Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

opet tantuni, pa kajmaktm sladoled sa "alvom" od pistaca (pre pasta od pistaca nego alva kakvu znam, sa nesto malo sladoleda u kutijici)

20211002-140151.jpg

 

20211001-174747.jpg

 

20211001-174757.jpg

 

20211001-175123.jpg

 

Edited by beyoncé
  • +1 7
  • Wub 2
Link to comment

makaroni.thumb.jpg.81e3318add926f6c6375d2ed68c40086.jpg

 

pošto sam solo na gajbi, danas nije bilo nedeljnog ručka, inače obaveznog, već sam sebi zgotovio na brzinu šta mi je došlo pod ruku.
 

trećina pakovanja talijanskih makarončića, četiri poveća čena bluka na listiće, pa proprženi na maslinovom ulju, fini sveži spanać sotiran da uvene, kockica putera, puuuno sad istucanog teličeri bibera, cvet soli i na tiganju prepečene (više otopljene) šnite kamambera koji se divno dezintegrisao na makaronama praveći gusti, aromatični sos.

 

još jedan špric maslinovog i prebio sam se ko mačak.

  • +1 6
Link to comment

To je bilo popodne. Sad me neko uzbuđenje ufatilo, pašče trčalo 6km uz bajk, pukla nam guma na najmanjem biciklu, srećom nije svima jer smo svi vadili trnje babinog zuba iz točkova, malog u sediste, bicikl na rame pa u servis. Kažu petak, subota, junior tužnih ušiju i očiju me gleda, u trećem kažu biće gotovo sutra. Trk kući, Back to the Future II, u 9PM klinčadija u krevetu, otvara se vino, feta, sušene masline i tegla inćuna kupljena letos. Pašče se budi na miris, stoji ispod stola tužnog pogleda, posle 5 minuta odustaje al traži kosku ili svinjsku nogicu kojih je nestašica, srce mi se cepa. Tokom serviranja kapiram da ovo nisu fileti inćuma već srdele sa koskom, otvaram drugu teglu za dragu sa filetima a ja lagano tranžiram ove i kontam za alavu guzicu su ovi bolji - zahtevaju i malo obigravanja sa nožem i viljuškom pa se sporije trpa u ždrelo.

Pašče grize iz očaja igračku mravojeda koji skiči i zagušuje naše mljackanje pomalo kvari romantiku al jbga kad nema svinjskih nogica po radnjama.

Screenshot_20211006-212259_Gallery.thumb.jpg.948d58fef527ed6a1c34d2df6b80ddae.jpg

Edited by maheem
  • +1 4
Link to comment
On 5.10.2021. at 19:29, decak Kejt said:

jao koliko je Frikomov smrznuti kesten pire postao nejestiva smesa mokrog kartona, lošeg pasulja i previše šećera, užas

 

otkad je premia u svoj kesten pire dodala aromu ruma, kupujem univerov, nije najbolji ali ne znam sta bih drugo, a da ne moram da narucujem.

prosle godine sam od neke firme za snabdjevanje restorana kupila limnku od 800 g nezasladjenog i onako bas banalizovanog dok se ne doradi u kucnoj radinosti, cini mi se da je to najbolja opcija ali se sa troskom dostave ispostavila dosta skupom

  • +1 2
Link to comment
26 minutes ago, maheem said:

To je bilo popodne. Sad me neko uzbuđenje ufatilo, pašče trčalo 6km uz bajk, pukla nam guma na najmanjem biciklu, srećom nije svima jer smo svi vadili trnje babinog zuba iz točkova, malog u sediste, bicikl na rame pa u servis. Kažu petak, subota, junior tužnih ušiju i očiju me gleda, u trećem kažu biće gotovo sutra. Trk kući, Back to the Future II, u 9PM klinčadija u krevetu, otvara se vino, feta, sušene masline i tegla inćuna kupljena letos. Pašče se budi na miris, stoji ispod stola tužnog pogleda, posle 5 minuta odustaje al traži kosku ili svinjsku nogicu kojih je nestašica, srce mi se cepa. Tokom serviranja kapiram da ovo nisu fileti inćuma već srdele sa koskom, otvaram drugu teglu za dragu sa filetima a ja lagano tranžiram ove i kontam za alavu guzicu su ovi bolji - zahtevaju i malo obigravanja sa nožem i viljuškom pa se sporije trpa u ždrelo.

Pašče grize iz očaja igračku mravojeda koji skiči i zagušuje naše mljackanje pomalo kvari romantiku al jbga kad nema svinjskih nogica po radnjama.

Screenshot_20211006-212259_Gallery.thumb.jpg.948d58fef527ed6a1c34d2df6b80ddae.jpg

 

 

gdje si ih uzeo, obozavam slane srdele? osamdesetih su se na primorju prodavale u limenkama, povecim, milina, s malo luka ili bez icega omiljeni obrok.

mada obozavam i usoljene suve ukljeve, uh. ne znam kako sam zaboravila da ih donesem iz h novog.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...