Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

krupatice 'rskave, slane i vruće, pržene u svinjskoj masti, juče napecane. špricer nemam, ali pivo je dobro 'ladno
ručamo napolju, jorgovan miriše, gugutke horski guču.
život ume da bude dobar.
 
rib.jpg.998bee616360aba73dad25222420eeaf.jpg
 
piv.jpg.a0a3e461e6dd6ed1668758c255841ee2.jpg


Ahhh kakva ti je ta krupatica [emoji7]
Deda strastveni pecaroš stalno išao u ribolov, svaki slobodan trenutak provodio negde pored neke vode, i pored njegove riblje čorbe najčešće mi pržio ulov, bilo svega [emoji7] deverika, karaša, klenova, smuđa, somića, šarančića i omraženog cverglana. Gadan, potamani svu mlađ i ikru, ima gadne bodlje, ali sladak, uhhh i sve tako hrskave, nema tu koščica, samo kičma, preukuse, ehhh. Malo pre ga čula, kaže oće on da peca (a jedva stoji), ali ja da čistim -.-


  • Wub 1
Link to comment
Ghormeh sabzi, da ne kažem iranska (persijska) piletina sa pasuljem i gomilom zeleniša
 
183850603_10159304246339559_3844507908744156416_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-3&_nc_sid=0debeb&_nc_eui2=AeGW5S7fN14UeM6DI64RdRGLP__X0vv95_s__9fS-_3n-1VjwOqoZXd3wMpSoJALl-k&_nc_ohc=PhCmaPhy3qoAX9HjUQ0&_nc_ht=scontent-dus1-1.xx&oh=0abf57e7dfa9f8f146d40c2648a235f3&oe=60BD6219


Podsetio si me na ovo persijsko jelo (fotka je od ranije), a i posto je[mention=1278]Ras[/mention] pomenuo neke fine patlidžane u Maksiju

Mirza Ghasemi od patlidžana, paradajza, jaja, bluka i kurkume

Sa začinjenim jogurtom (po želji) i svežim krastavcem

e4b75f3a6e09ffaabf84def6b3e7293c.jpg

  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment

Jogurt zacinis sa harisom recimo, kako zelis, ljutom paprikom, mirodjijom ili sta ti vec padne na pamet. Jer samo jelo nije pikantno.

Patlidzan je potrebno jedino prvo ispeci na rostilju, gril tiganju ili u rerni.
I sve iseckas.

S tim da prvo spremis, proprzis bluk (idealan mlad), sa kurkumom, pa nalijes umucena jaja, zacinjena (so, biber).
Ovamo iseckas patlidzan, paradajz (treba da se oljusti prethodno ili jednostavnije pelat), proprzis posebno dok ne nestane tecnosti, zacinis i onda sklonis sa vatre i izmesas sa jajima. I odmah mandjare.

Na 2 veca patlidzana ide 8 jaja i 6 paradajza, naravno moze upola.

  • Hvala 2
Link to comment
Jogurt zacinis sa harisom recimo, kako zelis, ljutom paprikom, mirodjijom ili sta ti vec padne na pamet. Jer samo jelo nije pikantno.

Patlidzan je potrebno jedino prvo ispeci na rostilju, gril tiganju ili u rerni.
I sve iseckas.

S tim da prvo spremis, proprzis bluk (idealan mlad), sa kurkumom, pa nalijes umucena jaja, zacinjena (so, biber).
Ovamo iseckas patlidzan, paradajz (treba da se oljusti prethodno ili jednostavnije pelat), proprzis posebno dok ne nestane tecnosti, zacinis i onda sklonis sa vatre i izmesas sa jajima. I odmah mandjare.

Na 2 veca patlidzana ide 8 jaja i 6 paradajza, naravno moze upola.


Ovo me podseća na neko domaće jelo, a zaboravio sam kako se zove.
Isto ovako sa jajima.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...