Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Punjene paprike, valjana leba i pun kurac đakonija sveže dovukljanih od Turaka, blesir, kalamate, nekakve pitice sa leblebijama sočivom i sjemenjem, pečene paprike u bluku i mulju, halapenjo mamojebinjo, humus i Efes.

Link to comment
img0803al.jpgimg0805b.jpgsa now cookinga:podloga je bejbi spanac preliven sa malo light soja sosa, nista viselevo je tuna stejk, po 2 minuta sa svake strane, preliven samo uljem od susama i semenkama istog i seckanim mladim srebrnjakomdesno su neke sumske pecurke sa zemunela, bacene na vrlo mulje i zacinjene samo prirodnom™ alnaturinom mesavinom za supu od povrca (nesto kao PC vegeta)u trecem delu odozgo je neki presni muljitis od brokola, sargarepe, cicoke, sociva, mulja i semenki suncokreta.nije bas bilo mnogo cookinga, zato je i dobro. najbolje na tanjiru - pecurke... Edited by gazza1
Link to comment

Jao odlično izgledaju ove pečurke, ali šumske sa pijace od seljaka? Ja samo u prodavnici kupujem (što svodi priču na šampinjone).

To me podseti kad je jednom tata na selu skontao da su se na livadi pojavile pečurke, i sasvim siguran da je baš takve nekakve jeo kad je bio mali (i misli da se zovu lisičarke) otišao sa mamom i vratio se sa dve pune korpe. A ja pod utiskom nekog novinskog članka o nekoj nesreći sa pečurkama gde apeluju na ljude koji se ne razmeju u pečurke da ih ne beru tek tako... jer svaka ima svog otrovnog blizanca, ili tako nešto. I ja onda odbijem to da jedem, mislim da sam imala jedno 12 godina, a onda mama sva iskreno uvređena pita - pa šta i da su otrovne, sad ćemo to da jedemo tata i ja, i seka i brat, i šta onda ako mi umremo, jel bi ti onda volela sama tako da ostaneš, a? To mi je baš otvorilo apetit.

Link to comment

pitacu kada budem ponovo isao na zemunelo mada to nece biti skoro. one su braon sa gornje strane, a jos su tamnije sa unutrasnje. zapravo odozgo lice na krupnije shitake, jedino sto su blago sklone krzanju kapice, tj nisu tako lepe.inace sam nakon popodnevnog zatvora i nadutosti fasovao prolivcinu biblijskih razmera, za koju sumnjam da je bila izazvana thai vecerom, s obzirom da je moja zena prosla bez posledica. doduse, ja sam kao nezdrav jeo neki homemade kimchee tako da je moguce da sam se tako navukao, mada su mi pecurke i dalje sumnjivac #1.

Link to comment
pitacu kada budem ponovo isao na zemunelo mada to nece biti skoro. one su braon sa gornje strane, a jos su tamnije sa unutrasnje. zapravo odozgo lice na krupnije shitake, jedino sto su blago sklone krzanju kapice, tj nisu tako lepe.
to su odlichne pechurke. jel kod onog baje sto je nekad bio na sredini pijace, tj na samom pochetku, do ulice? kad je nekad bila ljucka pijaca.bre ja i kad kupim, to se jede pobozno, po malo, na rizoto ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...