ma nema veze, nemoj da merišnego nikad u tim receptima nija baš sve na šolje, tj. ima tu i žlica i komada (banane) :D ... ako ćemo da sitničarimo nego cmrlj, el' može taj kolaš da prođe kao torta ako se nekako tako uformitm
Link to comment

ako cemo da sitnicarimo, ovo je kolac samelji i promesaj, sta ti nedostaje, dodas :De sad, moze li da glumi tortu zavisi od toga kome serviras. ja mislim da moze, ali onda pravi duplu meru. ovo se inace smulja za deset minuta, napravi pola, pa sama proceni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...