Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

daleko sam ja od sjwa, ako na to ciljas. doduse, nisam ni filmski kriticar, pa nemoj ocekivati ne znam kakvu analizu :D

 

znam da mi je film vizuelno bio izuzetan, ali ne mogu da pretocim u reci zasto. dijalozi teku savrseno, u tom segmentu me je film najvise podsetio na zicu. prica je bila dovoljno originalna da me zainteresuje, a struktura filma joj savrseno odgovara. uopste nema praznog hoda, svaka scena ima velikog znacaja za radnju. svi glumci su odlicni, mada niko od njih ne dominira kadrom. ona scena s kevinom i chironom koji sede na plazi okrenuti ledjima kameri je efektna na toliko suptilan nacin da sam pao na dupe.

 

a da, i poster je do jaja!

Edited by Calavera
Link to comment

ovo mu dodje forum, zbilja ne kapiram ljude koji se usude da nesto napisu u vezi sa iznimno losim filmom.

ne sećam se kako sam ocenio akauntanta. čisto da se zna: ako sam ga hvalio, to bi značilo da je ravaneli ovde nadrobio potpune estetske besmislice.

Link to comment

Pogledao sam sve ovogodišnje kandidate za oskara, pa tako i ove ''crnačke''.

Moonlight ima taj problem što mu je svaka trećina slabija od prethodne. Druga od prve je slabija za atraktivan lik dilera (Ali), a treća od druge, jer je nekako neuvjerljiva transformacija glavnog junaka na vrlo zajebanog lika. Treća dionica na momente podsjeća na tamnoputu verziju Brokebak Mountain, ali je dosta slabija. U Moonlight nema nijednog bijelca.

Fences su kameran film sa malo likova i još manje lokacija - ekranizacija predstave, jedna porodična drama. Na početku je Denzel prilično smorio sa monologom, koji bi trebao duhovit, ali meni nije bio. Kasnije se priča malo uozbiljuje,u jednom momentu čak dobija i zanimljiv zaplet. Na kraju mi je ispao prilično patetičan. Denzel dosta dobar, Viola Davis još bolja - moguće je da uzme oskara. U Fences ima par bijelaca, koji su više statisti, nego likovi.

 

Hidden Figures su zabavne za gledanje, ali djeluje dosta pamfletski (u fazonu You can do it!). Film se solidno uklapa u aktuelni trend relaksiranih ekranizacija istinitih događaja i biografija. Octavia Spencer je takođe nominovana za sporednu žensku ulogu, ali bila bi nepravda da osvoji nagradu ispred gore pomenute Viole Davis. Prije ovog filma nije loše obnoviti gradivo sa The Right Stuff, jer upravo na njega referira u više navrata. U Hidden Figures bijelci su bitni sporedni likovi.

Čudi da je u ovom trendu nominacija za najbolji film izmakla filmu Loving koji se bavi rasnom problematikom i bitnim (iako malim) ljudima i događajima u istoriji borbe protiv rasne segregacije. Ovde je možda trebalo malo pojačati insistiranje na bizarnosti i apsurdu tadašnjih zakona, a možda i malo začiniti glavne likove. U Loving je glavni muški lik bijelac, a bijeli sporedni likovi su dosta zanimljiviji od crnih (šerif, fotograf i svi advokati).

Link to comment

zbog cega naglasavas rasu glumaca? svakako je najvise do sada nominovano ljudi crnacke puti i vreme je bilo, ujedno nisu u nekim buckurisima pa im se poklonilo. godinama unazad sramota sta se sve nominovalo i pobedjivalo.

Link to comment

a treća od druge, jer je nekako neuvjerljiva transformacija glavnog junaka na vrlo zajebanog lika.

 

ne vidim sta je tu problem, bilo kakav produzeni boravak u juvyju ce svakako promeniti coveka.

Link to comment

 jer je nekako neuvjerljiva transformacija glavnog junaka na vrlo zajebanog lika. 

 

Ta transformacija uopšte i ne postoji.

 

I ja sam sad završio moonlight, priliča je previše ravna da ne kažem prazna da bi gledaoca uvukla dublje. Kada u nekom maloj meri u tome i uspe, kreće novi chapter i hajde sve iz početka. Iako mu se menjaju godine, karakter mu je praktično isti bez bilo kakvih događaja, dešavanja, bilo čega što bi nas detaljnije povezalo sa njim. 

Meni ovo 6.5, i to na lepe (crne) oči.

Link to comment

ne sećam se kako sam ocenio akauntanta. čisto da se zna: ako sam ga hvalio, to bi značilo da je ravaneli ovde nadrobio potpune estetske besmislice.

dobro si ga ocenio perović sandro jedna. 7.01, ako se dobro sećam

 

colonelo i ajant su isto propustili priliku da upozore pošten narod, pa ga čak i navukli da traći svoje dragoceno vreme.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...