Jump to content
IGNORED

Kladža pt2


Recommended Posts

Vecernji deoDetroit-Cleveland 1Boston-Chicago White Sox 1Pittsburgh-St.Louis 1U. Catolica-Cobresal 3+Detroit moze da igra lose protiv drugih ekipa, no kada im dodju Indiansi, nema problema. Veceras za domace startuje Anibal Sanchez, koji je 3-1, 1.88 ERA protiv Indiansa. Forma, 1-0, 2.84 ERA. Kazmir za Cleveland, 4-4, 3.73 ERA protiv Detroita. Poslednja 3 starta, 0-2, 7.07 ERA. Udaraci Tigersa nalaze nacin da daju poene protiv direktnog konkurenta. Uz solidnog Sancheza, ocekujem novi 1 veceras.Na Fenway Parku, Peavy-Danks. Peavy ima fin trend forme, 1-1, 1.74 ERA. Danks 3-5, 4.98 ERA protiv Bostona. Prethodni nastupi, 2-1, 2.53 ERA. Red Soxi imaju mnogo produktivniji napad, sto bi uz boljeg trebalo da presudi.Dabl ide za oprezniji ulog. Derbi mec na PNC Parku. A.J.Burnett-Lynn. Burnett 7-5, 3.98 ERA protiv Cardinalsa, bez poraza protiv njih ove sezone. Pogled unazad, 1-1, 4.82 ERA. Lynn 4-1, 4.17 ERA protiv Piratesa. Aktuelni nastupi, 0-2, 5.89 ERA. Timovi poravnati na vrhu divizije, pa posto nisam bas neutralan, ide na tiket.Cile standardno. Catolica se raspucala u gostima, u proslom kolu, no da sacekam sa singlovima.

Link to comment
Jel imas da preporucis neke interesantne/korisne knjige za citanje ma temu strategije, kladjenja uopste, pravila ponasanja?
Ja sam pročitao ove dve:1. Fixed Odds Sports Betting: The Essential Guide: Statistical Forecasting and Risk Management2. How Professional Gamblers Beat the Pro Football Pointspread: A Step-By-Step Textbook GuideVećina svrstava ove dve knjige u najboljih 5 ili čak najboljih 3 iz oblasti sportskog klađenja. Osim njih, kažu da je odlična i Sharp Sports Betting, ali nju nisam pročitao.
Link to comment

Dobre sam volje a uz to i dokon pa sam rijesio da vas upoznam sa 1 nacinom igre koji mi je vec neko vrijeme interesantan a sad sam ga poprilicno usavrsio i poceo je da daje fine rezultate.U pitanju je kladjenje uzivo na kornere. Bet 365 za dobar dio live ponude ima igru "Race to 3/5/7/9 corners" a ponuda i kvote naravno variraju kako mec odmice tako da pred kraj postaju fenomenalne.Pored toga postoji i standardna igra u/o na kornere gdje ponudjeni total zavisi od broja do tad izvedenih kornera i preostalog vremena do kraja meca. Takodje postoji i "alternative total corners" pa se mogu odigrati i veci totali po vecoj kvoti.Ovde je uz malo srece najbitnije izabrati dobar mec. Da bi mec bio dobar potrebno je da se neke stvari poklope, krenucu od idealne ka manje idealnim ali takodje dobrim situacijama:- Domacin koji je i favorit gubi i ima 2 igraca vise (ok je i 1 igrac vise al ne za divljanje sa ulozima kao kad su 2) na 15-ak minuta do kraja: ovde bez razmisljanja igram svaki 'race', ako vec imaju 8 ili vise kornera igram overe. Ovakvi mecevi su jedni od rijetkih u kojima igram i AH na ekipu sa igracima vise ili over, neka minimalna kvota je 1.80 za sve igre.Za igru je isto to i kad je nerijesen rezultat.- Domacin, veliki favorit gubi i napada al' lopta nece u gol™, igra se 11 na 11: npr PSG - Ajaccio, odnos suteva je bio 39-1, tako nesto, a gubili su. Navalili kao nenormalni i imali 4-5 kornera u posljednjih 5 min + nadoknadi.- Domacin, favorit napada al' lopta nece u gol (11 na 11, nerijesen rezultat): najcesca situacija, recimo PSV veceras. Na 10-ak minuta do kraja je bilo 4-4 u kornerima a 'race to 7 corners' je bilo @ 4.50. Odigrao to i pojacao nakon petog @ 2.50, ost'o kratak ko februar posto se zavrsilo 6-5.Manje je idealno kad se sve ovo desava ali favorit gostuje ali je takodje sve za igru i dosta profitabilno, okacicu primjer.Najgore stvari koje mogu da se dese: Naravno da prerano padne gol ako je nerijeseno jer tad skoro svaka ekipa stane i krene da jajari™. Crveni karton, u napetom mecu zna da se desi da se sudija razmase™ kartonima. Ne mora da znaci da i opklada pada al smanjuju se sanse za prolaz drasticno.Najbolje stvari koje mogu da se dese: Da ne bude golova do kraja ne bi li favorit stalno zapinjao, drugi crveni karton takodje nije za baciti i sl. Takodje je odlicno da favorit primi gol ako je do tad bilo nerijeseno.Sta igrati: Na oko 10-15 minuta do kraja obicno moze da se dobije kvota oko 2 za kladjenje na bar jos 2 kornera (npr ako je do tad bilo 9 bice over 10.5 @ 1.9). Dobro je kad favorit vodi 6-3 ili tako nekim nedostiznim rezultatom pa se za jaci ulog odigra over a za malo manje 'race to 9' a onda moze da se pojacava ako bude kornera. Danas sam imao situaciju da AEK Larnaka koji je bio favorit @ 1.30 gubi 2-1, ima igraca vise i napada al' ne moze da da gol. Vodili su 6-2. Odigrao sam 'race to 9' @ 3.5 za pocetak a nakon sto su mozda 2 minuta kasnije stigli do osmog kornera odigrao i overe. Sklonili su utakmicu iz ponude na 12-3 u 92' pa ne znam kako se zavrsilo ali vidim da je bilo bar 16 kornera posto je sve proslo. U praksi to izgleda ovako:2i8g0bd.png Jos jedan svjez primjer je jucerasnji mec Mattersburga koji je igrao potpuno lud mec juce u kom je gubio 0-3 pa sa igracem vise stigao do 3-3 oko 75'. U kornerima je bilo 5-3. Tad sam odigrao 'race to 7' kao glavnu opkladu @ 2.00 i probao 'race to 9' @ 10.00 zbog ogromne kvote. U 81' primaju gol za 3-4 i tad (vec je prosla prva opklada) jos pojacavam 'race to 9' @ 2.50 i probavam 'over 14' za manji ulog cisto zbog kvote. Na nekih 4-5 min do kraja su stigli na 12 pa sam jos pojacao over 13.0 po nenormalnih @ 6.50 i 7.00 za malo jaci ulog posto sam vec bio u finom plusu. Mislim da je mec zavrsen sa 16 kornera.x6egjo.jpgNaravno ovo su neke ekstremne situacije kad sve ide kako treba i/ili kad gledam utakmicu pa sam siguran da ce da prodje. Kad nije tako ok je odigrati i samo jednu opkladu, recimo:

1 Empoli Palermo v Empoli (Race to 7 Corners) 31/08/2013 None 2.62 Won
Igrac vise, 1-1, 2-4 valjda u kornerima. Dali su gol nakon petog kornera ali ipak je proslo.Ovde je bilo nekih 7 minuta do kraja, 7-9 korneri, igrac vise, 1-1 u gostima:
1 Over 17.0 FC Koper v Zavrc (Total Corners) 31/08/2013 None 2.75 Won
Prestao sam da pratim na 7-11.Da ne bude sve idealno pobrinuo se PSG koji za razliku od proslog puta nije izdivljao do kraja, dali su gol relativno rano, u devedesetom, na 14 kornera a ja forsirao...To onda izgleda ovako... pocelo je sa 'race to 9' @ 4.33 na 0-5 pocetkom drugog poluvremena. Citati od dole:
Over 15.0 @ 3.40 €42.34 Single 31/08/2013 18:46:20 42.34 0.00 Over 15.0 @ 2.025 €50.00 Single 31/08/2013 18:45:50 50.00 0.00 Over 17.0 @ 13.00 €20.00 Single 31/08/2013 18:44:40 20.00 0.00 Bet Details Date/Time Stake Return Over 14.0 @ 5.00 €40.00 Single 31/08/2013 18:41:21 40.00 0.00 Over 13.5 @ 1.90 €50.00 Single 31/08/2013 18:40:40 50.00 95.00 Over 15.0 @ 8.50 €30.00 Single 31/08/2013 18:30:46 30.00 0.00 Over 11.0 @ 4.33 €25.00 Single 31/08/2013 18:01:35 25.00 108.34 PSG @ 2.20 €45.00 Single 31/08/2013 18:01:35 45.00 99.00
Pametan bi stao nakon prvih 4-5 opklada i napravio fin plus al jebiga, kvote su bile dobre + imam pozitivno iskustvo s njima pa sam isforsirao malo.Za ovu igru treba dosta discipline i samokontrole. Mora se prepoznati kad mec nije za igru (malo suteva, mlitava igra itd), ne odigrati previsok total prerano i sl.Ako se sve ispostuje, kao sto vidite moze fino da se zaradi.Ima ekipa, PSG je jedna od njih, koje dosta sutiraju i samim time iznudjuju dosta kornera pa i to treba znati al dodje sve vremenom na svoje™.Inace kao 1 detektor™ meceva koristim teletekst HRT-a, stranu #690 pa kad vidim neki crveni karton ili da favorit gubi pogledam live ponudu i istrazim™.Sad gledam U.De Deportes u Peruu, 10-3 u kornerima, 1-1 rezultat, 15 minuta do kraja. Bili su favorit @ ~1.4 Dosta dobri parametri™ ali sacekacu do 80' da vidim sta se desava. Edited by Feindouno
Link to comment

Evo jos 1 dobar primjer iz susjednog Paragvaja.0-1, igrac vise od pocetka drugog poluvremena. Ukljucio ™ se oko 60' na 4-0 u kornerima i razmislio o race to 7 @ 2.1 i race to 9 @ 5 al nisam dirao dok ne pogledam malo. Nakon 2 brza uzimam 'race to 9' @ 3.00 za pocetak a zatim i sve ostalo. Oko desetog primaju neki idiotski gol za 0-2 koji ih je malo usporio al' ipak su stigli do 13-0. Falio jedan za bingo.33kw5qh.png

Link to comment

Svaka cast, kada umes da odaberes. Probah par puta ranije i izdivljah najtrasnije. :lolol:Ovo mi je ipak najbolji nacin, jer daje kakav takav osecaj kontrole. Igram po statistici, ponekad na predosecaj(mada veoma retko) Americki sportovi su mi uspesni, u duzem periodu. Bio je i tenis, ali ne i ove sezone. Fudbal je ok, dok ne igram fiks u glavu. Cim odigram nesto sto nije viner, gotovo sigurno ce doci bar x(PSV sinoc).

Link to comment
Ja sam pročitao ove dve:1. Fixed Odds Sports Betting: The Essential Guide: Statistical Forecasting and Risk Management2. How Professional Gamblers Beat the Pro Football Pointspread: A Step-By-Step Textbook GuideVećina svrstava ove dve knjige u najboljih 5 ili čak najboljih 3 iz oblasti sportskog klađenja. Osim njih, kažu da je odlična i Sharp Sports Betting, ali nju nisam pročitao.
e hvala puno, volim da citam ta filozofiranja
Link to comment

Fudbal dobro poceo, ali se lose nastavio. Peterborough nije dosao 3+(mada su do juce bili 4/5, te ne mogu da se bunim previse). PSV nije uspeo da dobije nizerazredni tim. :isuse: Tenis korektno. MLB pokrio sve dnevne zajebancije, uz podrsku Catolice 3+.FudbalReal Madrid-A. Bilbao 3+Groningen-Ajax 2+Liverpool-Man Utd 2+Arsenal-Tottenham 2+Eintracht Frankfurt-Dortmund 2+Partizan-Rad 1Roma-Verona 2+Ferreira-Porto 2Valencia-Barcelona 2+Milan-Cagliari 2+Genoa-Fiorentina w2TenisWawrinka fixBerdych 3-0/3-1Serena 9- 2.setPetrova/Srebotnik fixErrani/Vinci fixA. Radwanska fixDjokovic 3-0

Link to comment
e hvala puno, volim da citam ta filozofiranja
Filozofiranja su nekad samo to :lol:Svi koji su pokusali da igraju iole ozbiljnije znaju teoriju i neka osnovna pravila money managementa, pisano je i ovde o tome ali ispostovati to je vec malo teze.Ja se prvi ne drzim strikno preporucenih uloga i procenata (uglavnom ulazem manje nego sto bih trebao).
Link to comment

Bravo!Sta bi tamo na kraju? Pogledao sam i ekspresno odustao vidjevsi 0-5 u kornerima i 0-1 rez.Evo sad je Zenit odlicna prilika za poginuti, svega 3 kornera, igrac vise i 1-1 kod kuce protiv Loko.Uzeo race to 5 @ 2.62 i race to 7 @ 13.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...