Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

odgledao sam ponovo onog tvog favorita, ovog puta u full hd-u. nisam promenio mišljenje, osim što je kamera napravila stvarno odličan posao..

 

daklem, i dalje misim da treba da te banuju  :D salim se... ne znam koliko volis doomsday drame, ja sam recimo The Road pogledala jednom i to mi je bilo previse..... misim, film je odlican, ali jedan od najtezih koje sam ikad vidla..... dok je Children of Men u retkim momentima cak i komican.. sto mi je delovalo kao neka mala pauza od sve te distopije -- Alfonso je talentovan i mudar i zna da che kvalitetna serija "long takes" direktno uvuchi u film i gledalaca smestiti na hot seat.. sto, izmedzu ostalog, film cini uverljivim........ CoM fakat ima puno toga da ponudi, al kapiram da tu rade i ukusi

Edited by Hippie
Link to comment

Vidim gore prozivke što gledam Spajdermena u vreme dok sam gledao Kapetana Ameriku.

 

Captain America: The Winter Soldier (2014)

 

Mnogo bolje. Najgledaniji film SAD-a u prvih osam meseci ove godine jeste i mnogo kvalitetniji. Vrlo, vrlo zabavno.

Meni skoro svi ti blokbasteri mnogo bolji u drugoj iteraciji nego u prvoj (kap. amerika, spajdermen, star trek, thor ...). Samo nisam siguran jesu li su nastavci stvarno dobri ili su mi to isprali mozag/spustili ocekivanja & kriterijume na dno prvim delovima ...

 

Inace prijatno se iznenadih kad sam video Branku Katic (briljira sve tri sekunde filma koliko su joj dali :)) ... i onaj 'Bogdan Drezik', vidim izrast'o skoro 2 metra, i ima rl oziljak iz neke saobracajke. Dobar potencijal za uloge negativaca u buducnosti

 

 

jel video neko "all is lost"? Nesto me strasno privlaci tom filmu, iskreno se nadam da se necu razocarati.

sta razmisljas toliko, gledaj ... jedino mozda ti se ne svidi sto je skoro pa nemi film

Link to comment

Meni skoro svi ti blokbasteri mnogo bolji u drugoj iteraciji nego u prvoj (kap. amerika, spajdermen, star trek, thor ...). Samo nisam siguran jesu li su nastavci stvarno dobri ili su mi to isprali mozag/spustili ocekivanja & kriterijume na dno prvim delovima ...

Meni nipošto kao što si mogao i videti po Spajdermenu. Plašim se za frljanje izrazima poput blokbasteri, ispiranje mozga, iteracije da želiš drugog sagovornika.

 

Imaš celi internet za te priče, mani se jeftinih podmetanja mojim postovima...

Link to comment

Mislim da sam se zaljubio u only lovers left alive kao u ne pamtim koji film u skorije vreme. Hipnotiše potpuno, mogao sam lagano gledati još 10 sati "ničega" bez da osetim.

Link to comment

Meni skoro svi ti blokbasteri mnogo bolji u drugoj iteraciji nego u prvoj (kap. amerika, spajdermen, star trek, thor ...). Samo nisam siguran jesu li su nastavci stvarno dobri ili su mi to isprali mozag/spustili ocekivanja & kriterijume na dno prvim delovima ...

 

Ja sam napisao šta sam napisao za spajdermena pre svega zbog trećeg dela. Ne može se opisati rečima koliko je ono sranje. Ne može.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Meni skoro svi ti blokbasteri mnogo bolji u drugoj iteraciji nego u prvoj.., star trek,,,

kad bi se zezali... prvi deo skorašnje inkarnacije je nesamerljiv sa sikuelom

Link to comment

kad bi se zezali... prvi deo skorašnje inkarnacije je nesamerljiv sa sikuelom

 

Prvi deo nije Star Trek, to su transformersi u svemiru, taj rad. Sikuel nisam gledao.

Link to comment

children of men sam odgledao na brzinu, bio sam nestrpljiv pa sam odgledao bioskopski brljavi snimak cim je izasao. pogledacu ga ponovo u hd-u...videcemo.

 

 

s druge strane, gledajuci night of the hunter totalno sam ispizdeo..film kao delo sigurno ima kvaliteta, ali prezirem takve likove kakvog je glumio robert mitchum do te mere da sam hteo da razbijem kompjuter...probudio je u meni toliki bes kakav odavno nisam osecao. nisam mogao da ga odgledam dalje od 30.minuta, totalno sam ispizdeo..

interesantno kako te je toliko iscimao. meni je taj film u top 5 sigurno. nažalost jedini koji je laughton režirao. smorio se zbog kritike i batalio celu priču. 

meni tu ima toliko oniričkih (ovu reč sam naučio na forumu) scena koje su sve sjajno prenaglašene sa odličnom scenogafijom. sećam se one scene kada mitchum lebdi nad majkom sa nožem u savršenom preseku sobe, ili kada se njena kosa sa algama leluja na dnu reke.

vidim da su likovi koji su mu radili scenografiju obojica ameri, što mi nikada nije bilo jasno jer mi to sve deluje kao neki teži omaž nemačkom ekspresionizmu. uvek sam kapirao da su mu to radili neki izbegli jevreji.

ostatak filma je brutalan sa kadrovima gde klinci beže u pozadini, a u prvom planu je žaba koja merka muvu, sećam se i neke paukove mreže dok se njihov čamac provlači u drugom planu... i onda finale sa babom koja sa sačmarom bdi nad njima... savršen američkim pure heart, meni kao springstinova pesma, kaprin kraj, ptica rugalica...

 

meni je to odlično iskustvo filma

 

negde kasnije se provali i "Calypso is like so ...", ako već nisi

 

+++

 

Bah, meni se čini da je CoM ok film, ali ništa više od toga. Pitanja kojim se bavi jesu relevantna, ali su Cuaronovi odgovori na ta pitanja dosta osrednji. Kakva je ona poslednja scena na kraju, takav je i film. Ok, ali nekako suviše očigledan. Kamera i fotografija su odlični, ali još bolji su u Gravitiju koji je bez obzira na to limunada.

Nema dobrih SF-ova, inače se ne bi pričalo toliko o tom filmu.

pa ja retko kada preguram solo pola filma kada gledam ovih dana. obično se smorim i krenem da čitam nešto drugo po netu, jer uvek postoji nešto što će ti ubosti oko i objasniti da film nije vredan tog bacanja vremena. com ima taj savršen ludački razvoj scenarija, odličan tempo sa malo predaha gde je sve dobro povezano i slepite za sedište. tu vožnju kapiram da ima još svega par filmova: city of god, mi nismo anđeli, midnight run, big lebowsky, armagedon, snatch... zato ga i gledam otprilike jednom u par godina.

onda je tu cuaronovo neporecivo majstorstvo. sećam se one scene kada ih napadnu u šumi, voze se u rikverc i likovi na motoru pucaju na njih, a ovaj ih sjebava otvaranjem vrata... jako maštovito. kamera isto. ima onaj deo kada ulaze logor i kada kroz prozor gledamo kako policija post apokalipse esesuje i ređa imigrante (ako si igrao half life ovo kao da je uzeto iz igrice i totalno je dobar trip) i generalno se jako mnogo stvari događa u pozadini kadra. scenografija je takođe ludilo i urađena je potpuno smisleno i hrabro i dobro neke svoje ideje kako bi taj svet mogao da izgleda. ima čak jako dobrih igrica, kada odlazi kod onog rođaka u muzej koji liči na cover animals albuma pink floyda.

šta sada on više nudi u smislu odgovora, jbg ja nisam na toj strani filma. meni je on više dobar kao dobar akcioni film koji te izvoza i gledaš kvalitet na ekranu. najvažnije mi je to, da gledam kvalitetan zanat bez puno rupa i nepotrebnih gluposti koje bi me smorile.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Ja sam napisao šta sam napisao za spajdermena pre svega zbog trećeg dela. Ne može se opisati rečima koliko je ono sranje. Ne može.

 

"Cuti ti, ti gledas transformerse u bioskopu" ... hahaha :P

 

Salu na stranu, ako sam napisao da je spajdermen 2 bolji od keca, to ne znaci da mislim da je dobar ... daleko od toga, 'manje los' bi bio bolji opis

 

 

kad bi se zezali... prvi deo skorašnje inkarnacije je nesamerljiv sa sikuelom

 

kao i uvek to je subjektivno, time travel mi je vrlo odbojna tema (ako film nije komedija)

Link to comment

Salu na stranu, ako sam napisao da je spajdermen 2 bolji od keca, to ne znaci da mislim da je dobar ... daleko od toga, 'manje los' bi bio bolji opis

 

Naravno da je šalu na stranu, sam kažeš da su ti loši svi ti filmovi (ti znaš koji su ti to), tako da guraš Spajdermena 2 verovatno samo da bi popljuvao angažman kvalitetnih scenarista u filmovima, koji su radili prvi deo za razliku od drugog. Pa, to je trend koji ima svojih poklonika na internetu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...