Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

24 minutes ago, beyoncé said:

danas umalo da kupim onaj spanać što rađa jagode :isuse:

eto mogo sam da skviknem a da nisam cuo da i to postoji :fantom: freaky.

Link to comment
On 10.5.2021. at 22:51, Jumanji said:

Mirza Ghasemi od patlidžana, paradajza, jaja, bluka i kurkume


e4b75f3a6e09ffaabf84def6b3e7293c.jpg
 

 

 

Pratim i podižem za Borani Esfenaj (dobro, i malo džige isprepadane na vrelom ulju)

185591722_10159313475409559_131042334791

  • +1 7
Link to comment

kako taj spanac spremas? skuvas, pa dodas preprzen cluk sa zacinima i sve to proprzis skupa sa seckanim orasima, ohladis i dodas jogurt? od zacina beli luk u granulama i sta jos? 

Link to comment
On 10.5.2021. at 22:51, Jumanji said:


e4b75f3a6e09ffaabf84def6b3e7293c.jpg
 

 

 

uh, ovo tako dobro izgleda! nažalost, usuđujem se priznati da mi je jedino gore od džige i paradajza zajedno, kombo jaja i paradajz :D u bilo kom obliku :puke:

Link to comment




 
Pratim i podižem za Borani Esfenaj (dobro, i malo džige isprepadane na vrelom ulju)

185591722_10159313475409559_1310423347918099708_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-3&_nc_sid=0debeb&_nc_eui2=AeG6oqRzOgO8VQGi3JRpZOhPJT0YsuyJb2ElPRiy7IlvYQ4cDXye_Xyac98ntKvuOj4&_nc_ohc=I15f5gc8GZUAX_sQzdF&_nc_ht=scontent-dus1-1.xx&_nc_tp=31&oh=0d88a5da980753fb0034e6d2b8d619a7&oe=60C1D775


Nemam fotku :( a samo sam jos jedno persijsko, ono pravo jelo pravila, ako ne racunam razne varijacije cuftica od jagnjetine, povrca, tahinije i sl.

Abgoosht, varivo sa jagnjetinom i leblebijama [emoji7]
Volim bliskoistocnu kuhinju, ali nisam joj dovoljno vremena jos uvek posvetila.
  • +1 2
Link to comment
 
uh, ovo tako dobro izgleda! nažalost, usuđujem se priznati da mi je jedino gore od džige i paradajza zajedno, kombo jaja i paradajz [emoji3] u bilo kom obliku puke.gif
I AM SHOCKED

Pazi kad dva jela sa paradajzom najvise volim, dzigu i jaja. Sezona paradajza nije pocela dok se ne overe sa jajima, totalno druga dimenzija ukusa [emoji41]
  • Haha 1
Link to comment

 

52 minutes ago, cmrlj said:

je li cemu?

Aroma jagoda prema očekivanjima, ali dominantni ukus ipak više kiseo, nego sladak. Teško da bi išlo bez vina i putera. Dodao sam malo parmezana tokom pripreme. Našao sam i jedan video (YT) u kojem dodaju popriličnu količinu maskarpone sira.

Nisam još siguran sa kojim začinima kombinovati? Juče sam dodao malo sveže nane i koristio sam mešavinu raznobojnog bibera, umesto crnog.

Probao sam serviranje i sa balzamiko sirćetom, ali mi se to nije dopalo - dodatno naglašava kiselost.

Edited by Ras
Link to comment

hvala, lepo mi je izgledalo kad sam gledala, al me nije privlacilo da kuvam, nisam mislila da ce biti dobro i ne volim kad ukus prave tako sto zaliju balzamiko kremu, cest slucaj u nasim restoranima. s maskarponeom bi moglo biti bolje, jagode i slag odlicno idu, ali cemu to kad je sparoge rizoto s maskarponeom vec vrhunski. 

Edited by cmrlj
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...