Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ja sam imao ogromna očekivanja za mater na osnovu ppp preporuka sve dok laki nije sjebo niz :fantom:

 

 

Inače drajv za tinejđere je nešto ispod očekivanja (nedovoljno razvijena romansa glavna zamerka), ali je i takav lagano najsvežiji i najzabavniji film ove letnje sezone. Nije preteran podvig, ali valja istaći.

Edited by Ruxin
Link to comment

Posebno mi nisu jasni ed haris i m.fajfer. koji im je kurac ovo trebalo, u karijerama nisu igrali ovako besmislene i antipaticne likove, i onda pod stare dane ovo. Srecom relativno brzo su zavrsili svoje ucestvovanje, ali avaj...ni to nije pomoglo filmu.

Edited by Nikodije
Link to comment

već dve noći zaredom hoću da pogledam na netflixu njihovo novo izdanje - our souls at night, i zaspim na pola. gluma fondove i redforda je odlična, ili sam ja umorna ili je film za neka budnija stanja.

Link to comment

Mother!

 

Kakvo istresanje iz gaća. Trebaće mi jako puno vremena da sredim utiske.

 

Hm... kome sad verovati.

 

Meni, naravno -_-

 

najbolje otici u bioskop i licno se uveriti da je marvin u pravu

 

Gle, ono što je sigurno da niko ko pogleda neće izaći iz sale ravnodušan. Reakcja će biti isključvo kao moja ili Marvinova. Neće biti nikave sredine. Ili će te obuzeti ili ne.

 

Izbegavati mother u sirokom luku, popizdeo sam. Svaki sekund ovog tripoznog sranja je iritantan, svaki lik nepodnosljiv.

 

Rekoh svoje. Nema ovde srednjeg puta.

 

Ovo što Laki kaže je potpuno tačno. Ovo je marmajt za kinematografiju, ili ćete ga voleti ili mrzeti - išamaraće vas, istući nogama, jedino je pitanje da li će vam to biti slatka BDSM bol koju cenite ili neki bizgov koji vas je savatao u mračnoj uličici i razbio vas dok vam krade telefon.

 

OK, preterao sam u onom da je film sranje. Nije sranje, nego je jednostavno stvar da ja nisam želeo da gledam ovakav film. Kada na reklami vidim da se daje

 

 

 

film Larsa von Triera, znao bih tačno šta da očekujem. Bio bih spreman na to i znam za šta dajem pare i očekujem da vidim. Na stranu što mislim da je Lars von Trier veliki smarač kome sam pogledao 5 filmova, ali ostavljam dosta veliku mogućnost da kažem da sam ja jednostavno glup za njegov rad i da ne mogu da ga shvatim (ironično, njegova "Melanholija" mi je fenomenalan mamojebački film, dok su "Antihrist", "Europa", "Nimfomanka" i "Breaking the waves" neshvatljivi), kada vidim da se daje njegov film, ja sam odlučujem da li želim da ga vidim. Koliko se sećam, malo nakon što sam pogledao "Mother!" pročitam na nekoliko strana da je film namerno pomalo lažno reklamiran, da se izdaje sa "psihološki triler", što svakako nije. I ono stvarno, ja video poster, čuo Dženifer Lorens kako priča o filmu kao da je stvarno triler o ženi koja ne zna šta je realnost šta stvarno, sve vreme sam mislio biće neka priča, muž i žena, i žena ima psihološke probleme, verovatno neki mother issues odakle i naslov, i da se prepliću njene fantazije i stvarnost. Ono što je mene iznerviralo do filma je ta gomila apsurda kojoj se priča toliko paralelnih alegorija i metafora, da su me prosto onemogućavali da uđem u film i da mu dam šansu.

 

Svi pričaju kako je veliki uspeh to što film može da se interpretira na 5 različitih načina. Meni to uopšte nije pozitivno. Za mene je sjajno kada se napravi koherentni narativ i normalna priča za koju tek kasnije uviđaš da može da bude gledana, ali suptilno, i sa drugih strana i da se tumači na razne načine. Reč "suptilno" je presudna tu, jer ako ti napraviš film od 2 sata koji je na sve strane prepun apsurda, apstrakcija, ima toliko pokušanih metafora na svakom koraku, onda to nije umeće, ako se ceo film sastoji od 5 različitih motiva i tema sve zbućkane u jednu celinu, onda to i nije neka uspešnost što će ga "svi tumačiti na različite načine", zar ne? Ovo je ispao bućkuriš svega i svačega bez nekog jasnog pravca, tako da nije ni čudo što ga različiti ljudi kapiraju na različite načine, sve drugo je prosto nemoguće. I nervira me više kad režiseri ostave otvorenu priču ili otvoren kraj ili da može sve baš sve da se tumači kako god X ljudi hoće, jebo te hoću da čujem ispričanu priču a ne ja sam da smišljam svoju, ako želim da smišljam svoju mogu da ostanem i kod kuće i maštam o filmu u kome sam sam samcat sa Monikom Beluči na pustom ostrvu.

 

Prema tome, ako je film imao svrhu da me iznervira, izudara, istraumira, mission fucking accomplished. Voleo bih više da sam znao makar u rudimentarnim crtama šta da očekujem, mada kapiram da je bit filma da iznenadi gledaoce i uhvati ih nespremne. To mu najviše zameram, što kao da je namerno pecao ljude da ih uhvati da gledaju nešto misleći da će dobiti nešto sasvim drugo. Fuck you Aronofsky.

 

 

 

E da, Laki je u još jednoj stvari u pravu, ovo što je ovde uradila Dženifer Lorens je jednostavno nenadjebivo. Da nisam 100% siguran da bi i drugi mislili o filmu ono što sam i ja, mirne duše bih rekao da pogledaju film samo da se uvere koja je to jebačica od glumice.

 

 

 

No readers were harmed, hurt, shocked or traumatised during the writing of this post.

Link to comment

:thumbd: Mnogo vi tu komplikujete i smarate; ako vas nesto zanima jednostavno otidjite u bioskop ili skinite film. A sta drugi misle je korisno kada ste vec pogledali film i zelite da sa nekim razmenite misljenje ili razjasnite nedoumice. Toliko je jednostavno.

Link to comment

:thumbd: Mnogo vi tu komplikujete i smarate; ako vas nesto zanima jednostavno otidjite u bioskop ili skinite film. A sta drugi misle je korisno kada ste vec pogledali film i zelite da sa nekim razmenite misljenje ili razjasnite nedoumice. Toliko je jednostavno.

 

Ja volim da ljudima kažem šta da misle -_-

Link to comment

:thumbd: Mnogo vi tu komplikujete i smarate; ako vas nesto zanima jednostavno otidjite u bioskop ili skinite film. A sta drugi misle je korisno kada ste vec pogledali film i zelite da sa nekim razmenite misljenje ili razjasnite nedoumice. Toliko je jednostavno.

 

+ milion

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...