Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

aj me pliz podseti u cemu se razlikuju krajovi.

omiljeni film iz detinjstva, uz sejna i crveno sunce.

 

Pa u onoj bioskopskoj verziji, koja se vrtela i kod nas na tv, na kraju pada bomba iz cistog mira (scena preuzeta iz Sellersovog Partyja).

 

U Boormanovoj verziji nema nikakve bombe, jednostavno se razilaze svako na svoju stranu..

 

 

Trudili smo se -_-

 

:D

 

Obojica ste zasluzili zlatni kipic..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Kad spomenu Delona, uzeo da skinem Death of a Corrupt Man (Mort d'un pourri), ali mi stoji na 51% vec nedelju dana i bez izgleda da se pojavi neki seeder. Ako neko mozda naleti da je negde dostupan za skidanje, nek prijavi..

Link to comment

Meni Wind River bas legao. Super film, jedan od boljih ovogodisnjih.

 

mislim da primedbe na račun glume ne stoje, verujem da je svedenost namerna. u vajominškim vukojebinama, gde je temperatura non-stop ispod ništice, ne vidim kakav čovek treba da bude osim usporen, bezizražajan i "ravan" u izrazu.  kad se još uzme uobzir traumatičan događaj iz prošlosti glavnog lika, onda on prosto ne može biti drugačiji do led-ledeni.

iako je trenutna imdb-ocena ovog filma preterana, i meni je ovo jedan od boljih ovogodišnjih filmova.

7.04/10

Link to comment

Meni se ovde konačno sasvim zgadio onaj omaleni da sam prilično siguran da neću gledati ništa njegovo više. Vjetrom izbrazdano lice Ed Harisa i Suzan Sarandon (iz The Calling) bi ovde legli samo tako.

Link to comment

Moji utisci glede wind rivera - prvih sat vremena mi je proleteo, nisam mogao da verujem koliko je već prošlo kad sam pauzirao da odem u wc. I onda druga polovina i taj rasplet koji...pa ne znam kako da ga definišem, nije dobacio ni da bude osetno slab, nego baš ono čista ravna linija. Nula izazvanih emocija. Mada ja generalno mrzim kad se sete da uvedu ključne likove tek u trećem činu, pa je možda najpre do toga. Smetala mi je i poruka na kraju, kao neki pokušaj dublje agende koju sam film nije zaslužio.

 

6/10, ako posmatramo wind river, sicario i hell or high water kao sheridanovu trilogiju nema sumnje ko je u toj skupini crna ovca.

Link to comment

Moji utisci glede wind rivera - prvih sat vremena mi je proleteo, nisam mogao da verujem koliko je već prošlo kad sam pauzirao da odem u wc.

 

Po Sheridanovoj verziji Hell or High Water, odmah se ide u WC i ostaje se dugo sve do kraja filma...

Link to comment

The Reluctant Fundamentalist

 

Život i rad mladog Pakistanca u US biva rastrgan napadom na WTC. Nađe se pogubljen, mora izabrati stranu da "vrati boju u svoj život". Radnja retrospektivno balansira između njegovog života i uspona, ljubavi u US i trenutnog uticaja na pakistansku mladež, odvraćanje od fundamentalizma, a sve u razgovoru sa američkim novinarem, pod pritiskom potrage za kidnapovanim Amerikancem. Dakle, sve ima, drži pažnju. Na par mjesta sam uhvatio male stvari koje mnogo kažu, npr kad svoju odluku o vraćanju u domovinu donosi u Turskoj, pa čamcem odlazi istočno, gledajuči ka zapadu.. Izbjegavam ove "domovinske" filmove, previše melodrame, ali ovo bih preporučio. Riz Ahmed vrlo dobar, nije pokidao kao u Nightcrawler ali voli ga kamera, zbog njega i jesam uzeo da pogledam. Inače neloša ekipa.

Link to comment

Konacno sam prebacio u tekucu godinu, ali avaj, i dalje nista ne valja:

 

 

Afterparti

 

Domace filmove izbegavam u sirkom luku, a narocito novije produkcije. Film bukvalno ima jednu odlicnu sekvencu (dupe i sise) u kojoj prsti na sve strane i apsolutno nista drugo.

 

/

 

My Cousin Rachel 

 

Totalna praznina uprkos Rejcel Vajs.

 

/

 

Okja

 

Bongov totalni sunovrat posle odlicnih Memories of a murder i Mother, a koji je zapoceo sa Snowpiercer. Sto se mene tice, to je to od ovog lika.

 

/

 

Baby driver

 

Sem solidno agresivnog saundtreka nista, otkud 8-ca na imdb nemam pojma

Link to comment

okja je granični slučaj, nije loš film u suštini.

 

sta sam ja gledao od novoga da nije smeće

Get Out - ok
Life - srednja žalost
Okja - granični slučaj
Personal Shopper - osrednja žalost
Suntan - granični slučaj, ok za na preskok
Kollektivet - impotentno, srednježalosno
 
sad cu da gledam neki OtherLife božmesačuvaj...
 
šta reći
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...